Přejít k hlavnímu obsahu

Odpadlík Lorenzo Lamas se nesmířil se stárnutím a zohyzdil se plastikami. Dnes byste ho nepoznali

Info ikona
Lorenzo Lamas

Patřil k idolům devadesátých let, dnes by poznala málokterá fanynka. Herec Lorenzo Lamas, který se proslavil díky seriálu Odpadlík, se odmítl smířit se stárnutím. Plastické operace a injekce botoxu ho změnily tak, že by v něm pohledného rebela na motorce hledal málokdo.

„Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance. Lovec lidí. Odpadlík.“ Generaci Z tento text s největší pravděpodobností nic neřekne, v 90. letech však znamenal kult. Jakmile tato slova zazněla z televize, statisíce žen po celém světě usedaly před obrazovky a s napětím sledovaly další dobrodružství dlouhovlasého fešáka prohánějícího se na své motorce. Seriál Odpadlík byl zkrátka hit a jeho hlavní hrdina Reno Raines idolem rozvášněných žen a dívek. Právě tato postava proslavila herce Lorenza Lamase, který své slávy dokázal náležitě využít.

Lásky z archivu: Bruce Willis a Demi Moore. Skutečné šokující důvody rozvodu, které ukončily 11 leté manželství

Láska mezi nimi vzplanula jako oheň, když se potkali na promítání filmu. Po pár měsících se vzali v Las Vegas a rázem se stali jedním z nejslavnějších hollywoodských párů všech dob. Jejich šťastné manželství trvalo krásných 11 let. Co jim však rodinnou idylku překazilo? Pojďme spolu zavzpomínat na tuto slavnou dvojici.
svetzeny.cz

Od Pomády k Odpadlíkovi

Lorenzo Lamas se narodil 20. ledna 1958 ve filmové baště Los Angeles a herectví měl zřejmě v krvi odmalička, i díky svým rodičům, kteří se oba živili jako herci. Byl to právě jeho otec, který desetiletého Lorenza poprvé přivedl k filmu, aby si po jeho boku zahrál ve snímku 100 pušek. Poté se rozvedený Fernando Lamas s malým Lorenzem odstěhoval do New Yorku a s hraním byl na čas konec. Vypadalo to, že se Lorenzova kariéra bude ubírat úplně jiným směrem, když začal navštěvovat vojenskou školu Admiral Farragut Academy, nakonec se ale vrátil do starých kolejí a po jejím absolvování se rozhodl pro herecké kurzy.

Hned poté na sebe upozornil ve filmovém muzikálu Pomáda, kde by ho dnes poznal pravděpodobně málokdo. V kultovním snímku si zahrál menší roli nepříliš bystrého sportovce Toma, nápadníka hlavní hrdinky Sandy v podání Olivie Newton-John. Tato role však nebyla tím, po čem Lorenzo opravdu toužil, a tak se nějakou dobu potácel od jedné nevýznamné role k druhé. Zásadní zlom pro něj nastal v roce 1992, kdy se na obrazovkách poprvé objevil zmíněný seriál Odpadlík. Z Lorenza se přes noc stala hvězda a po vzoru svého idola Chucka Norrise se mohl právoplatně považovat za akčního hrdinu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Plastiky jako reality show

Odpadlík se natáčel do roku 1997, akční Lorenzo však současně stíhal i další role, především filmové. Objevil se například ve snímcích Poslední kolo, Temný úsvit, Zmije nebo Riskantní sázka, a fanynky tak měly víc příležitostí snít o drsňákovi s talentem na bojové sporty. Poté, co se rozloučil s Odpadlíkem, objevil se Lorenzo ještě v řadě filmů, navázat na úspěch slavného seriálu a oprášit upadající slávu se mu ale již nepodařilo. Důvodem možná bylo i to, že vlivem řady plastických operací ztrácel svoji podobu a dnes by v něm dlouhovlasého drsňáka poznal už jen málokdo.

Tím, že podstoupil několik zákroků, se herec nikdy netajil, naopak, zužitkoval tuto zkušenost v rámci svojí kariéry a procedury natáčel jako reality show. Nechal si vytáhnout vrásky na čele a podstoupil facelift, říká se také, že má i liposukci břicha, kterou však herec nikdy nepotvrdil. Facelift však způsobil, že Lorenzo ztratil svoji podobu, v úspěchu u žen mu to ale nebránilo.

Jak dnes vypadá Chuck Norris: Zub času se na něm nemilosrdcně podepsal. Svaly zmizely, vrásky řeší botoxem

Nejprve okouzloval v akčních filmech svým bojovým uměním, v devadesátých letech nastoloval pořádek v Texasu coby místní ranger. Později se stal hvězdou reklam a telemarketingu. A také legendou, na jejíž konto vzniklo bezpočet vtipů. Chuck Norris už dávno odešel do hereckého důchodu, letos se ale ve svých třiaosmdesáti letech ještě naposledy vrátí na stříbrné plátno. Připomeňte si s námi jeho příběh. Jak dnes vypadá nesmrtelný akční hrdina?
svetzeny.cz

Z manželství do manželství

Představitel Odpadlíka své oblíbenosti u žen důkladně využil a zvládl se oženit hned pětkrát. S první manželkou Victorií vydržel pouhý rok, o rok déle trvalo manželství s Michele Cathy Smith. Seriál Odpadlík mu nepřinesl jen mezinárodní slávu, ale také manželku číslo tři, hereckou kolegyni Kathleen Kinmont, s níž se rozvedl o čtyři roky později. Se čtvrtou manželkou Shaunou Sand pak vydržel celých šest let. Čtvrtá manželka Shawna se zapsala do historie tím, že Lorenzovi coby náhradní matka dítěte jeho dcery odnosila jeho vlastní vnouče. Ani tím však nezískala Lorenzovu věčnou lásku a po sedmi letech se rozvedli. Herec je v současnosti opět zasnoubený, a to s o sedmadvacet let mladší bývalou modelkou Kennou Scott. Z pěti manželství má milovník žen šest dětí.

Krom žen má bývalý Odpadlík také další záliby. Jeho láskou jsou bojové sporty a také létání. Stal se licencovaným pilotem a jako hobby pořádá vyhlídkové lety ve vrtulníku. O tom, že má srdce na správném místě svědčí fakt, že si herec založil vlastní nadaci Lorenzo Lamas Ride for Life, která pomáhá chudým dětem ze zemí třetího světa.

Galerie: Lorenzo Lamas se v průběhu let změnil k nepoznání
Zdroj článku