Přejít k hlavnímu obsahu

David Hasselhoff: Statný plavčík z Pobřežní hlídky byl idolem žen, jeho hit zněl na diskotékách. Dnes je obětí plastik

Pobřežní hlídku v devadesátých letech sledovali kluci kvůli vnadám Pamely Anderson, dívky zase snily o svalech plavčíků v podání Davida Charveta nebo Jaasona Simmonse. Na své si ale přišly i maminky, když se na pláži v červených šortkách objevil Mitch Buchannon v podání Davida Hasselhoffa. Co má herec společného s Českou republikou a jak si užívá o třicet let mladší manželku?

David Michael Hasselhoff se narodil 17. července 1952 v Baltimore, Maryland. Pocházel z německo-irské rodiny a vyrůstal v Jacksonville na Floridě. Od mládí byl fascinován divadlem a hudbou. Už ve školních letech se věnoval zpěvu a účastnil se školních představení. Jeho první zkušenosti s herectvím přišly během střední školy, kdy začal vystupovat v místních divadelních inscenacích. Po maturitě pokračoval ve svém vzdělání na California Institute of the Arts, kde se věnoval dramatickému umění.

Od Michaela Knighta k Pobřežní hlídce

Hasselhoffova profesionální herecká kariéra začala v roce 1975, když získal roli v soap opeře Mladí a neklidní. Jeho výkon k němu poprvé obrátil pozornost a otevřel mu dveře k dalším příležitostem. Avšak skutečný průlom přišel v roce 1982, kdy byl obsazen do hlavní role v seriálu Knight Rider. Jako Michael Knight, charismatický hrdina s mluvícím autem KITT se stal ikonou televizní kultury osmdesátých let. Seriál byl nejen divácky úspěšný, ale také Hasselhoffa katapultoval mezi mezinárodní hvězdy.

Po úspěchu Knight Ridera se Hasselhoff v roce 1989 stal hlavní hvězdou a producentem seriálu Pobřežní hlídka. Tento seriál, zaměřený na život plavčíků v Los Angeles, se stal jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů devadesátých let hlavně díky blonďaté sexbombě Pamele Anderson. Každopádně více než miliardou diváků po celém světě si Hasselhoff upevnil svou pozici v Hollywoodu. Role Mitche Buchannona se stala synonymem jeho jména a přinesla mu nejen slávu, ale i finanční zajištění.

Mohlo by se vám líbit

David Charvet: Svalnatý krasavec z Pobřežní hlídky zkusil kariéru i v hudbě, dnes staví luxusní domy

Když se řekne jméno Matt Brody, nejedné ženě, která zažila devadesátá léta, jistě poskočí srdce radostí. Právě tuto postavu totiž ztvárnil v americkém seriálu Pobřežní hlídka herec David Charvet a stejně jako se tisíce mužů u televizních obrazovek těšily na spoře oděnou blondýnku Pamelu Anderson prohánějící se po pláži v červených plavkách, tisíce žen se nemohly dočkat pohledu na svalnatého plavčíka Matta oblečeného pouze v šortkách stejné barvy.
svetzeny.cz

Oslava sjednocení Německa

Kromě herectví se David Hasselhoff věnoval i hudbě. Přestože jeho hudební kariéra nebyla ve Spojených státech tak úspěšná, v Evropě, zejména v Německu, se stal hudební senzací. V roce 1989 vydal hit Looking for Freedom, který se stal symbolem pádu Berlínské zdi a sjednocení Německa. Hasselhoffův melodický hlas a charakteristický projev mu přinesly popularitu a jeho alba se prodávala po milionech. Na konci devadesátých let pak mířil na přední příčky hitparád s hitovkou Hooked On The Feeling, která působila spíš jako parodie a lidé z ní měli často srandu, přesto byla slyšet téměř na všech mainstreamových rádiích.

Díky svému zpěvu je David také neodmyslitelně spjatý s Českou republikou. Naši zem navštívil v roce 1997, kdy se objevil s několika pořadech televize Nova, a dokonce nazpíval česko-anglickou cover verzi svého hitu More Than Words Can Say v duetu s naší zpěvačkou Helenou Vondráčkovou.

Mohlo by se vám líbit

Yasmine Bleeth: Kráska z Pobřežní hlídky padla na dno, zničily ji drogy. Dnes byste ji nepoznali

Modrookou krásku v Pobřežní hlídce nezastínily ani bujné plastické vnady Pamely Anderson. Yasmine Bleeth okouzlovala fanoušky přirozenou krásou, kterou spoře oděná v červených plavkách předváděla před kamerou až do roku 1997. Pak přišel pád. Co se z hvězdou kalifornské pláže stalo? Podívejte se do naší galerie, jak vypadá dnes!
svetzeny.cz

Starý seladon

Stárnutí Davidovi moc nejde. V jednasedmdesáti letech má na svém kontě dvě nepodařená manželství, z nichž vzešly dvě dnes již dospělé dcery. Během této doby navíc bojoval se závislostí na alkoholu, která vedla k dočasné nedobrovolné hospitalizaci na psychiatrické klinice. V současné době má po svém boku třetí manželku, která je ovšem o téměř třicet let mladší než sám herec. Ten se rád chlubí jejich vášnivým životem, a aby vedle své ženy nevypadal spíš jako její otec, podstoupil i viditelné plastické úpravy.

V posledních letech David Hasselhoff i nadále působí v zábavním průmyslu. Pravidelně hostuje v různých televizních show a reality pořadech a sem tam si zahraje ve filmech nevalné kvality. Energie mu však nechybí, což mu umožňuje udržet si své místo v srdcích fanoušků po celém světě.

Pamatujete si seriál Pobřežní hlídka? Jak by ne, vždyť právě v něm hrála také Yasmine Bleeth. Jak si život s touto kráskou pohrál, si přečtěte zde.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda Pobřežní hlídky Erika Eleniak k nepoznání: Herečku dohnaly reakce lidí na její vzhled k slzám

Od natočení oblíbeného seriálu Pobřežní hlídka uplynulo už více než třicet let a je logické, že věk nelze zastavit. Erika Eleniak (54), jež ztvárnila krásnou blondýnku Shauni, se ale podle fanoušků proměnila k nepoznání a u jejích posledních snímků jí to dali dost najevo. Negativní komentáře si vzala herečka příliš k srdci a na sociálních sítích se rozplakala.
svetzeny.cz
David Hasselhoff v průběhu let:
Zdroj článku