Přejít k hlavnímu obsahu

Top rodiče podle zvěrokruhu, kteří to se svými potomky umí: Pohotová a obětavá znamení jsou nejlepšími rodiči

Info ikona

Některá znamení jsou skutečně skvělými rodiči. Zatímco jiná znamení za nimi v rodičovství kvůli své povaze většinou trochu pokulhávají. Kdo patří mezi top rodiče zvěrokruhu a jaké vlastnosti jim zaručují úspěch u potomků? Překvapí vás, že nejde jen o zodpovědnost, ale také o humor, kreativitu nebo přátelskost či obětavost. Proč mezi ně patří ryby nebo váhy?

Na světě se snad nenajde rodič, který by o sobě a svých rodičovských povinnostech alespoň párkrát nezapochyboval. Jedno je ale podle astrologů jisté, některá znamení by o sobě v oblasti rodičovství rozhodně pochybovat neměla. Jejich povaha daná hvězdným znamením horoskopu jim totiž umožňuje být těmi nejlepšími rodiči. Komu daly hvězdy do vínku dokonalé rodičovské a ochranné schopnosti? Zde jsou tři znamení, kterým ostatní mohou jen těžko konkurovat.

Ryby

Jedním z nejvíce pečujících a starostlivých rodičů jsou bezpochyby ryby. Ryby totiž dokáží své děti vychovávat s ohledem na své okolí a odmalička jim předávají citlivost a starostlivost. Díky tomu, že samotné ryby jsou rády tiché, jejich dětem se často dostává hodně prostoru k sebevyjádření. Mohou si užívat většinu času také hodně pozornosti tichých ryb, které jsou nerady ve středu dění, právě proto častěji přenáší s radostí pozornost a péči ke svým dětem. Někdy i na svůj vlastní úkor. Rozvíjí v nich také kreativitu a lásku k umění, která rybám není cizí.

Roste vám z dítěte nebezpečný psychopat? Všímejte si jeho chování i reakcí

svetzeny.cz

Váhy

Váhy jsou kreativní a volnomyšlenkářské duše. Svým dětem dopřávají dostatek prostoru pro rozvoj jejich osobnosti. Neváhají investovat ani do jejich vzdělání. Díky tomu, že jsou váhy milovníci krásných věcí i umění, nebudou otálet ani s investicí do zájmových kroužků svých dětí, kam je budou ochotně vozit. Dalším plusem rodičů ve znamení vah je také fakt, že váhy nejsou upjaté a nemají rádi přísná pravidla. Jejich potomkům tak nehrozí domácí vězení ani přísné tresty. Jsou to spíš rodiče kamarádi, kteří je přátelsky povedou životem. Navíc s nimi bude i legrace, protože se svými dětmi váhy podniknou nejeden výlet nebo kulturní zážitek. Jediné, s čím mohou mít váhy trochu problém, je pokud se jejich potomek obléká neupraveně a jinak, než si váhy samotné představují. Potrpí si totiž na dokonalém vzhledu a zevnějšku, který mají často tendence požadovat i od svých dětí.

Býk

Rodiče ve znamení býka bývají trpěliví a vytrvalí. Často chtějí nejen sobě, ale také svým dětem dopřát to nejlepší. Potrpí si na luxus a podle toho se chovají i ke svým dětem. Ty bývají od rodiče býka zahrnovány luxusem v podobě kvalitního oblečení, školy, vzdělávání i koníčků. Na oplátku za to ale od svých dětí očekávají stejnou zodpovědnost, kterou býci sami disponují. Díky své vytrvalosti své děti dokáží správně vést i chránit. Výhodou může být i to, že jsou lidé narození v tomto znamení zodpovědní a pečující rodiče. Jejich potomci v nich tak pociťují skutečný pocit bezpečí a podpory. Dokáží být ale také tvrdohlaví, a i když svou rodinu milují, trvají si na svém. Dětem tak nastolují jasná pravidla i mantinely, které by měly pro své vlastní dobro dodržovat. Pokud je překročí, je to pro rodiče býka důvod ke vzteku, který projevují křikem i hádkami. Děti býků proto bývají často přizpůsobivé a vytrvalé, protože jsou od mala seznámeny s pravidly i tím, jak se správně chovat k ostatním.

Jak mluvit o válce s dětmi: Co od nás dospělých teď ze všeho nejvíc potřebují slyšet? Nebojte se být upřímní

svetzeny.cz