Přejít k hlavnímu obsahu

Křišťálové děti mohou přispět k lepšímu světu: Disponují mimořádnými schopnostmi. Možná je máte doma i vy

Možná máte takové dítě doma a ani o tom nevíte. Křišťálové děti jsou považovány za vysoce vyvinuté duše, které byly vyslány na Zemi, aby pomohly lidstvu přejít do osvícenějšího a mírumilovnějšího stavu. Na rozdíl od všech předchozích generací prý tyto děti disponují mimořádnými schopnostmi a zvýšeným smyslem pro duchovno. Ale i zde jsou kontroverze.

Někteří spiritualisté a stoupenci víry New age (Nový věk) považují tak zvané křišťálové děti za zvláštní generace s jedinečnými schopnostmi a cíli. My je někdy také nazýváme „staré duše“. Je vám toto označení bližší?

Jsou křišťálové děti New Age Superstars nebo duchovní mýtus?

Křišťálové děti nám mají pomoci opustit naše přízemní životy a dostat nás, lidstvo do vyšších dimenzí. Nechceme ale rozvíjet teorie, které by nás zavedly na spekulativní cestu. Faktem je, že křišťálové děti mají některé mimořádné schopnosti a dar, nad kterým se materialista zarazí.

Koncept křišťálových dětí poprvé definovali autoři new age a duchovní vůdci a postupně si získal na jedné straně obdiv, na druhé straně však vlnu skepse a kritiky.

Čtěte také: Indigové děti mohou změnit svět: Jak poznat, že máte doma takové dítě právě vy

Slyšeli jste někdy o indigových dětech? Označují se tak mladí lidé, o nichž se předpokládá, že mají mimořádné psychické a duchovní vlastnosti. Na druhé straně proti tomuto názoru ale stojí názor skeptický. Podíváme se na oba, abyste si mohli odpovědět na otázku, zda takové není třeba i vaše dítě.

Co jsou křišťálové děti a kde je Doreen Virtue

Křišťálové děti jsou podle přesvědčení new age jedinci, kteří se narodili s čistou, křišťálově průzračnou aurou. Jsou jako tabula rasa, nepopsaná tabule. Jsou čisté a mají nevídané schopnosti. Tyto děti jsou vysoce citlivé, intuitivní a empatické a často se u nich projevuje hluboký vztah k přírodě a ostatním lidem, což je právě u přírody spojuje s indigovými dětmi. Stoupenci New age věří, že tyto děti mají za úkol podporovat lásku a mír na Zemi a směřovat lidstvo k harmoničtější existenci.

Pojem křišťálové děti zpopularizovala a popsala duchovní učitelka Doreen Virtueová, autorka new age. Virtueová ve svých knihách a přednáškách představila myšlenku těchto duchovně vyspělých dětí a popsala jejich vlastnosti a role ve společnosti. Její dílo se zásadním způsobem podílelo na utváření moderního chápání křišťálových dětí.

Mohlo by se vám líbit

Co znamená, když vidíte stále čísla jako 11.11 nebo 22.22: Zjistěte, jaké magické sdělení vám přinášejí

Najednou je vidíte doslova na každém rohu. Nejen na telefonu a hodinách, ale třeba i na poznávacích značkách aut, v tramvaji, ubytujete se v hotelu s tímto číslem pokoje a podobně. Říká se jim andělská čísla a mají pro vás magické sdělení, které byste neměli podceňovat.
svetzeny.cz

Jak poznat křišťálové dítě? Mají schopnosti, které budí respekt

Zastánci teorie o všech těchto „výjimečných“ dětech tvrdí, že křišťálové děti mají různé mimořádné schopnosti. Patří mezi ně třeba telepatie, léčitelský dar, empatie nebo mimořádně silná intuice. A i když chceme stát nohama pevně na zemi, jen tato slova budí respekt a úctu, u některých z nás i strach. Podívejme se na ně ve zkratce.

Telepatie: Někteří věří, že křišťálové děti dokáží komunikovat neverbálně, vycítit myšlenky a pocity druhých.

Léčitelství: Křišťálové děti mají dle stoupenců New age schopnost léčit. Mají přirozené léčitelské schopnosti a často je lze vidět, jak potřebné utěšují a pomáhají lidem v nouzi.

Intuice: Křišťálové děti mají údajně „nadpřirozenou“ schopnost vycítit budoucí události nebo pochopit složité situace bez vyslovených informací.

Empatie: Jejich hluboká emoční inteligence jim umožňuje hluboce se sžít s ostatními a často projevují soucit, který přesahuje jejich věk.

