Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Zvládli byste učivo základní školy? Osvěžte si znalosti z přírodopisu a poznejte české ptáky

Venku začínají zpívat ptáci a to znamená, že jaro je v plné síle. Přemýšleli jste někdy nad tím, jací ptáci se objevují ve vašem okolí? Poznáte, kdo se to objevuje ve vašem krmítku? Poznáte ptáky z fotografií? Otestujte své znalosti.

Přírodopis patřil mezi vaše oblíbené předměty? Pak si jistě pamatujete, kteří ptáci odlétají na zimu do teplých krajů, kteří se objevují na českých zahradách a loukách. Víte, jak vypadá pěnkava, vlaštovka nebo sýkora? Vyzkoušejte si, kolik si toho ze školy pamatujete a co už jste zapomněli. Poznáte ptáky z fotek?

 

Kvíz z přírodopisu: Vyzkoušejte si poznávačku stromů dle květů a listů

Jak jste na tom s učivem přírodopisu pro základní školy? Osvěžte si své znalosti v rámci naší poznávačky. Ta je tentokrát zaměřená na správné určení stromů na obrázcích dle květů a listů. Trefíte správně všechny odpovědi, nebo jste snad už učivo základní školy zapomněli?
svetzeny.cz

Nej z říše ptáků

Kolibříci jsou malí, ale zvládnou toho opravdu hodně. Nejmenší ze všech kolibříků je slunečníček malý, který měří 57 milimetrů. Největší žijící pták na Zemi je údajně pštros dvouprstý, který je vysoký prakticky 3 metry. Mezi nejdéle žijící ptáky se počítá papoušek kakadu žlutočelatý, který se může dožít až 80 let. Pitohui černohlavý, česky pištec vypadá hezky, ale pozor. Je jedovatý. Konkrétně jeho kůže, peří i svaly obsahují toxickou látku, která jim umí posloužit jako ochrana proti predátorům.

Zdroj článku