Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Ukažte, jak moc jste vzdělaní ohledně moderní historie a technologií

Dokážete obstát v kvízu ohledně moderní historie a technologií? Zkuste si zábavný kvíz a připomeňte si významné události několik posledních dekád. Zároveň se dozvíte zajímavá fakta o historii internetu a díky kvízu můžete rozšířit své vědomosti.

Moderní historie

Zatímco pod pojmem „Moderní dějiny“ se skrývá časové období, za jehož počátek se považuje rok 1789, „moderní historie“ je relativní, kdy se většinou hovoří o 20. a 21. století. V našem kvízu jsme se zaměřili na několik významných světových i státních událostí, které se týkají například politiky či moderních technologií. Otestujte své znalosti pomocí jednoduchého testu.

Info ikona
Internet

Internet a obrovský počítač

Věděli jste, že počátky internetu sahají až do 60. letech minulého století? Původně se na této myšlence začalo pracovat, aby mohli vládní výzkumníci sdílet informace. Počítače v tu dobu byly obrovské přes celou místnost a rozhodně nebyly přenosné. Aby bylo možné využít informace uložené v počítači, musel člověk buď cestovat na místo, kde se počítač nacházel, nebo si nechat poslat magnetické počítačové pásky konvenčním poštovním systémem. Oficiální narozeniny však internet oslavil až 1. ledna roku 1983, kdy byl vytvořen nový komunikační protokol s názvem Transfer Control Protocol/Internetwork Protocol (TCP/IP).

Zdroj článku