Přejít k hlavnímu obsahu

Nejslavnější herečka němých filmů: Krásná a oslnivá Dolores Costello předala talent své vnučce Drew Barrymore

Info ikona
herečka

Éra němého filmu stvořila mnoho výrazných postav, ale ta nejkrásnější byla jen jedna. Dolores Costello (†75) okouzlovala svým půvabem a přirozeností. Herectví měla v genech a její vnučka talent podědila. Není jí nikdo menší než Drew Barrymore (48), stálice hollywoodského nebe.

Proměna krásné Céline Dion: Zpěvačka prohrává boj s nevyléčitelnou nemocí

svetzeny.cz

Dolores byla součástí prominentní herecké rodiny. Dědečkem byl známý divadelník Maurice Costello Sr. a rodiče se taktéž věnovali herectví. Bylo tak jasné, kam povedou Dolores kroky.

Bohyně stříbrného plátna

S kariérou začala v pouhých dvanácti letech a to má s babičkou společné i Drew. Ta excelovala v legendárním snímku E. T. - Mimozemšťan coby sedmiletá holčička. Hvězda Dolores stoupala vzhůru a postupně získala uznání jako hlavní dáma éry němého filmu. Dostalo se jí i lichotivé přezdívky ‚‚bohyně stříbrného plátna”. Její krása byla nadčasová a neměla problém ani s odvážnějšími kostýmy. 

Dolores měla krásnou tvář a výstavní postavu

Info ikona
Dolores Costello

Nejkrásnější žena na světě

Během natáčení se seznámila s hercem Johnem Barrymorem a život se jí obrátil naruby. „Právě jsem spatřil nejkrásnější ženu na světě,” prohlásil prý tehdy Barrymore, jenž kouzlu Dolores zcela propadl. Láska na plátně kin se postupně přenesla do reality a svatbou se propojily dva významné herecké rody. Z vášnivého vztahu se narodily dvě děti a Dolores během důležitých životních milníků volně přešla z němého filmu do mluveného. Rozhodně to ale pro ni nebylo nic jednoduchého. 

Plamen lásky vyhasl

Herečka totiž šišlala a to byl velký problém. Dolores se ale nehodlala jen tak lehce s milovanou kariérou rozloučit a pečlivě řeč pilovala. Dva roky se věnovala hlasovému tréninku, až se znovu dostala na vrchol. Po pracovní stránce se Costello skvěle dařilo, ale manželství s Johnem rychle uvadalo. Po velmi bouřlivém období oba herci dospěli k názoru, že rozvod je jediná šance, jak si alespoň ještě trochu zachovat důstojnost. 

V roce 1943 se rozhodla odejít do důchodu a žít poklidným životem kdysi zářivé královny stříbrného plátna. Uchýlila se na avokádovou farmu. Za své herecké výkony si zasloužila i hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Drew Barrymore je na svou babičku po zásluze pyšná a naopak Dolores by měla ze své vnučky jistě radost, že se stala pokračovatelkou hereckého rodu. 

Těžký osud Mary Ann Bevan: Z krásné ženy se stala nejošklivější cirkusovou atrakcí na světě

svetzeny.cz

Která se vám líbí více - Drew nebo její babička?

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zdroj článku