Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Zvládli byste učivo 6. třídy? V těchto znalostech pokulhává většina Čechů

Základní školou prošel asi každý z nás. Znalosti, které jsme se tam naučili, bereme jako základní, které bychom měli všichni umět. Vzpomenete si, co jsme se učili v 6. třídě? V těchto znalostech většina Čechů poměrně dost pokulhává. Otestujte své znalosti v zábavném kvízu.

Co se učí děti v 6. třídě?

Šestá třída je takový pomyslný milník pro všechny děti na základní škole. Je to přechod na druhý stupeň, učivo je o poznání těžší a obsah informací, který si děti musí zapamatovat, je výrazně větší. K předmětům, na které jsou děti zvyklé již od začátku školní docházky, přibývají nové, těžší. Mezi ně patří například fyzika, z vlastivědy se stává dějepis a zeměpis, z přírodovědy přírodopis, na některých školách přibývá také informatika, výchova ke zdraví a další. Těžší to mají děti ale i v předmětech, na které jsou již zvyklé. V matematice přichází desetinná čísla, v češtině se děti učí určovat mluvnické kategorie u jmen i sloves, psaní předpon a přípon a další. Zkrátka a dobře, je toho víc, než dost. Co si z šesté třídy základní školy pamatujete vy?

Kvíz: Jak dobře znáte lidské tělo? Otestujte své znalosti z biologie 8. třídy základní školy

Lidské tělo je fascinující a složitý stroj, který pracuje bez přestávky, ať už bdíme, či spíme. Ale z čeho se vlastně skládá a jak to v něm funguje? Vyplňte si náš zábavní kvíz, ať víte, jak jste na tom se svými znalostmi. Otázky jsou z učiva biologie pro 8. třídu základní školy.
svetzeny.cz

Šestá třída jako milník mezi dětským a dospělým životem

Jak již bylo zmíněno, šestá třída je pro většinu dětí takový pomyslný milník. Dětem, které chodí do 6. třídy je většinou kolem 11-12 let, tudíž se i v mimoškolním životě pohybují na hranici mezi dětským a dospělým životem. S větším množstvím školních povinností se děti učí větší zodpovědnosti, vytrvalosti, pořádku a dochvilnosti. Učí se to, že ne vždy za nimi budou stát rodiče, kteří za ně vše vyřeší. A postupně přicházejí na to, že být zodpovědný sám za sebe je to nejdůležitější, co se musí v životě naučit. Jednou totiž přijde den, kdy se všechny děti budou muset postavit na vlastní nohy a nikdo je nebude omlouvat ani chránit. A právě to je, mimo jiné, postupně učí i školní docházka a druhý stupeň základní školy.

Kvíz: Boží hod, nebo Boží Hod? Nejčastější chyby, které dělají Češi v pravopisu. Otestujte se

Připravte se na zkoušku svých gramatických znalostí spojených s vánoční tématikou. Český jazyk není lehký sám o sobě, ale vánoční slova a psaní velkých a malých písmen jsou opravdu zapeklitá. Otestujte si svoje znalosti v zábavném kvízu, který prověří vaše umění gramatiky.
svetzeny.cz

Jak jste na tom se znalostmi z 6. třídy vy? Otestujte se v zábavném kvízu!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku