Přejít k hlavnímu obsahu

Blíží se novoluní v únoru 2024: Energie vzdušného Vodnáře může přivát vichřici a chaos

Info ikona
Novoluní

V pátek 9. února 2024 ve 23:58 nastane již druhé letošní novoluní. Tentokrát se odehraje ve vzdušném znamení Vodnáře, který jako vítr vnese do našich životů čerstvou energii a chuť do nových začátků. Jenže ne všechno bude tak růžové. Na co připravit? A jak energii této lunární fáze využít?

Na obloze upoutá pozornost spíše rozzářený úplněk, než nov, během kterého je osvětlená část Měsíce od Země odvrácená. Z hlediska astrologie je ale novoluní neméně významné, a je skvělou příležitostí k budování dlouhodobých plánů i k restartu všeho, co vám nevychází právě podle vašich představ.

Vzdušné znamení Vodnáře přinese do vašich životů vítr

Energie novoluní bude na citlivější jedince působit už den či dva předem, ještě než Měsíc do svého bodu novu doputuje. Připravte se na to, že tentokrát nebude novoluní vůbec lehké. Vodnář je vzdušné znamení a je jako vítr. Když zafouká, dokáže nám zbořit pomyslný domeček z karet během okamžiku. Rozvířená energie může způsobit konflikty a nepříjemné situace, a to zejména u ostatních vzdušných znamení, kterými jsou Blíženci a Váhy. Stranou nezůstanou ale ani ohnivá znamení, mezi něž patří Beran, Lev a Střelec. Největší boje budou tito lidé svádět se svým egem. Pozor na hádky a nevhodně volená slova, která by mohla ostatní ranit. 

Novoluní si naopak mohou užít zemská znamení - Býci, Panny a Kozorozi. Tady vodnářův vítr zafunguje pozitivně, protože je postrčí dopředu a pomůže k dosažení jejich cílů. Také vodní znamení mohou být relativně v klidu, i když je možná potkají nečekané situace, které nebudou hned schopni řešit. Na druhou stranu správné rozhodnutí jim může přinést v mnoha ohledech zisky. 

Která jsou nejatraktivnější znamení zvěrokruhu? Zjistěte podle žebříčku astrologů, na kterém místě se umístilo to vaše

Znamení zvěrokruhu o nás umí prozradit mnoho věcí. Věděli jste například, že má do jisté míry vliv i na náš fyzický vzhled? Astrologové dokonce sestavili žebříček nejatraktivnějších znamení zvěrokruhu, protože každý člověk je svým způsobem jedinečný a přitažlivý. Na jakém místě tohoto žebříčku se umístilo vaše znamení? To zjistíte v našem článku.
svetzeny.cz

Pravý čas na detox

Novoluní je v tradičních kulturách bráno jako ideální příležitost pro změnu životosprávy a životního stylu. Začněte zase naplno s hubnutím či cvičením, pokud vaše novoroční předsevzetí sotva po měsíci pomalu pokulhává. Případně se zapojte do akce "Suchej únor", kdy se na celý měsíc vzdáte alkoholu. S blížícím se jarem vám to vlije potřebnou energii do žil.

Čas na plánování jara

Novoluní je vždy časem nových začátků a sebeuvědomění. Dopřejte si v pátek večer klidnou chvilku sami pro sebe a únorové novoluní využijte k naplánování aktivit pro jarní a letní měsíce. Kde chcete strávit léto, kam pojedete na dovolenou, co předělat doma, co dlouho slibujete dětem a neustále odkládáte, a jaký svůj sen si chcete konečně zrealizovat? Zamyslete se, jaké změny chcete dosáhnout, co si už dlouho upíráte, co vám na sobě vadí. Jedinečná energie novoluní vás může k vašim cílům, snům a plánům přivést o krok blíž.

Nešťastné dny v únoru 2024 podle astrologů: Těchto 8 dní je třeba mít se na pozoru

Jsou dny, kdy se daří úplně všechno a vznášíme se na obláčku. Pak zažíváme také dny, kdy se pokazí, na co sáhneme. Zkrátka nahoru a dolů. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, že na to mohou mít vliv i astrologické události? Postavení planet a jejich energie totiž může ovlivnit nejen vztahy, ale také například komunikaci, naše vnitřní nastavení či zdraví. Na které dny v únoru byste si měli dát pozor a neplánovat v nich nic důležitého?
svetzeny.cz

Jarní probuzení

Zima se v přírodě vnímána jako čas zpomalení a příprav na nové období. I když byste si už přálo jaro, zklidněte se ještě, dopřejte si chvilku na zamyšlení a plánování. Co vás brzdí, kam se chcete rozvíjet, v čem vidíte další potenciál, do jakých akcí se chcete pustit s příchodem jara? Co si teď naplánujete, budete mít čas ještě v klidu promyslet a doladit a s dalším novoluním v březnu to můžete rozjet naplno.

Díky Vodnáři zatoužíte po něčem bláznivém

Nebojte se popustit uzdu fantazii. Toto novoluní je pod vlivem Vodnáře, což může probouzet vaši kreativitu, svobodomyslnost i touhu zažít něco neobvyklého. Potřebujete se cítit realizovaní a mít nad věcmi kontrolu, Vodnář je ovšem znamení optimistické, novátorské a idealistické, může tak vašim plánům dát trochu lehkosti a nadhledu.

Co přinese čínský rok dřevěného draka jednotlivým znamením: Čekejte příliv síly a nestálosti. Nudit se nebude nikdo z nás

Zatímco náš kalendářní rok nakousl již svůj druhý měsíc, čínský nový rok teprve klepe na dveře. Potrvá od 10. února 2024 a skončí 28. ledna 2025. Vždy ho provází coby patron některé z dvanácti zvířat, pro letošek je to Dřevěný drak. Mnohým znamením přinese zásadní změny, životní restarty a nečekané vzrušení.
svetzeny.cz

Pozor na pevnou půdu pod nohama

Po zdravotní stránce může mít únorové novoluní vliv zejména na spodní část těla. Nepřepínejte se při sportu, pozor při běhu i lyžování, pokud cítíte slabost, naordinujte si odpočinek. V ohrožení jsou zejména kotníky a lýtka, opatrně i na achillovky.

TEXT: Michaela Trochová

Zdroj článku