Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá Chuck Norris: Zub času se na něm nemilosrdcně podepsal. Svaly zmizely, vrásky řeší botoxem

Nejprve okouzloval v akčních filmech svým bojovým uměním, v devadesátých letech nastoloval pořádek v Texasu coby místní ranger. Později se stal hvězdou reklam a telemarketingu. A také legendou, na jejíž konto vzniklo bezpočet vtipů. Chuck Norris už dávno odešel do hereckého důchodu, letos se ale ve svých třiaosmdesáti letech ještě naposledy vrátí na stříbrné plátno. Připomeňte si s námi jeho příběh. Jak dnes vypadá nesmrtelný akční hrdina?

Chuck Norris je dnes sice legendou akčních karate filmů, jeho cesta k herectví ale vedla oklikami. O kariéře herce totiž mladý Chuck vlastně nikdy nepřemýšlel a stejně vzdálené mu bylo i bojové umění. Ve škole byl spíš zakřiknutý a tělocvik mu nešel, stejně jako ostatní předměty. To vše změnila až armáda. Poté, co dostudoval střední školu, dal se k vojenskému letectvu a stal se letcem první třídy. Dostal se tak do Korei v době, kdy tam zuřila válka, v níž strávil dva roky. Za tu dobu se v Asii naučil bojovému sportu zvanému Tang Soo Do a věnoval se také karate. Pro oba sporty byl velmi zapálený, a proto bylo jasné, že jeho kariéra se bude vyvíjet tímto směrem.

Zápas v římském Koloseu

Bylo mu už čtyřiatřicet let, když mu k herectví pomohla náhoda. V té době provozoval dvaatřicet škol bojového umění, kam chodily i hvězdy jako jeho dobrý přítel, slavný herec Steve McQueen. Chuck kromě vedení škol stále zlepšoval své bojové umění a soutěžil v nejrůznějších zápasech. Zpočátku se mu nedařilo, ale postupně se zlepšoval, až se v roce 1968 stal mistrem Spojených států v karate. Jeho úspěchů si brzy začali všímat i jiní, mezi nimiž byla tehdejší hvězda bojových filmů Bruce Lee. Po menší spolupráci přišel Lee s návrhem, že by chtěl v římském Koloseu natočit nejlepším souboj, jaký byl dosud k vidění. Chuck Norris souhlasil s tím, že nechá Leeho vyhrát. Role záporáka Colta ve snímku Cesta draka odstartovala jeho hereckou kariéru.

Filmový mafiánský boss Marlon Brando: Herečtí kolegové ho označovali za podivína, on sám celý život bojoval s bulimií

Většina lidí zná Marlona Brandoa jako starého Dona Vita, který šéfuje mafiánské rodině Corleonů. Málokdo však o herci ví, že v podstatě celý svůj dospělý život bojoval s bulimií. Kromě toho ho také jeho herečtí kolegové považovali za podivína kvůli jeho výstředním nápadům. Co všechno jste o této herecké legendě nevěděli?
svetzeny.cz

V České republice se Chuck Norrris proslavil zejména díky seriálu Walker Texas Ranger, který v devadesátých letech trhal čísla sledovanosti na českých obrazovkách. Postavu klaďase texaského rangera Cordella Walkera si zamilovali diváci nejen u nás, ale po celém světě, a texaští rangerové vstoupili do dějin. Nebylo proto velkým překvapením, když za své zásluhy obdržel ke svým sedmdesátinám Chuck Norris čestné členství v této bezpečnostní složce, udělené v roce 2010 guvernérem státu Texas Rickem Perrym.

Bojové sporty se nicméně staly Norrisovým životním poselstvím. Na toto téma vydal řadu knih a díky dlouhodobému studiu nejrůznějších technik a způsobů dokonce vymyslel své vlastní bojové umění. Zpočátku ho nazýval Chuck Norris Karate Systém, v devadesátých letech dostalo název Chun Kuk Do. Právě Norrisova zdatnost v bojových sportech a dojem neporazitelného bojovníka za dobrou věc měly za následek vznik neuvěřitelného množství vtipů o neporazitelném Chucku Norrisovi. Dodnes se nenajde žádná osobnost, k jejímuž jménu by se vztahovalo tolik vtip, jako právě k němu. Herec má nicméně velký smysl pro humor, což dokázal i tím, že spolupracoval na několika knihách, které jsou vlastně soubory těchto vtipů. Neváhal si ze sebe udělat legraci také v nejrůznějších reklamách včetně té, kterou v roce 2010 pro Českou republiku natočil ve spolupráci s T-Mobile.

Legenda Alain Delon má sebevražedné sklony: Těžce nemocný herec věří, že jeho život již skončil

Zdraví si začíná u Alaina Delona (88) vybírat tu nejvyšší daň. Legendu světového filmu trápí silné bolesti a podle svých slov už nechce žít. Fanoušci mají o svého idola velké obavy. Na lepší náladě francouzskému herci nepřidává ani boj jeho potomků o dědictví a s ním spojené veřejné očerňování.
svetzeny.cz

Velkolepé návraty Chucka Norrise

Aby zůstal neporažený, rozhodl se Chuck Norris ve svých pětašedesáti letech pověsit svoji kariéru na hřebík a odešel do hereckého důchodu. Pro fanoušky to bylo velké zklamání, tušili ale, že slavný herec ještě neřekl poslední slovo. A přesně tak, v roce 2012 se vrátil v akční komedii Expendables: Postradatelní 2 po boku dalších akčních hvězd jako Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger či Bruce Willis. Pak se opět na dlouhých dvanáct let odmlčel, ne však definitivně. Rozloučí se teprve letos ve svých třiaosmdesáti letech, a to ve filmu Agent Recon.

Není však všechno zlato, co se třpytí, takže i Chuck Norris má své mouchy. Jakožto zapálený křesťan a republikán bojuje proti potratům a veřejně odmítá manželství pro páry stejného pohlaví. Také popírá evoluci a podporuje teorii o tom, že vše stvořil Bůh. Na druhou stranu založil několik nadací a další podporuje, zejména ty pro veterány, děti nebo lidi s HIV. Vlastnosti kladných hrdinů jsou v něm zřejmě pevně zakořeněné.

Galerie: Tak šel čas s legendárním Chuckem Norrisem
Zdroj článku