Přejít k hlavnímu obsahu

Jak funguje IPL epilátor? Možná zjistíte, že už bez něj nechcete žít.

Info ikona
Žena si provádí epilaci

Milujete pocit čerstvě oholených nohou? Cítíte se s hladkou pokožkou tak nějak ženštěji a čistěji? Jestli vás nebaví trávit čas v koupelně odstraňováním chloupků pomocí žiletek a zároveň vám vadí různé formy epilace kvůli bolesti, řešením pro vás může být IPL epilátor.

Výhra ve všech sférách

Lezou vám už žiletky, epilátory, voskové pásky nebo cukrová epilace na nervy? Dokonalou hladkost vám může zajistit i IPL epilátor od značky Braun. Snadno se používá, zvládá pracovat bezolestně a když ho budete používat pravidelně, chloupky porostou čím dál méně a pomaleji, až se jich nakonec můžete zbavit natrvalo. To zní jako ušetření spousty času, energie i peněz, že?

Jak funguje? 

IPL epilátor funguje na bázi světelných paprsků a technologii Intense Pulsed Light, odkud pramení i jeho název – IPL. Světelné paprsky šetrně, bezpečně a bezbolestně opečují vaši pokožku a zpomalí růst chloupků. Dermatoložka Jana Housková vysvětluje:IPL neboli intenzivní pulzní světlo je technologie využívající přeměnu světelné energie na tepelnou. Světelné paprsky, které epilátor vydává, zasahují melanin ve folikulech chloupků pod povrchem kůže. Tím přerušuje cyklus dorůstání chloupku. Chloupek se zahřeje a vypadne.“

Velkým benefitem IPL epilátorů je trvalé odstranění chloupků, kterého lze pravidelnou aplikací dosáhnout, a to jednoduše a v pohodlí vašeho domova. Technologie IPL totiž dokáže zpomalit růst chloupků a zredukovat i jejich počet.

Jediné, na co si musíte u IPL epilátorů dát pozor, je vhodnost použití pro vaši barvu pokožky a chloupků. IPL epilátory totiž nejsou příliš efektivní u přírodních zrzek, blondýnek nebo majitelek šedých chloupků. Nevhodný je také pro tmavší pleť, pokožku s kožním onemocněním nebo pro těhotné a kojící ženy. Nicméně při dodržení všech doporučených postupů se IPL epilace nemusíte obávat.

Info ikona
epilace

Jak na IPL epilaci krok za krokem?

Ačkoliv to zní překvapivě, nejprve si oholte všechna místa, která chcete pomocí epilátoru IPL epilovat. Kdybyste totiž danou oblast neoholili, chloupky by se během působení paprsků spálily. IPL epilátor totiž nefunguje tak, že by odstraňoval již vyrostlé chloupky, ale působí na ty, které ještě nevyrostly, a tedy jsou okem nepostřehnutelné. Dejte si tedy s holením na čas a pečlivě oholte všechna místa, která chcete IPL epilátorem ošetřit.

Jakmile bude vaše pokožka oholená a připravená na epilaci pomocí IPL technologie, připravte si k ruce svůj IPL odstraňovač chloupků a pusťte se na věc. Před samotnou aplikací je také vhodné, abyste si důkladně přečetli příbalovou příručku, která může obsahovat technické parametry použití i praktické tipy, jak přístroj použít pro co nejlepší výsledek. 

Přístroj poté přikládejte k pokožce a klouzavým pohybem ji ošetřujte pomocí IPL paprsků. Řada IPL epilátorů nabízí různé nástavce pro různé části těla a k dispozici máte také několik režimů intenzity světelných záblesků. 

Info ikona
epilace

Vyspělá technologie vítězí

IPL epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 disponuje inteligentní technologií Skin Pro 2.0, která automaticky a nepřetržitě optimalizuje každý záblesk až 80x za sekundu a neustále tak upr

avuje intenzitu světelných paprsků podle odstínu pleti a chloupků v různých částech vašeho těla. Díky tomu docílíte bezchybné a bezpečné epilace a dlouhotrvající hladké pokožky od hlavy až k patě, a to včetně citlivých oblastí, jako jsou podpaží, obličej a intimní partie.

IPL epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 je také vhodný i na epilaci pubického ochlupení a chloupků v anální oblasti. Kromě toto se jedná o nejrychlejší IPL epilátor na trhu. Světelné záblesky totiž vysílá až 0,5x za sekundu, což je zhruba 125x za minutu. Díky tomu bude vaše pokožka krásně hladká s minimem vynechaných míst. 

Info ikona
braun

První výsledky uvidíte už za 3 týdny

Hladká pokožka vám při dodržování režimu vydrží až 1 rok, takže se nebudete muset během letních měsíců trápit s jinými metodami. Individuální výsledky se samozřejmě mohou lišit. Základem úspěchu je ale pravidelnost a důslednost.

„Odstraňování chloupků pomocí IPL technologie je nutné opakovat v pravidelných intervalech s postupně redukující se četností. A to proto, že IPL zachytí pouze ty chloupky, které jsou v růstové fázi (tzv. anagenu). Při opakovaném a pravidelném počátečním ošetřením a následně při udržovacích ošetřeních zůstane pokožka dlouhodobě hladká,“ říká dermatoložka Jana Housková

 

Info ikona
Jana Housková
Měření