Přejít k hlavnímu obsahu

Náročné novoluní ve Štíru: Emocionální jízda slibuje vášeň, ale odhalí i skryté pravdy a bolesti

Info ikona
Noční obloha při novoluní ve Štíru

Začátek nového lunárního cyklu tento měsíc připadá na pondělí 13. listopadu a nastane konkrétně v 10:27 středoevropského času. Bude spojeno s vodním znamením emocionálně založeného a tajemného Štíra. Připomene, že je třeba odpouštět a jít dál. Co dalšího nám tento výjimečný den přichystá?

Novoluní je díky své energii vždy příležitostí pro zahájení nových projektů, plánů nebo změn. Každý měsíc je tato fáze měsíce spojena s různými znameními zvěrokruhu, a proto má vždy jinou energii a působí na každého z nás trochu odlišně.

Pondělní novoluní je ovlivněno energiemi vodního Štíra, který patří ke komplikovaným a těžko čitelným znamením. Lidé v něm narození bývají nesmírně citově založení, a to v pozitivní i negativní rovině. Jsou vášniví, věrní, hloubaví, loajální a vytrvalí, ale na druhou stranu vás pak najednou překvapí žárlivostí, podezíravostí, pomstychtivostí a despotismem. U Štíra nikdy nevíte, na čem skutečně jste.

3 znamení, které budou mít v roce 2024 štěstí. Patří mezi ně i to vaše?

svetzeny.cz

Naše emoce se mohou znásobit

V novu se všechny tyto vlastnosti znásobí a dostanou na povrch nejen u zrozenců Štíra, ale i u ostatních citlivějších lidí. Počítejme s tím, že může dojít k zesílení psychické rozpoložení, ve kterém se právě nacházíme. Na základě synchronicity si k sobě totiž přitahujeme z okolního světa to, co uvnitř cítíme sami v sobě. Pokud máte sklon ke smutkům a nejste spokojeni se svým životem, snažte se v tento den „vypnout“ hlavu a nepropadat se do svých negativních pocitů. Zkuste se ale zamyslet nad tím, co byste mohli udělat pro to, aby se váš život změnil k lepšímu.

Vzhledem k citovému založení Štíra vás nenechá novoluní chladnými. Pokud potřebujete řešit něco v partnerském či jiném blízkém vztahu, tyto otázky se dostanou na povrch, aniž byste o to nějak usilovali. Kromě toho se ve vás může probudit také smyslnost, náruživost a touha. Večer může nabídnout chvíle, na které dlouho nezapomenete.  

Výklad mariášových karet na listopad 2023: Známá kartářka odkrývá, co nás čeká a nemine

svetzeny.cz

Zjitřené emoce vás mohou v pondělí 13.listopadu opravdu zaskočit. Jak je zklidníte? Protože je Štír vodním znamením, může to být právě tento živel, který pomůže odplavit vše, co vás bude tížit. Dopřejte si proto třeba procházku kolem řeky nebo rybníka, zajděte do bazénu nebo jednoduše napusťte vanu a nechte všechno, co nechcete, pomyslně odplavit.

Dejte do pořádku finance

Každé novoluní ve Štíru se nese také ve spojení s financemi. V této oblasti nekompromisně odhalí to, co je skryto. Může se tedy stát, že zjistíte, že nemáte zaplaceno, co mělo být. Nezapomněli jste uhradit pojištění, nějakou starou pokutu, nebo vrátit dluh? Raději si vše pečlivě zkontrolujte a co nejdříve dejte do pořádku

Jak ovlivní novoluní naše tělo

Po zdravotní stránce ovlivní listopadové novoluní zejména naše pohlavní orgány, což souvisí právě s emocemi a sexualitou, která se v tento den dostane do popředí. Můžete proto pocítit napětí v pánevní oblasti, konkrétně kolem vaječníků, močové trubice, prostaty či konečníku. Dbejte na prevenci nachlazení „od nohou“, ale chraňte se i před pohlavními chorobami či nechtěným těhotenstvím. Pro novoluní (stejně tak jako pro úplněk) platí, že není dobré podstupovat jakékoli invazivní lékařské zákroky.    

 

Zdroj článku