Přejít k hlavnímu obsahu

Znamení zvěrokruhu, která jsou největšími manipulátory: Pozor si dejte hlavně na Býky

Info ikona
Největší manipulátoři

Ulehčit si život a získat tak pro sebe nějakou výhodu; dá se říci, že sklony k manipulaci má každý, protože je to součást našeho základního přežití. Která znamení jsou ale mistry ve vyvolávání viny v druhých a kterým začnete zobat z ruky ani nemrknete, přičemž až po čase vám dojde, že to nebyl nejlepší nápad?

Ryby

Jdou na to od lesa a možná to vůbec nemyslí špatně. Rybky se umí vlichotit do přízně zejména opatrovatelským a mateřským typům lidí, protože ze sebe umí dělat špičkovou oběť s krutým osudem, což ale často bývá pravda, leč přibarvovat si umí dobře. Oni ale potřebují pohladit, poradit a pomoci, a pokud si z vás udělají vrbu nebo tu pomocnou ruku, jste vmanipulováni do jejich hry velmi lehce. Možná to nemyslí zle a opravdu tu pomoc potřebují, ale vy pak zjistíte, že děláte všechno za ně, včetně toho, že nosíte jejich životní příběh, přiživovaný všedními dny, stále v hlavě. S minulostí zraněnými Rybami to bývá těžké v partnerství, protože jejich rány se jen těžko hojí a bývají přecitlivělí, labilní, nebo se snadno pasují do role oběti dalšího manipulativního znamení.

Tip: Můžete je vyslechnout, pohladit a poradit, ale vymezte jim hned na začátku své hranice. Toto je na mě, ráda to udělá, ale toto už je pouze v tvé kompetenci a s tím já už nic dělat nemůžu.

Býci

Umí ukázat svou sílu a lhostejno, jestli je to pravá síla, nebo jen nafouknutá bublina ega, která má nesebevědomé Býky udržet na výsluní. Než aby riskovali zranění, raději zaútočí jako první. Býci umí být výborní herci, umí zahrát milující partnery, doslova září pochopením, ale za zavřenými dveřmi se může jak v partnerství, rodině nebo práci, dít úplně něco jiného. Tuto svou sílu, skutečnou i domnělou, umí využít ve svůj prospěch a kdo se jim dostane do spárů, bude při prvním útoku překvapen a bude nějakou dobu trvat, než se vzpamatuje.

Tip: Hned zkraje jim dejte najevo, že tuhle hru s nimi hrát nebudete. Konfrontace s tím, co říkají a snaha je usvědčit ze lži je jen rozpálí do běla. Můžete to zkusit, někteří Býci zkrotnou, ale lépe je vůbec nereagovat na poznámky, o kterých si jste jisti, že probíhají v tuto chvíli jen proto, aby vám vyčinily a jim přidaly na sebevědomí.

Panny

Chtějí mít kolem sebe dokonalo a jsou přísní často nejen na sebe, ale i na druhé. Bez skurpulí vaši hodnotu odvodí podle toho, jak plníte jejich vlastní představy o fungování práce, partnerství, rodiny. Aby měli kolem sebe klid a minimalizovali riziko chaosu, budou po vás dupat a bez skurpulí diktovat, co máte dělat. V jejich okolí musí všichni plnit přede dané úkoly jako hodinky.

Tip: Můžete jim zkusit vyjít vstříc tím, že pochválíte jejich snahu o dokonalost, ale někdy je méně více. Poukažte na spokojenost a lepší pohodu, pokud věci nejsou tak svazovány. Možná se i té Panně uleví od věčné ostražitosti. A pokud to nebude fungovat, musíte si vybudovat své vlastní obranné mechanismy a uchovat si svůj díl svobody. Je totiž životně důležitý.

Střelci

U  nich se dá říci, že jde o jistou formu zábavy. Mají rádi, když  mají nad lidmi moc a když se k tomu přidá životní zkušenosti, které jejich sebevědomí ještě podporuje, jste doslova v pasti. Bez obalu vám nadiktují, jak máte žít, jak máte vypadat, a pokud tomu bude jinak, naprosto selžete a v jejich očích budete naprosté nic. Tím podvědomým pocitem hrozícího zavržení vás doslova drží v pasti.  Je tak jednoduché vejít ve Střelcovu nemilost, což je jeho nejsilnější manipulativní zbraň.

Tip: Toto je jedna z nejzákeřnějších manipulací a nemusíte-li, nevystavujte se jí. A jinak platí asi to, co u Býků, prostě těmto lidem nedělejte publikum, herci se vyčerpají. Možná…

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku