Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavný test osobnosti: Vyberte si motýlka a zjistěte, jací doopravdy jste

Psychologové mají různé způsoby, kterými dokážou prozkoumat, jaké jsou vaše přednosti a kde máte i nějaké ty rezervy. Často se tak děje například pomocí fotek a obrázků. My jsme pro vás připravili zábavný test s obrázky motýlů.

Motýl je obecně považován za symbol změny, svobody, radosti a lásky. Posla okamžiku, znovuzrození a nesmrtelnosti. Motýli mají různé barvy a nejinak je tomu i na našem obrázku. Který vás zaujme na první dobrou? Který se vám podvědomě líbí? Zvolte si jednoho a níže se podívejte, co „váš“ motýlek vypovídá o vaší povaze.

 

Info ikona
Motýli

Vybrali jste motýlka č.1

Černá barva nesymbolizuje jen smutek. Je zároveň noblesní a luxusní. Pokud jste zvolili černého motýlka s červenými akcenty, jste sofistikovaná, sebevědomá a odvážná bytost, která miluje eleganci. Zároveň vzbuzujete ve druhých důvěru a pocity bezpečí. Na druhou stranu vám delší dobu trvá, než se otevřete ostatním, býváte ve vztahu k neznámým lidem opatrní. Býváte také autoritativní a někdy umíte jít „přes mrtvoly“.

Líbí se vám motýlek č.2

Zvolili jste modrošedého motýlka? Pak jste duchovně založený člověk. Nelpíte příliš na materiálních věcech, ale snažíte se nalézt cestu k podstatě a smyslu svého života. Dokážete se povznést nad malichernosti a víte, co je v životě skutečně důležité. Máte velkou představivost a silnou intuici. Někdy se ale do popředí dostává vaše ego, což se projevuje tím, že si myslíte, že vše víte lépe než ostatní a dáváte nevyžádané rady.

Kvíz: Jak dobře si pamatujete československé seriály z doby vašeho dětství? Některé otázky budou znát opravdoví pamětníci

Žádný Netflix, Disney ani dětské TV kanály, natož pak archiv televizního vysílání. Kdo zažil dětství za socialismu, dobře si pamatuje, že byly dva programy Československé televize, kde se vysílalo Studio kamarád, Vlaštovka nebo Magion. Na každý díl oblíbeného seriálu jsme čekali další týden a nechtěli jsme si ho nechat ujít. Které seriály byly nejoblíbenější? Pojďte s námi zavzpomínat a otestujte svoji paměť.
svetzeny.cz

Zvolili jste motýlka číslo 3

Fialovo modrý motýlek značí, že máte sklony k melancholii a snadno propadáte pocitům beznaděje až zoufalství. Na druhou stranu jste jemný a citlivý člověk, který má velkou empatii a snahu pomáhat druhým. Je to dobře, ale musíte si dát pozor na to, abyste nesklouzli k tzv. spasitelskému komplexu. Jinými slovy, abyste nedávali potřeby ostatních na první místo. Patříte ke spolehlivým a oblíbeným lidem.

Oslovil vás motýlek č. 4

Žlutý motýl se obvykle líbí lidem, kteří jsou veselí a otevření. Užívají si život a vše, co jim nabízí, jsou to optimisté a věční snílci. Pokud jste si tohoto motýlka vybrali, pravděpodobně jste i kreativní a nebojíte se nových nápadů a výzev. Když si nabijete nos, vždycky vstanete a z chyb se poučíte. Občas vám může někdo vytýkat, že jste do jisté míry přelétaví a máte sklony k workoholismu. Více než kdo jiný si musíte hlídat rovnováhu mezi pracovním a osobním životem.

Kvíz: Označte jednu chybnou větu a projděte testem z češtiny pro základní školy bez pochybení

Český jazyk je bohatý na nuance a pravidla, která ho formují. Přestože máme tu výhodu, že se jedná o náš rodný jazyk, jsou některé chyby stále častými společníky v naší komunikaci. Otestujte si svoji všímavost a znalost českého jazyka v našem zábavném kvízu. Odhalte větu, která obsahuje pravopisnou či gramatickou hrubku. Zvládnete kvíz bez chyby?
svetzeny.cz

Líbí se vám motýlek č.5

Modrá barva, kterou má tento motýl, vyzařuje klid a stabilitu a symbolizuje moudrost. Velmi dobře víte, co je v životě skutečně důležité a dostatečně si toho vážíte. Patříte k rozvážným lidem, které jen tak něco nerozhodí a než se rozhodnete udělat důležitý životní krok, vše si důkladně promyslíte. Jste féroví a jednáte s ostatními vždy na rovinu. Vaší slabinou bývá dotahování věcí do konce, a to z důvodu špatného plánování času.

Vaší volbou je motýlek č.6

Patříte k lidem, kteří se ničeho nebojí a všemu v životě čelí s odvahou a energií sobě vlastní. Máte dobré logické myšlení, rychle se umíte zorientovat v každé situaci a najít efektivní řešení. Neradi se pouštíte do nového projektu, dokud jste ještě nedokončili ten první. Navenek jste spíše extroverti, ale ve skrytu duše jste věční romantici toužící po lásce. Milujete chvíle se svou rodinou a i když potřebujete být neustále v centru dění, vaše zázemí je pro vás tou nejdůležitější věcí na světě.

 

Zdroj článku