Přejít k hlavnímu obsahu

Nevyléčitelná nemoc ji nezastavila. Celine Dion i přes hrozivou diagnózu pracuje a plánuje návrat na koncertní pódia. A vypadá skvěle

Známá kanadská zpěvačka loni zrušila ze zdravotních důvodů šestnáct koncertů svého světového turné Courage World Tour. Šokujícího vysvětlení se fanoušci dočkali koncem roku, kdy v emotivním videu na svém Instragramu prozradila, že jí bylo diagnostikováno vzácné a nevyléčitelné neurologické onemocnění. Přes nepříznivé prognózy se rozhodla Celine s nemocí bojovat. Natočila nové písně k filmu, v němž si zahrála a plánuje se vrátit - podle možností - i ke koncertování.

Zpěvačka trpí podle svých Stiff-Person syndromem, což je vzácná neurologická porucha, která způsobuje bolestivé svalové křeče a záškuby. Mezi další projevy patří ztuhlost trupu a končetin, ale i zvýšená citlivost na stres, dotek i nadměrný hluk. Nemocní kvůli své diagnóze trpí i psychicky, výjimkou nejsou úzkosti a deprese. Během záchvatů jsou pacienti natolik paralyzováni, že se z nich stávají podle některých zdrojů doslova „živé sochy“, protože se nemohou prakticky hýbat. Nemoc přitom postihuje jednoho člověka z milionu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 Dojemný vzkaz fanouškům

Co způsobuje Stiff-Personův syndromu (SPS), není zcela známo, ale podle odborníků jde s největší pravděpodobností o autoimunitní onemocnění. To znamená, že vlastní imunitní systém útočí na zdravé buňky nervové soustavy. Tím dochází k narušení funkce nervů, jež ovlivňují pohyb a svalový tonus. Zpěvačka ve svém emotivním videu na Instagramu nemoc popsala a ujistila je, že se chce co nejdříve vrátit ke své práci, což nebude jednoduché.

I když lékaři nemoc nedokážou zcela vyléčit, mají prostředky na to, jak ji zpomalit. Celine má štěstí, že je v rukou těch nejlepších neurologů a fyzioterapeutů a hlavně má obrovské odhodlání se vrátit ke své práci a být tu pro fanoušky, ale samozřejmě i pro svou rodinu. „Abych se k vám mohla vrátit co nejdříve, nemám teď jinou možnost než se soustředit na své zdraví. Mám opravdu naději, že jsem na cestě k uzdravení," řekla na Instragramu Céline Dion.    

Mohlo by se vám líbit

Herec Bruce Willis se ukázal na veřejnosti poprvé po odhalení diagnózy. Vyrazil na kávu s přáteli

Oblíbený hollywoodský herec Bruce Willis (67) byl poprvé viděn od diagnózy demence na veřejnosti se svými přáteli. Fanoušci se radují, protože Bruce vypadá výborně. Přesvědčte se sami.
svetzeny.cz

Sestra promluvila

Po tomto prohlášení se zpěvačka opět stáhla a na instragramovém účtu nepřidává téměř žádné novinky ze svého života, ale vrací se do minulosti a postuje starší videa z koncertů a z nahrávacích studií. O zdravotním stavu Celine Dion nedávno promluvila do médií její sestra Claudette Dion, která poskytla rozhovor deníku Le Journal de Montreal. Claudette přiznala, že zpočátku nechtěla Celine o své nemoci mluvit, protože to bylo velmi těžké téma, ale nyní je již připravena se více otevřít. „Spíše než plakat nad jejím osudem se jí snažím posílat pozitivní vibrace a ujistit ji, že se jednoho dne bude moci vrátit na pódium," uvedla Claudette s tím, že se zpěvačka zotavuje ve svém domě v Las Vegas.

Pracuje a nevzdává se

Že Celine Dion nerezignovala, ale se svou diagnózou se statečně pere, dokazuje i její nový singl, který vyšel 13. dubna. Jde o píseň, která je součástí soundtracku ke stejnojmenné romantické komedii, v níž Celine hraje po boku Sama Heughana a Priyanky Chopry. Zpěvačka hraje ve filmu samu sebe, kdy vystupuje jako jakási mentorka novináře, kterého ztvárňuje Sam Heughan známý ze seriálu Cizinka (vysílá HBO). Love Again přitom není jediná píseň, která ve filmu zazní. Fanoušci se mohou těšit i na několik dalších zcela nových skladeb.

Mohlo by se vám líbit

13 nejvíce sexy mužů planety: Kdo je nejkrásnější? V galerii fešáků najdete svalovce, ale i ty, kteří nosí šaty

Jak se říká - proti gustu žádný dišputát. Každý má zkrátka jiné preference a vkus, na čemž není nic špatného. Ba naopak, je to dobře! Někomu se na mužích líbí dlouhé vlasy, někdo naopak preferuje krátké. Svalnatá těla, nebo naopak štíhlé postavy. Variant je spousta a každá z nás si jistě najde to své. Podívejte se na žebříček nejvíce sexy mužů planety, který byl seřazen podle hlasování žen po celém světě. Vybraly byste si někoho z nich?
svetzeny.cz

"Při natáčení tohoto filmu jsem si užila spoustu legrace," řekla zpěvačka v rozhovoru pro časopis People. „ A mít tu čest objevit se s krásnými a talentovanými herci Priyankou Choprou a Samem Heughanem v mém úplně prvním celovečerním filmu je privilegium, kterého si budu navždy vážit. Myslím, že je to nádherný příběh plný pohody, a doufám, že se lidem bude líbit a že se jim budou líbit i nové písně," dodává.

Přízeň a podporu vyjadřují Celine Dion na sociálních sítích i její fanoušci, kteří podobně jako ona pevně věří, že se dočkají chvíle, kdy ji spatří opět v plné síle na koncertním pódiu.

Zdroj článku