Judita Parklová, studentka psychiatrie, jež se chce specializovat na empatii a intuici, ke křišťálovým dětem pro Svět ženy řekla: „I když myšlenka křišťálových dětí může být inspirující, je důležité si uvědomit, že všechny děti mají jedinečné nadání. Je velmi důležité rozvíjet jejich schopnosti a zároveň jim poskytnout pevný základ podpory a porozumění.“

Mohlo by se vám líbit

Datum narození vám propůjčuje magický dar. Trojky umí tvořit i ničit, mistrovská jedenáctka má nadpřirozené schopnosti

Věříte-li na věci mezi nebem a zemí, víte, že nic není náhoda a vše se děje s určitým záměrem. Z hlediska numerologie a astrologie hraje zásadní roli například vaše datum narození. Energie čísel vám dala do vínku nejen vaše schopnosti a vlastnosti, ale i magický dar, o které dost možná ani nemáte tušení.
svetzeny.cz

Křišťálově děti neexistují, tvrdí skeptici

Samozřejmě, že každou obtížně vysvětlitelnou skutečnost mnozí popírají. I v případě křišťálových dětí existuje četná základna odpůrců, kteří kritizují nejen pojem jako takový, ale i schopnosti, jež jsou těmto dětem připisovány. Ostatně, stejně jako u indigo dětí, i v tomto případě se může jednat o další výstřelek americké novodobé společnosti, která kategorizuje a zobecňuje cokoli, co nelze zcela racionálně vysvětlit.

Skeptici tvrdí, že vlastnosti připisované křišťálovým dětem nejsou jedinečné a lze je nalézt u mnoha dětí. A právě tím zpochybňují platnost celého konceptu. Jiní považují označení „křišťálové děti“ za způsob, jak romantizovat nebo omlouvat odlišnosti v chování a vývoji, a potenciálně tak přehlížet potřebu náležité psychologické nebo vzdělávací podpory.

Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Určete pomocí 20 otázek stupeň svojí empatie. Jste jako skála nebo spíše emoční houba?

Udělejte si test, který vám ukáže, jak moc empatičtí jste. Emoce jsou podstatnou součástí každého člověka a společnosti jako celku. Jsou to emoce, které nás činí lidmi. Je zásadní nejen vyjádřit emoce, ale také porozumět pocitům partnera.
svetzeny.cz

Máte doma křišťálové dítě?

Typickým příkladem křišťálových dětí jsou tak zvané „staré duše“, jež jsme na začátku zmínili.

Naše Emilka je opravdu zvláštní. Všimli jsme si toho hned, jak se narodila. Už jako miminko měla takový ten vševědoucí pohled. Každý, kdo se na ní podíval, říkal, že má starou duši. A skutečně. Amilka vykazuje hluboké porozumění emocím a neuvěřitelně uklidňuje své okolí, často svou přítomností uklidňuje své vrstevníky, a dokonce i dospělé,“ říká Petra Soukupová, maminka šestileté holčičky.

Také Noah, osmiletý chlapec, projevuje pozoruhodnou schopnost vycítit, když se chystá něco zlého. „Noah byl od rána velmi neklidný a nemluvil, což u něj není obvyklé. Nevěděli jsme, co se děje, ale náhle odpoledne, nám začala hořet chalupa přímo nad hlavou. Zkratovalo se něco v elektrickém vedení, a protože bylo strašné horko, střecha začala hořet. Fakt je, že jsme zareagovali rychle, takže ke škodám sice došlo, ale ne fatálním. Noahova intuice nám ostatně už víckrát pomohla zabránit nehodám nebo učinit zásadní rozhodnutí právě včas,“ říká Noahova babička Julie Rezková z Ústecka.

Takže i když nás křišťálové děti se svými schopnostmi a duchovním cítěním nepřestávají ani dnes fascinovat a inspirovat, měli bychom brát vše s rezervou. Ať už věříte v jejich zvláštní schopnosti, nebo se na ně díváte skeptičtější optikou, tyto děti nám připomínají velký potenciál, který je v každém z nás.

Oceníme-li jejich jedinečné vlastnosti a budeme-li podporovat jejich prostředí, můžeme pomoci všem dětem, ať už křišťálovým nebo jiným, aby se jim dařilo a přispěly k lepšímu světu.

Čtěte také: Nejrychlejší IQ test: Pouhé tři otázky prozradí, jak vysoká je vaše inteligence

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vysoké je vaše IQ? Test kognitivní reflexe vám v mnohém napoví. Postačí k tomu tři jednoduché otázky. Na první pohled vypadají jednoduše, ale nenechte se ošálit.
Křišťálové děti mohou změnit svět
Zdroj článku