Přejít k hlavnímu obsahu

Pozor! Toto je maximální doba, po kterou můžete nechat mokré prádlo v pračce

Info ikona
Pračka

Prádlo v pračce už je nějakou dobu vyprané, ale nemáte chuť nebo čas pověsit ho? Do jisté chvíle to nevadí, pak ovšem nastává bod, kdy už byste prádlo měla nechat znovu vyprat. Poznáte správnou chvíli?

Situace, která je nám dobře známá. Necháme prádlo prát přes noc nebo než jdeme do práce. Potom na něj zapomeneme nebo se nám jednoduše nechce. I zkušeným hospodyňkám se někdy stalo, že nepověsili prádlo včas. 

Osm až dvanáct hodin je v pořádku

Odborníci vyjadřují jasný názor v rozhovoru pro britský časopis Mirror. "Ponechat prádlo v pračce osm až dvanáct hodin je naprosto v pořádku. Ale rozhodně by v pračce prádlo nemělo ležet déle." I známá profesionální hospodyňka Martha Stewart potvrzuje: "Nechat čerstvě vyprané prádlo přes noc je naprosto v pořádku."

Varovný signál zápachu

Pozor! Pokud prádlo už opravdu páchne zatuchle, měli byste ho ihned vyprat znovu. V tuto chvíli se již bakterie nahromadily ve vypraném oblečení. "Plísně a bakterie, které začínají růst na vlhkém oblečení a ve prostředí, mají velmi specifický štiplavý zápach," říká odbornice na úklid.

Čištit pračku je důležité

Čištění pračky je důležité, protože jak chcete mít čisté prádlo, když není čistá pračka. Poradíme vám, jak často pračku čistit, a prozradíme vám dvě základní pravidla

Žádné žehlení

Žehlení prádla je pro mnoho žen noční můrou. Se Světem ženy jsme vypátrali, jak se dá nad žehlením vyzrát. Díky tomuto triku už nebudete muset většinu svého oblečení žehlit. To ocení ne jedna z nás, že?

Čtěte také: Proč je dobré sušit prádlo venku i při chladném počasí?

 

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

svetzeny.cz

Nedávejte, prosím, mléko do dveří chladničky. Je to to nejhorší místo

svetzeny.cz