Přejít k hlavnímu obsahu

PSST! Toto jsou tajné triky pro perfektní pečené brambory

Nemusíte být hvězdným šéfkuchařem, abyste připravili dokonalé brambory. K získání lahodné vůně, které se budou linout z trouby, potřebujete znát těchto šest kroků.

Už jste někdy ochutnali perfektní pečené brambory s přáteli v restauraci? Marně jsme dumali a přemýšleli, jak tuto lahodnou přílohu doladit i doma k dokonalosti? Prozradíme vám šest kroků, díky nimž se z vás stane hotový bramborový profesionál.

1. Kartáčování

Jelikož brambory rostou v zemi, je pravděpodobné, že na nich budou ještě zbytky hlíny. Vždy byste měli hlízy umýt, protože jemné kamínky nebo zbytky půdy v jídle nejsou moc chutné.

2. Osušit

Zde mnozí udělají první chybu. Voda se z horkého plechu v troubě sice odpaří, ale vzpomeňte si, co se děje například s kůží u kuřete. Suchá kůže v troubě rovná se křupavá. Vezměte tedy utěrku nebo ručník a brambory pořádně vysušte.

3. Olej

V dalším kroku bychom měli brambory potřít olejem ze všech stran. Nejvhodnější je olej olivový – má lahodnou chuť a je zároveň zdravý.

4. Koření

Brambory – v jakékoli formě – jsou bez soli nudné a mdlé. Hlízy potřebují sůl pro dokonalou chuť. Nebuďte skromní při kořenění. V závislosti na vaší chuti můžete přidat i další koření, jako je kari, paprika, bylinky nebo pepř.

5. Otvory

Nyní přichází tajný trik: pomocí vidličky vytvořte na všech bramborách několik hlubokých děr. To umožňuje, aby pára vytvářená během pečení unikla a hlíza nepraskla.

6. Zahřívání

Nepřipravujte troubu příliš horkou, jinak se skořápka rychle upeče a jádro zůstane tvrdé. 200 stupňů a trocha trpělivosti stačí. V závislosti na velikosti brambor trvá asi jednu až jednu a půl hodiny.

SVĚT ŽENY PŘEJE DOBROU CHUŤ!

ČTĚTE TAKÉ:
KDYŽ POTŘEBUJETE ZCHLADIT
ZAMĚŘENO NA BURGERY
CHCE TO DRESINK!