Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop: Jaká bohyně jste dle znamení zvěrokruhu – krásná Afrodita, moudrá Athéna či svůdná Kálí?

Jací bohové a bohyně perfektně vystihují jednotlivá znamení zvěrokruhu? Zjistěte, se kterým z mocných bohů toho máte nejvíce společného. Jste stejně atraktivní jako Afrodita, moudrá jako Athéna či svůdná jako Kálí?

Beran – bůh války Arés

Kdyby na sebe Berani vzali božskou podobu, tak by se dozajista převtělili do boha války Arése. Máte jeho vůdčí schopnosti i dravost. Také se tradovalo, že Arés měl pletky s Afroditou, jejímž manželem byl Hefaistos. I vy jste ve svých vztazích nezkrotní. Když se zamilujete, neberete ohledy na druhé. Jste nesmírně vášniví.

Býk – bohyně krásy Afrodita

Bohyně Afrodita byla natolik krásná, že prý vyvolávala rivalitu i mezi samotnými bohy. Býkovi vládne Venuše, planeta lásky. Lidé, kteří se narodí v tomto znamení, jsou stejně jako Afrodita velmi atraktivní a nepřehlédnutelní. Milují všechno krásné a touží žít v luxusu.

Blíženci – bohyně moudrosti Athéna

Blížencům nelze upřít, že jsou moudří, nechybí jim důvtip a snadno se učí nové věci. Symbolizovat by je tehdy mohla bohyně moudrosti Athéna. Mysl Blíženců se nikdy nezastaví, neustále nad něčím dumou a bádají.

Mohlo by se vám líbit

Co byste si s sebou vzali na pustý ostrov podle znamení zvěrokruhu? Kozorozi jsou praktičtí, Berani by u sebe měli kompas

Scénář: Uvízli jste na pustém ostrově a smíte si s sebou vzít jen jednu položku. Podle astrologie by si znamení zvěrokruhu pravděpodobně vybrali toto. Je to pravda nebo to k vašemu znamení ani trochu nesedí?
svetzeny.cz

Rak – bohyně lovu Artemis

Bohyně lovu a Měsíce Artemis by perfektně vystihovala račí povahu. Byla totiž léčitelkou, která pomáhala druhým. Raci jsou také takoví, nabídnou vám pomocnou ruku, aniž by cokoliv očekávali na oplátku.

Lev – bůh Slunce Apollón

Pro Lva bychom těžko hledali lepšího zástupce než Apollóna, boha Slunce, hudby a poezie. Apollón byl známý tím, že svou hrou na lyru bavil bohy na Olympu. Stejně tak i Lev chce za každou cenu zářit a pobavit ostatní. Nejšťastnější je v záři reflektorů.

Panna – bohyně plodnosti země Démétér

O bohyni plodnosti a sklizně Démétér se říkalo, že kdysi naučila pěstovat kukuřici celé lidstvo. Praktická Panna se jí podobá. Je velmi dobrá ve vytváření příruček, systematické práci a v analytickém uvažování. Neunikne jí sebemenší detail a ráda má věci pod kontrolou.

Váhy – bohyně manželství a zrození Héra

Pokud by královna olympských bohů měla mít znamení, byly by to Váhy. Héra totiž symbolizovala prvek nastolující harmonii, to samé v životě dělají Váhy. Stejně jako Héra jsou také velmi orientované na svou rodinu, ta je pro ně všechno a úzkostlivě si ji chrání. Vahám vládne planeta Venuše, která je činí nesmírně atraktivními pro ostatní.

Štír – bohyně smrti a sexuality Kálí

K tajemným Štírům by se hodila hinduistická bohyně Kálí, která prý měla moc nad cyklem života a smrti a také nad sexualitou. O Štírech se ví, že jsou velmi sexy, svůdní a vášniví. Když však za vztahem udělají tečku, je to definitivní zánik vztahu.

Mohlo by se vám líbit

Tarotová předpověď na dny 4. - 6. října: Od kartářky se dozvíte, kdy se vám splní tajná přání a který den byste měli věnovat rodině

Kartářka Alice Cross, která si také říká Alchymistka, pro vás připravila tarotovou předpověď na období od 4. do 6. října. Dozvíte se v ní, který den se vám konečně splní vaše tajná přání, kdy je nejlepší na nic nečekat a konat a také, jaké rodinné záležitosti budete řešit.
svetzeny.cz

Střelec – bůh jasného nebe Zeus

Střelec je úplným odrazem Dia. Nejvyšší bůh byl známý tím, že se velmi rád toulal a z těchto jeho výprav vznikly i nemanželské děti. Střelci jsou velmi svobodomyslní, rádi cestují a je prakticky nemožné je udržet na jednom místě. Střelci s Diem sdílí ještě další vlastnosti – smysl pro spravedlnost a schopnost snadno odhalit lháře. Proto k nim vždy buďte upřímní.

Kozoroh – královna podsvětí Persefona

Persefona byla dcerou nejvyššího boha Dia a bohyně úrody Démétér. Symbolizuje světlo a temnotu, dvě síly, které spolu bojují. Hádes se totiž do Persefony zamiloval a vzal ji s sebou do podsvětí. Kozorozi mají v sobě skryté vnitřní konflikty stejně jako Persefona.

Vodnář – titán Prometheus

Vodnáři se vymykají, proto by se k nim nejvíce hodil titán Prometheus. Byl to vizionář, který uměl skvěle předvídat. Nebyla mu cizí ani lstivost a rebelství. Vodnář je mu dosti podobný, vždy se snaží nehledět zpátky, ale do budoucna. Má futuristické vize, dobré nápady a je vynalézavý.

Ryby – bohyně lásky a plodnosti Ištar

Energie bohyně Ištar je stejně proměnlivá jako ty u Ryb, v tom jsou si podobné. Ryby jsou velmi esotericky založení snílci, kteří mají problém utřídit si myšlenky. O Ištar se říkalo, že byla velmi krásná. I Ryby jsou velmi atraktivním znamením, říká se, že mají ty nejkrásnější oči z celého zvěrokruhu.

Zdroj: Elite Daily


 

Mohlo by se vám líbit

Caesar, Kleopatra a Marcus Antonius: Starověký příběh lásky a intrik s tragickým koncem. Jaké bylo prokletí milenců Kleopatry?

Kleopatra ve svých pouhých 22 letech okouzlila tehdy vojevůdce Caesara, kterému bylo 52 let. Jejím cílem bylo s jeho pomocí získat vládu, kterou jí její třináctiletý bratr Ptolemaios upíral. Zdálo by se, že mohlo jít o největší milostný příběh Antiky, ale její skutečnou láskou byl římský generál Marcus Antonius.
svetzeny.cz