Přejít k hlavnímu obsahu

Největší trend pro rok 2024: Tyto retro tenisky sluší všem bez ohledu na věk

Když vytáhnete fotoalbum a podíváte se na své dvacet let staré fotografie, všimněte si, jaké máte
boty. Je totiž dost možné, že přesně takové se teď prodávají v obchodech a e-shopech. Letos totiž budou obuvi vládnout retro kecky. Na svědomí to má mimo jiné i velká milovnice a propagátorka tenisek Kristen Stewart.

Jste-li milovnicí vintage a zároveň vás moc neužije na podpatky? Rok 2024 bude přesně pro vás. Jedním z nejžhavějších trendů letošního roku budou totiž tenisky. A to nejen tak ledajaké, ale přímo retro tenisky. Ačkoliv jsou bílé kecky nadčasovou klasikou, letos se obujeme především do parádních barviček.

Trendem 2024 je sportovní elegance

Na módních influencerech, na celebritách i na modelkách začínáme pomalu ale jistě vídat ikonické Adidas Gazelle nejčastěji ve vínové či červené barvě. Ty obsadily první příčku letos nejžádanějších tenisek a sesadily tak loňský model Adidas Samba. Velkou parádu však uděláte i v růžových Gazellkách se zelenými pruhy, protože po filmovém hitu Barbie a po zklamání, že ani představitelka, ani režisérka Barbie nezískala nominaci na Oscara, musí být už z principu vše růžové. Barevných kombinací je však neuvěřitelné množství, stačí si vybrat.

Móda 2024 podle typu postavy: Co vám bude nejvíc slušet a čemu se raději vyhnout?

Ať se nám některé kousky oblečení líbí sebevíc, někdy nám prostě nesedí. Při výběru oblečení je důležité vždy dbát na tvar postavy, který máme. Jednoduše – ženám s postavou typu hrušky sedí některé kousky skvěle, jiné nikoliv. A to stejné platí i pro postavu typu jablka. Zjistěte, jaký typ oblečení je pro vás ideální. Inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Dejte šťávu minimalistickému outfitu

Dalším znovuobjeveným modelem jsou barevné kecky od japonské značky Onitsuka Tiger, Mexico 66. Nejtypičtější barva těchto rozkošných retro tenisek je žlutá, na výběr ale máte neuvěřitelné množství barevných kombinací. Tento pár bot například skvěle ozvláštní váš minimalistický outfit. Dále je můžete obout při kombinaci naprosto nesourodých kousků oblečení, kdy celý mišmaš perfektně doladí. Dobře rozumět si budou i s denimem nebo s jednobarevnými šaty.

Retro tenisky ve stylu kopaček

Ač se to může zdát šílené, dalším modelem, který letos ovládne módní obuvnický svět, jsou tenisky, které vypadají jako fotbalové kopačky. Je to přesně pro ty z vás, kteří svým outfitem a stylem rádi šokují okolí a pyšně si vykračují ve všem, co je provokativní a jiné. Většinou za doprovodu pohoršených pohledů úzkoprsých kolemjdoucích. Za tyto nevšední boty může Rihanna a její Fenty v kombinaci se značkou Puma. Společně obnovily téměř zapomenutý model Avanti. A co dělá tyto footballcore sportovně estetickými kopačkami? Především výrazný jazyk, který je pro tyto boty fotbalistů typický. Máte na ně kuráž?

Módní inspirace: Kalhoty podle Katie Holmes. Trend letošního roku vám prodlouží nohy

Katie Holmes je často chválena za svůj jednoduchý, elegantní a vkusný módní styl. Vyhýbá se výrazným a extravagantním trendům a často upřednostňuje klasické kousky, které zdůrazňují její přirozenou krásu. Často ji můžete vidět v stylových outfitech, jež kombinují pohodlnost s elegancí. V minulosti několikrát vsadila i na trend pytlovitých kalhot, které jsou trendem letošního roku.
svetzeny.cz

Královna tenisek

Ještě před tím, než začneme následovat tento teniskový trend, pojďme se podívat na skutečnou královnu tenisek. Tou je herečka Kristen Stewart, které se podařilo dostat kecky na výsluní červeného koberce. Upíří Bella, jak ji diváci nejčastěji znají, zkrátka nenávidí podpatky. V roce 2018 na filmovém festivalu v Cannes vyvolala mediální rozruch, kdy si dokonce vyzula lodičky přímo na červeném koberci před fotografy a dál kráčela bosky. Později to vysvětlila tak, že na vysokých podpatcích nemohla dál chodit a jelikož ji čekal výstup po slavných dlouhých a strmých schodech, pomyslela si, že bez nich se jí půjde lépe a rychleji.

V roce 2022 na předávání Oscarů se sice po červeném koberci na podpatkách prošla, nicméně okamžitě, jak z něj slezla, přezula se do mnohem pohodlnější obuvi, což taky mnohé pobouřilo. Rozhodně ale nemá tahle rebelka problém s tím, vzít si k úžasným večerním róbám od významných návrhářů na významné akce, jako je například Met gala, tenisky. Někteří dokonce tvrdí, že herečka povznesla tenisky na místo právoplatných doplňků patřících na červený koberec.

A právě Kristen podpořila oblibu retro tenisek. Nedávno se v nich stihla ukázat hned dvakrát za sebou. Naposledy je vynesla na významné akci Sundance Film Festival, kam přijela propagovat své nejnovější filmy Love Me a Love Lies Bleeding.

TEXT: Dominika Číčelová

Galerie: Retro tenisky pro rok 2024
Zdroj článku