Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jak dobře si pamatujete kultovní seriál Dallas? Otestujte se

Seriál Dallas byl v devadesátých letech pro mnohé české diváky něco jako zjevení. Po desetiletích v komunismu se před nimi najednou otevřel svět bohatých Američanů se všemi jejich problémy i milostnými pletkami. Dallas si získal miliony příznivců nejen u nás, ale po celém světě. Sledovala jste ho také?

Americký seriál Dallas, který měl premiéru v roce 1978, byl ikonou televizní zábavy. Příběh se soustředil na mocnou a bohatou texaskou rodinu Ewingů, která vlastnila obrovské ropné impérium a ranč, na němž žili. Jednou z hlavních postav byl J.R. Ewing, charismatický a manipulativní ropný magnát, který byl známý svými intrikami a bezohlednými obchodními praktikami. Seriál sledoval soupeření mezi J.R. a jeho bratrem Bobbym, jenž byl jeho morálním opakem. Na pozadí ropných obchodů se v seriálu odvíjely dramatické rodinné vztahy, romantické zápletky a množství tajemství, která postupně vycházela najevo.

Během třinácti let se odvysílalo celkem třináct sérií a i když byl seriál Dallas všeobecně považován za tak trochu pokleslý typ zábavy, překvapivě byl jedenadvacetkrát nominovaný na ceny Emmy i na Zlatý Globus. Epizoda čtvrté série, kde se odhalil střelec, který mířil v předchozí sérii na J.R.a, se pak na dlouhou dobu stala dosud nejsledovanějším seriálovým dílem v historii americké televize. A z ranče, kde rodina Ewingů bydlela, je dnes jedno z nejnavštěvovanějších míst v Texasu. Jak dobře si seriál pamatujete? Zjistěte to v našem kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Zeměpisný kvíz: Vyznáte se v českých řekách? Zkuste odpovědět na jednoduché otázky, odpovědět správně ale nedokáže každý

O tom, že nejznámější česká řeka je Vltava a u Mělníka se vlévá do Labe, není třeba diskutovat, to si snad pamatuje každý. Ale co když začne být řeč o menších řekách a jejich přítocích, dokážete přispět do debaty svými znalostmi? Zjistíte to v našem kvízu!
svetzeny.cz
Zdroj článku