Přejít k hlavnímu obsahu

Zelená kometa se blíží k Zemi a nese s sebou magický význam: Otevře nám srdce a přinese změnu, ale i chaos

Kometa C/2022 E3 (ZTF), populárněji známá jako „zelená kometa“, byla objevena 2. března 2022 zařízením Zwicky Transient Facility. Tato kometa je jedinečná, protože má neobvykle jasně zelený odstín. A co víc? Přináší nám i magické poselství.

Tato kometa je také zvláštní, protože za předpokladu, že kometa zůstane na své současné trajektorii, nebude ze Země znovu viditelná po dobu nejméně dalšího milionu let. Jde o bezprecedentní kosmickou událost, která se stane jednou za život. Ve skutečnosti byla tato vzácná zelená kometa naposledy spatřena asi před 50 000 lety.

Jaký je symbolický význam komet?

Komety mají širokou škálu symbolických významů. Od předpovědí temnoty až po příznivá znamení naděje a lepších dnů před námi. V dávných dobách byly komety považovány za zprávy od bohů.

Komety mohou představovat změnu nebo nové začátky a jejich vzhled je často považován za znamení štěstí. Připomínají nám, že i když je vesmír obrovský a zdánlivě neměnný, vše je neustále v pohybu. Svým způsobem jsou jako padající hvězdy. Jsou to letmé záblesky něčeho úžasného. Komety nám připomínají, jak obrovský je náš vesmír. Měly by nám také připomínat, jaké máme štěstí, že jsme (i v malé části) kolečkem v tomto velkém univerzálním kole existence.

Karmické lekce roku 2023: Berani se musí naučit být milejší, Lvi by měli přestat být naivní

Každé znamení zvěrokruhu čeká v letošním roce určitá karmická lekce. Z té bude plynout ponaučení, které si pak poneseme další roky. Zjistěte, jaká karmická lekce je připravena pro vás. Obstojíte ve zkoušce seslané z vesmíru?
svetzeny.cz

Přinášejí komety štěstí?

Některé kultury věří, že komety jsou znamením štěstí. Například v čínských filozofiích přinášejí komety prosperující a šťastné časy. Podle jednoho příběhu se před narozením Konfucia objevila kometa. V jiném příběhu se kometa objevila, když Buddha dosáhl osvícení.

Ovšem komety byly také spojovány se smůlou. Například staří Řekové věřili, že komety jsou předzvěstí katastrofy. V roce 44 př. n. l. byl Julius Caesar zavražděn poté, co byla na obloze spatřena kometa. V roce 1066 William Dobyvatel porazil Harolda Godwinsona v bitvě u Hastings poté, co byla na obloze opět spatřena kometa.

Duchovní a symbolické významy zelené komety

Komety jsou často považovány za předzvěsti změn. Objevení komety C/E (ZTF) jako takové vedlo ke spekulacím o jejích duchovních a symbolických důsledcích. Někteří věří, že zelená barva komety je znamením, že vstupujeme do nové éry míru a harmonie. Jiní věří, že kometa symbolizuje naději a směřuje nás ke světlé budoucnosti navzdory výzvám, kterým v současnosti čelíme.

Co znamenají komety v astrologii?

Zatímco někteří lidé vidí komety jako nic jiného než nebeská tělesa bez zvláštního významu, astrologové se často domnívají, že mají velkou moc a mohou zásadním způsobem ovlivnit naše životy. Existuje řada různých výkladů toho, co komety v astrologii znamenají. Většina se shoduje, že symbolizují změnu, chaos, přechod a narušení.

Čtěte: Předpověď Baby Vangy na rok 2023

Indiánský horoskop: Podle data narození určete svoje zvíře, které odhalí vaše jedinečné vlastnosti

Vedle klasického astrologického horoskopu existuje ještě řada dalších. Mezi ty nejzajímavější a nejznámější patří indiánský horoskop, který přisuzuje lidem vlastnosti podle různých zvířat. Zajímá vás, jaké zvíře přisuzovali staří indiáni právě vám? Najděte si je podle svého data narození.
svetzeny.cz

Zelená kometa ovlivní naše sdrce

Co to všechno znamená? Komety jsou často považovány za předzvěsti změn nebo velkých událostí. Objevení se této zelené komety by tedy mohlo pro lidstvo signalizovat nějaké velké změny na obzoru. Zelená kometa ovlivňuje srdeční čakru, to znamená, že vzácná přítomnost zelené komety by mohla ovlivnit srdce lidí po celém světě. Komety jsou něco jako průzkumníci putující obrovským neznámem. Proto tato kometa naznačuje, že letos můžeme v našich srdcích očekávat velké cesty.

Zdroj článku