Přejít k hlavnímu obsahu

Potřebujete být organizovanější? Zkuste chytré plánování nebo si zvolte správné priority

Chtěli byste více organizačních schopností? Žádný problém. Pokud si tyto vlastnosti osvojíte, určitě uspějete.

Máte také kolegu nebo kamaráda, který nikdy nezapomíná na schůzky, úzkostlivě dodržuje termíny a navíc má v životě přehled o všem ostatním? Zdá se, že extrémně organizovaní lidé mají vše pod kontrolou a někteří lidé při pohledu na tuto schopnost zezelenají závistí. Dobrou zprávou je, že organizaci se lze naučit. K tomu byste měli získat následující vlastnosti:

1. Buďte cílevědomí

Velmi málo lidí je dobře organizovaných, protože je to baví. Místo toho se většina zaměří na zastřešující cíl, kterého lze dosáhnout pouze s určitou úrovní organizace. Vzpomeňte si například na lidi, kteří rádi přijímají hosty doma. Organizovaní lidé udělají vše pro to, aby vytvořili uklizené a pohodlné prostředí, aby se hosté cítili pohodlně.

2. Buďte optimističtí 

Nenechte se odradit dlouhým seznamem úkolů nebo nepohodlnými úkoly. Organizovaní lidé myslí pozitivně a dělají věci s vášní, ať už postupují pomalu nebo rychle.

Už i Aguilera. Sličná kráska pózovala nahoře bez a přidala se tak k Britney Spears nebo Madonně

Trend zahraničních celebrit je zřejmě ukázat toho co nejvíc. Jak jinak si vysvětlit provokativní fotografie Madonny nebo nahé fotky Britney Spears? Teď se přidala i Christina Aguilera.
svetzeny.cz

3. Rozvíjejte chuť do práce

Jednou z nejdůležitějších vlastností organizovaných lidí je chuť do práce. Když organizovaný člověk přijde domů po dlouhém dni v práci, první věc, kterou pravděpodobně udělá, je že si pověsí sako místo toho, aby ho přehodilo přes jakoukoli židli. Pokud něco (jako úklid) nezabere více než pět minut, tento typ lidí raději udělá úkol hned, než aby otálel.

4. Plánujte chytře

Organizovaní lidé jsou připraveni na všechny eventuality. Realisticky naplánujete, kolik času vám úkol nebo projekt zabere, a počítáte s rezervou pro každý případ. Termíny se tak vždy podaří dodržet. Pomáhá také rozdělit velké úkoly na malé pracovní kroky a správně je zapsat. Předejdete tak tomu, abyste se zabředli do množství úkolů.

 

5. Stanovte si prioritu svých úkolů

Každý, kdo si myslí, že klíčem k organizovanému životu a práci je multitasking, se mýlí. Je mnohem efektivnější dobře se soustředit na jednu věc, než dělat několik věcí napůl. Je proto nezbytné, abyste si stanovili priority a neztratili ze zřetele celkový výkon.