Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Honzíkova cesta nebo Fimfárum. Uhádnete knihy vašeho dětství pomocí krátké ukázky?

Pamatujete si ještě na knihy vašeho dětství? Milovali je všichni, často jste se s jejich příběhy ztotožnili a díky nim bylo dětství zase o kus krásnější. V knihách jste se mohli toulat s malým Honzíkem po vesnici a objevovat s ním spoustu nového nebo se snažit opravit letoun s opuštěným letcem. Poznáte knihy dětství z krátké anotace? Vyzkoušejte své znalosti v našem testu.

Čtěte dětem knihy vašeho dětství

Čtení je pro děti velmi důležité a jde nejen o krásný rituál, který spolu máte večer co večer před usínáním. Společně strávený čas mimo počítač, televizi a další přístroje. Rozvíjíte také jejich fantazii, komunikaci nebo představivost, která se jim bude během dospívání hodit. Děti si osvojí pozornost, soustředění.

Naučí se základní dovednosti, v příbězích zjistí, že dobro vítězí nad zlem a to bývá potrestáno. Také si děti postupně rozšiřují slovník a slovní zásobu. Pomaličku dětem budujete lásku ke knihám, která jim zůstane i v dospělosti. Dopřejte dětem nejen knihy, které najdou v knihovnách nebo knihkupectví, ale ukažte jim také skvosty, na kterých jste vyrůstali vy.

Info ikona
obal knihy

Otestujte svoje znalosti v našem kvízu

Kvíz: Víte, kdo je Štaflík a Špagetka? Otestujte si svoje znalosti z nejoblíbenějšího dětského pořadu Večerníček

Večerníček je bezesporu jedním z nejdůležitějších a nejoblíbenějších pořadů pro děti v České republice. Tento televizní program se stal nedílnou součástí každodenního života mnoha rodin a zároveň symbolizuje dětství pro nespočet dospělých, kteří vyrůstali v 70., 80. i 90. letech. Otestujte si svoje znalosti v našem zábavném kvízu.
svetzeny.cz
Zdroj článku