Přejít k hlavnímu obsahu

Jak odstranit žvýkačku z oblečení: 4 nejúčinnější domácí typy a rady

Info ikona
žvýkačka

Přilepená žvýkačka na oblíbeném kousku oblečení nebo nábytku dokáže pořádně zkazit náladu. Velmi těžce se totiž dostává dolů. Žvýkačka většinou drží na tkaninách podobně silně jako vteřinové lepidlo, takže její odstraňování je opravdu fuška. Nesnázím s jejím odstraňováním se ale od teď můžete jednou pro vždy vyvarovat díky následujícím babským radám, které vám s ním pomohou

Našli jsme pro vás ty nejúčinnější babské rady, jak odstranit odolně přilepenou žvýkačku téměř z jakéhokoliv povrchu. Jsou ověřené mnoha hospodyňkami, takže se pravděpodobně osvědčí i vám. Zde jsou ty nejlepší triky v boji se žvýkačkami, které rozhodně stojí za to v případě potřeby vyzkoušet.

Účinné burákové máslo

Jedna z ověřených rad, jak se zbavit pevně držící žvýkačky, doporučuje vzít si na pomoc chutné burákové máslo. A jak na to? Naneste ho přímo na přilepenou žvýkačku (klidně ve větším množství) a potom se ho pokuste do ní vetřít, co nejvíce to půjde. Burákové máslo obsahuje olej, takže žvýkačka během jeho působení postupně změkne. Po chvíli by žvýkačka měla jít snadno odloupnout.

Dejte ale pozor, burákové máslo je velmi tučné, takže by vám na místě po odstraněné žvýkačce mohl zůstat nevzhledný mastný flek. Abyste tedy předešla dalšímu nečekanému problému v podobě odolného mastného flíčku, je třeba oblečení, na kterém byla žvýkačka, co nejrychleji dát odmočit do teplé mýdlové vody. Po odmočení dejte své oblíbené kousky ještě co nejdříve vyprat do pračky. Způsob s burákovým máslem není moc vhodný pro nábytek, na kterém by se vám mastná skvrna hůře čistila. Pokud se ale rozhodnete, že tento trik chcete přece jen vyzkoušet i na čalounění svého křesla či pohovky, vezměte si ihned po odloupnutí žvýkačky k ruce hadřík nebo kartáček a teplou mýdlovou vodu, aby s ním mohla dané místo důkladně očistit.

Vsadíme se, že tuto chybu při vaření vajec děláte i vy

svetzeny.cz

Vystačíte si s kostkou ledu

Jedním ze způsobů, jak odstranit žvýkačku, je také metoda spočívající v chlazení žvýkačky kostkou ledu. Ačkoliv vyžaduje trochu více trpělivosti, patří mezi velmi účinné triky. Místo s přilepenou žvýkačkou kostkou ledu potírejte do doby, než žvýkačka ztvrdne. Potom by už měla jít hravě odstranit.

Zmrazení žvýkačky

Podobně jako chlazení kostkou ledu funguje také rada doporučující dát oblečení s přilepenou žvýkačkou do mrazáku. Oblečení v něm nechte ideálně alespoň na pár hodin. Až z mrazáku vyndáte zmrzlé oděvy, zjistíte, že tento trik skutečně funguje a patří mezi nejúčinnější. Zmrzlou žvýkačku totiž odstraníte ze svých oblíbených kousků raz dva. Pokud se tedy obáváte zbytečně složitých experimentů, může být zmrazení oblečení jednou z prvních možností, kterou je pro vás vhodné vyzkoušet. Jedinou nevýhodou této metody je fakt, že ji nemůžete využít v případě odstraňování žvýkačky z koberců či nábytku.

Pomůže vroucí voda a kartáček na zuby

V případě, že nemáte po ruce žádný led ani místo v mrazáku, vyzkoušejte metodu odstranění žvýkačky vroucí vodou. Váš outfit, na kterém odolně drží žvýkačka, dejte vařit do hrnce s horkou vodou. Po pár minutách vaření, sporák vypněte a oblečení nechte v hrnci ve vodě trochu vychladnout, abyste se během odstraňování žvýkačky nespálila. Oděv nevyndávejte a ve vodě se z něj pomocí zubního nebo jiného kartáčku pokuste žvýkačku opatrně odloupnout.

6 největších chyb při úklidu: Některé vám dokonce zadělávají na zdravotní problémy

svetzeny.cz

Známe potravinu, kterou byste neměli nikdy jíst před spaním

svetzeny.cz