Přejít k hlavnímu obsahu

Hollywoodské celebrity, které patří k nejošklivějším. Přesto se dokázaly prosadit

Hollywood je plný hvězd, které svou krásou vypadají, jako by je vytesali andělé. Mají perfektní tváře, dlouhé husté vlasy a skvělou postavu. Tvoří tak nechtěně jakési novodobé standardy krásy, které však pomalu, ale jistě upozaďují jedinečnost každé osobnosti. V naší galerii vám představíme hollywoodské hvězdy, které se svým vzhledem novodobým standardům krásy vyhýbají, a přesto z nich čiší neuvěřitelné charisma.

Hollywoodské standardy krásy vymazávají jedinečnost každé celebrity

Všímáte si toho, že celebrity si začínají být čím dál tím víc podobné? Není divu, mnoho z nich podléhá stejnému trendu estetických úprav a zákroků plastických chirurgů. Na scéně se tak objevují ženy s vyhlazenou tváří, uniformním obočím, stejně přifouknutou pusou, prodlouženými vlasy, malými nosíky a mnohdy i stejným tvarem očí, kterým je tzv. foxy eyes. Přidejme k tomu i prakticky totožný make-up a máte před sebou řadu stejně vypadajících dam, které je mnohdy skoro těžké odlišit. Abychom nebyli nespravedliví, tento fenomén jednotnosti se v menší míře objevuje i u mužů, kteří si plastické operace oblíbili také a jejich vousy i vlasy jsou nejspíš holeny podle jedné šablony.

To však rozhodně není případ herců Johna Malkoviche, Woodyho Harrelsona či Christophera Walkena, kteří si získali popularitu právě díky svému jedinečnému vzhledu a pochopitelně i svému hereckému talentu. Co se týče žen je jednou z nejvíce vzhledem vyčnívajících rozhodně Katherine Mathilda „Tilda“ Swinton, která má perfektní tvář pro všechny její role. 

Největší trend pro rok 2024: Tyto retro tenisky sluší všem bez ohledu na věk

Mezi Kordulou a Agátou žádná rivalita ohledně vzhledu dozajista nepanuje, ovšem široká veřejnost nevlastní sestry neustále srovnává. Která je podle vás krásnější? Sestry a milovnice pozornosti si nedávno vyšly na společenskou akci a předvedly se obě v plné kráse.
svetzeny.cz

Krása, která nudí, ale i frustruje

Pokud nejde o naprosté extrémy, kdy se dá hovořit o závislosti na botoxu, výplních a plastických operacích, jedná se samozřejmě o hezké lidi, na které je pěkný pohled. Ale to je asi tak všechno. Právě jejich stejná vizáž diváka dřív nebo později začne nudit a nakonec si stejně oblíbí herečku s mimořádným vzhledem, byť do dnešních standardů krásy nezapadá. Některé z celebrit navíc působí až umělým dojmem, leckdy se botoxovými injekcemi připravily o mimiku a tudíž i o herecké schopnosti a co je nejhorší – jejich zdánlivě dokonalý vzhled, který je hojně přikrášlován různými filtry a photoshopy, může způsobovat frustraci u obyčejných lidí, kteří se díky nim necítí krásní.

Je však důležité si uvědomit, že za prvé i tyto „andělsky krásné“ celebrity vypadají mimo záře reflektorů zcela jinak a také to, že jedinečný vzhled je mnohem přitažlivější a poutavější. Příkladem je okouzlující a neuvěřitelně charismatická herečka Helena Bonham Carter, která vyčnívá především svým osobitým stylem, na který nedá dopustit. Netradiční typ obličeje mají rozhodně Hilary Swank či Elisabeth Moss, které však nedají na svoji přirozenou krásu dopustit. Fiona ShawImelda Staunton jsou českým divákům známější již starší, ale za mlada si tyto dámy zachovávaly svůj styl a rozhodně jim to slušelo. 

Celebrity, které se svým vzhledem vymykají hollywoodským standardům krásy
Zdroj článku