Přejít k hlavnímu obsahu

Meteorický roj Orionidy vyvrcholí tento víkend: Podle astrologie přinese energii a odvahu posunout se vpřed

Říjen přináší nejen nádherně zbarvené podzimní listí a chladnější počasí, ale také jeden z nejvýznamnějších meteorických rojů roku, který je známý jako Orionidy. Tento nádherný přírodní jev je viditelný pouhým okem a navíc s sebou přináší jedinečnou energii. Přečtěte si více o tomto meteorickém roji a o tom, co vám přinese z hlediska astrologie. Letos padne na noc z 21. na 22. října.

Co je vlastně meteorický roj Orionidy?

Orionidy jsou meteorický roj, který má svůj původ v prachu a troskách z komety Halley (známé též jako Halleyho kometa). Tyto malé částice komety se dostávají do atmosféry Země a v důsledku toho se začnou hromadně pálit, což vytváří krásné meteorické střely. Orionidy jsou pojmenovány podle souhvězdí Orion, jelikož zdánlivě vycházejí z této části oblohy. Tento meteorický roj je aktivní každoročně od poloviny října do začátku listopadu. V letošním roce je meteorický roj Orionid aktivní od 2. října až do 7. listopadu. Roj vyvrcholí v noci z 21. na 22. října, kdy budete moci pozorovat až 20 meteorů za hodinu. Maximální aktivita meteorického roje bývá většinou pozorovatelná někdy po půlnoci až do ranních hodin, kdy je obloha temná a nejvhodnější pro sledování meteorů. Orionidy jsou známé svými rychlými pohyby a nádhernými stopami, které zanechávají na noční obloze a jsou častým objektem amatérských i profesionálních fotografů.

Velký výklad mariášových karet na rok 2024. Známá kartářka odkrývá, co nás čeká a nemine

Než se nadějeme, přivítáme nový rok. Zajímá vás, jaký bude a co přinese? Zeptali jsme se známé kartářky Jany Rubešové, která nám tajemství budoucnosti poodhalila ve svém výkladu.
svetzeny.cz

Lovec Orion vám přináší odvahu a houževnatost

Orionidy jsou spojeny se souhvězdím Orion, což je v řecké mytologii skvělý lovec. Podle astrologů může tento meteorický roj přinést jeho energii odvahy a také houževnatost. Orion byl také známý svým odhodláním a cílevědomostí, kdy podle astrologů může tento meteorický roj podporovat právě tyto vlastnosti. Je to období, kdy se můžete cítit silní a odhodlaní dosáhnout vašich cílů. Zdá se, že tento meteorický roj vám naznačuje, že se něco ve vašem životě děje. Připomíná vám, že svět se neustále mění a vyvíjí, a vy byste neměli zůstávat pozadu. Orionidy jsou o dynamice a rychlém pohybu, stejně tak i váš život může být rychlý a plný nečekaných událostí. Toto období vám dává sílu a odvahu vyjádřit své naděje a cíle. Nyní nastal čas zamyslet se nad tím, co vás přivedlo do současného bodu ve vašem životě. Čeho jste dosáhli, co jste prožili a co vás stále žene dopředu? Meteorický roj Orionidy vás povzbuzuje, abyste se zamysleli nad vaší minulostí, zkušenostmi, které jste získali, a touhami, které vás stále posouvají vpřed. Nyní máte příležitost stanovit si jasné cíle a plán, jak jich můžete dosáhnout.

Nechte se inspirovat a vykročte správným směrem

Tato astrologická událost je ideální pro meditaci a sebereflexi. Sedněte si během vyvrcholení meteorického roje ven pod širé nebe, pozorujte tuto nádhernou podívanou a dovolte, aby vám tato událost připomněla, že vám kosmické síly posílají energii změny. Věřte ve své schopnosti a odhodlání dosáhnout svých snů. Připomeňte si, že stejně jako tyto meteory, i vy můžete vytvořit nádhernou stopu na nebi svého života. Meteorický roj Orionidy vám přináší také inspiraci. Využijte ji k tomu, abyste se ponořili do své vnitřní podstaty, přehodnotili své cíle a s radostí vykročili směrem k lepší budoucnosti, kterou si přejete. Buďte jako lovec Orion, houževnatí a odhodlaní, a dosáhněte svého vlastního hvězdného nebe.

Zdroj článku