Přejít k hlavnímu obsahu

Co má přijít, přijde samo, prozradila Adela Vinczeová

Adela Vinczeová (37) bezpochyby patří mezi výrazné moderátorské osobnosti na Slovensku i u nás. Je nejen vtipná, milá a pohotová, ale také velmi půvabná. Nedávno se dokonce stala tváří kosmetické značky L'Oréal. Co kromě práce v životě zvládá, co ji těší a má ráda?

Adelo, jak to chodí u vás doma? 

Nejsem domácí žínka, co se překonává v pracích, to přiznávám. Ale ráno vstávám jako první, udělám snídani a snažím se ji ozvláštnit. Totéž večer: chystám večeři, snažím se, aby doma bylo slušně uklizeno a něco v ledničce.  

Čili zvladatelný kompromis. Mimochodem, jak jsou na tom Slovenky? Též se jako Bába z ledu probouzejí?

Těžko říct. Vždy se řídíte tím, co máte kolem sebe. Jaké klima v dané bublině panuje. V mém dostupném světě nebyly nikdy ženy znevýhodněné, nebyly pod sexuální mužskou šikanou. Cítila jsem se svobodně.

Jste fatalistka?

Na osud věřím. Ale jak se to stane, závisí na mně. Naší úlohou je vše v životě přijmout, vyslyšet, reálně poznat. A pak se rozhodnout. To asi není úplně fatalismus, že? 

Moc ne. Co intuice, řídíte se jí?

Intuici ctím. Ale občas mi dělá problém odlišit ji od strachu. Myslím, že ji v životě mám. Někdy si to ani neuvědomuji a dojde mi až zpětně, že mi něco napovídalo, jak se mám v určité situaci zachovat.  

Poradila vám intuice, zda jít do projektu s Richardem Müllerem Ona a On? Jaký je parťák a chlap? 

Tomu se mé racio dlouho bránilo. Dělat 16 krát rozhovor s tím samým člověkem je vcelku výzva. Ale nakonec to bylo skvělé. Našla jsem si svou pozici. 

Celý rozhovor si můžete přečíst v červnovém Světě ženy, který je právě na novinových stáncích.