Přejít k hlavnímu obsahu

Povaha dětí dle znamení horoskopu: Berani jsou za trest, Raci za odměnu. Jaké je to vaše?

Info ikona
Dětský horoskop

Znamení, ve kterém se narodíme, ovlivňuje celý náš život. V dnešním článku se podíváme na to, jaké charakterové vlastnosti mají jednotlivá znamení a jak konkrétně se to projevuje v dětství. Spousta vlastností se totiž ukáže naplno až v dospělosti. Čtěte dál, abyste se dozvěděli, jaké silné a slabé stránky vaše dítě má.

Dítě Beran

Děti ve znamení Berana lze charakterizovat jako neposedné, impulzivní a netrpělivé. Pokud máte doma malého Berana, nudit se určitě nebudete, tyto děti touží po dobrodružství. Abyste je zabavili, je třeba stále vymýšlet nové aktivity, Berani se jinak snadno začnou nudit, najdou si vlastní zábavu, která se vám nemusí líbit. Na druhou stranu jsou to také rození vůdci, kteří jsou už od malička velmi samostatní a průbojní.

 

Dítě Býk

Malí Býci bývají dost tvrdohlaví, často vám budou odmlouvat a pokud si něco umanou, jen tak s tím nepřestanou. Ale jinak je to v útlém věku velmi klidné, tiché znamení, které miluje svoji odpočinkovou zónu a mnohdy o něm ani nevíte. Tyto děti často bývají fixované na konkrétní oblíbené hračky, tak pozor, ať je neztratíte. V kolektivu dětí si vždy najdou kamarády a často jim takové přátelství vydrží až do dospělosti.

 

Dítě Blíženec

„To je ale krásné a roztomilé dítě!“, uslyšíte často, pokud se vám narodil Blíženec. Už od malička jsou okouzlující a umí si získat pozornost. Dále jsou také velmi energičtí a pořád chtějí zkoušet nové věci, zejména je baví kreativní hry, knihy a hudba, nepohrdnou však ani venkovními aktivitami. Mají problém navázat silná a stabilní přátelství, každou chvíli mění svůj okruh kamarádů.

Dítě Rak

Malí Raci jsou velmi citliví, budou od vás vyžadovat hodně něhy a lásky. Jsou to hodně kontaktní děti, které se rády mazlí. Pokud Rakovi pořídíte sourozence, bude se o něj starat a pomáhat mu, Raci jsou velmi starostliví. Stejně tak bude hezky pečovat i o domácí mazlíčky, zvířata Rak miluje. Je to také velmi klidné dítě, které se vyhýbá konfliktům v kolektivu a nejraději tráví čas čtením a sledováním pohádek.

 

Dítě Lev

Děti narozené v tomto znamení jsou plné energie, hravé a veselé. Rády jsou středem pozornosti a baví své okolí. Zároveň jsou velmi vnímaví a jsou připraveni ostatním pomoci, je to jednoznačně nejodvážnější znamení zvěrokruhu, a to se projevuje už od malička. Lev od vás čeká hodně chvály, ta je mu největší odměnou a motivací.

 

Dítě Panna

Tyto děti od vás budou vyžadovat zaběhlou denní rutinu, nemají rády změny. Nechtějí se ani pouštět do nových aktivit, málokdy se pro něco nadchnou. Bývají vybíravé v jídle, nebudete to s nimi mít lehké. Mají ale jednu skvělou vlastnost – pořádkumilnost. Tyto děti vám budou v domácnosti velkými pomocníky.

Dítě Váhy

Malé Váhy mají velký cit pro spravedlnost, pozor na to, křivdy z dětství si sebou ponesou celý život. V dětském kolektivu nesnesou malé tyrany a vždy se postaví za slabší jedince. Rodina je pro ně naprosto klíčová, pro Váhy může být rozvod rodičů mnohem traumatičtější, než pro jiná znamení.Váhy milují pozornost a budou ji od rodičů často vyžadovat. Zároveň jsou velmi kreativní, malou Váhu určitě zapište na kroužek hry na hudební nástroj, kreslení či taneční lekce.

 

Dítě Štír

Malí Štíři jsou tajnůstkáří, připravte se na to, že jsou skoupí na slovo a nikdy vám nebudou říkat úplně všechno. Bývají to velmi talentovaní jedinci, ale podmínkou toho, aby své nadání rozvinuli, je podpora a ujištění od rodičů, jako malí bývají poměrně nejistí a stydliví. Štíři si snadno najdou kamarády v kolektivu, ale dětská přátelství jim obvykle do dospělosti nevydrží, nejsou příliš stálí ve vztazích.

 

Dítě Střelec

Střelci jsou rození dobrodruzi a i jako děti jsou nejvíce nadšení z cestování a výletů. Je těžké je uhlídat, neposedí na místě. Měli byste proto být důslední v jejich kontrole, aby nepřišli k úrazu. Skvěle si rozumí s dětmi jejich věku, při kontaktu s dospělými bývají stydliví. Pro Střelce je důležité, abyste s ním jednali narovinu. Nikdy mu nelžete, bral by to od vás jako velkou zradu.

Dítě Kozoroh

Toto znamení bývá velký perfekcionista, a to platí i pro děti. Vše budou chtít mít dokonale zorganizované a uklizené. Kozoroh má daný i velký smysl pro zodpovědnost, takové dítě důsledně dodržuje pravidla a patří k ukázněným žákům. Kozorozi navazují vztahy na celý život, není výjimkou, že si ve školce najde nejlepšího kamaráda, nebo si zde dokonce vyhlédne životní lásku.

 

Dítě Vodnář

Malý Vodnář je experimentátor, připravte se na to, že pokusy bude zkoušet i ve vaší domácnosti. V kolektivu bývá oblíbený, protože je velmi komunikativní a srší nápady, umí tak zabavit i ostatní děti. Od malička si potrpí na svou vizáž a bude se chtít hezky oblékat. Vodnáří nesnáší pravidla, připravte se na to, že jim bude vzdorovat.

 

Dítě Ryby

Ryby mají nejsilnější intuici ze všech znamení, proto s nimi jako rodič jednejte narovinu, poznají,

když jim budete lhát. Často bývají uzavřené ve svém myšlenkovém světě, jsou to spíše tiché nenápadné děti. Avšak umí být někdy i panovační, obvykle se tím snaží vybudovat si respekt u sourozenců. Ryby jsou velmi snadno ovlivnitelné, proto se zaměřte na kolektiv, ve kterém se pohybují, snadno se dostanou do problémů, protože se „chytnou špatné party“.