"V padesáti jsem zhubla 30 kg a našla si muže svých snů," svěřila se nám Mirka

Ema Šťastná | 01/02/2026
Zdravější tělo přináší víc chuti do života, víc lehkosti a také otevřenost novým setkáním. Nejde o čísla na váze, ale o pocit, že znovu žijeme svůj vlastní příběh a ne roli, kterou nám přisoudili druzí.
Foto: Freepik

Přidejte si Svět ženy do oblíbených na Google zprávách

Život je nepředvídatelný a sem tam mívá tendenci plánovat si vše podle sebe. Pak se může stát, že nás překvapí v okamžiku, kdy na nic a nikoho nečekáme. Mnoho žen po padesátce má pocit, že jejich nejlepší kapitoly jsou uzavřené a že změny patří jen mladším. Společnost jim často podsouvá představu, že po dosažení určitého věku se má člověk smířit s tím, co má. Jenže realita bývá jiná. Právě zralost přináší odvahu začít podle sebe, správně přehodnotit priority a postavit se na první místo. Příběhy žen, které se dokázaly proměnit fyzicky i vnitřně, jsou důkazem, že nikdy není pozdě. Stačí se rozhodnout, uvěřit vlastní síle a udělat první malý krok. Ten často změní úplně všechno i náš pohled. Svěřila se Mirka (51)

Hubnutí a hledání lásky nejsou jen otázkou vzhledu, ale hlavně vztahu k sobě samé. Když se žena přestane trestat výčitkami a začne o sebe pečovat s laskavostí, mění se její energie. Okolí to vycítí dřív, než si toho všimne ona sama. Zdravější tělo přináší víc chuti do života, víc lehkosti a také otevřenost novým setkáním. Nejde o čísla na váze, ale o pocit, že znovu žijeme svůj vlastní příběh a ne roli, kterou nám přisoudili druzí. V takovém rozpoložení může přijít láska zcela nečekaně a přirozeně bez nátlaku, strachu a starých vzorců chování, které už neslouží naší duši dnes opravdu.

Zhubla jsem 30 kg a našla si muže svých snů

Jmenuji se Mirka a ještě před pár lety bych nevěřila, že budu jednou vyprávět svůj příběh s úsměvem. V padesáti letech jsem vážila o třicet kilogramů víc a cítila jsem se unavená, neviditelná a lehce v apatii ze svého života. Nešlo jen o tělo, ale o hlavu. Každé ráno jsem se budila s pocitem, že už mě nic hezkého nečeká. Přesto ve mně někde hluboko zůstávala malá jiskra naděje, kterou jsem se rozhodla neuhasit. Ta mě postupně vedla k rozhodnutí změnit své návyky i myšlení. Bez drastických slibů, ale s trpělivostí a respektem k sobě, který mi dřív chyběl v každém ohledu života dnes už.

Když už se tak ale stane a vy potkáte člověka, do kterého se bezhlavě zamilujete, protože to tak prostě má být, je vám jedno, zdali se ostatním zdá krásný nebo úžasný nebo zdali vás dělí desítky let.
"Zamilovala jsem se do muže o 30 let staršího než já. Rodiče mu nemohou přijít na jméno," píše Renata

Sebevědomí narůstalo

Začala jsem pomalu. Učila jsem se jíst pravidelně, víc se hýbat a hlavně k sobě mluvit vlídně. Nešlo o dokonalost, ale o vytrvalost. Každý shozený kilogram mi dodával sebevědomí a pocit, že mám svůj život znovu ve vlastních rukou. Postupně jsem zhubla třicet kilogramů a s lehčím tělem přišla i lehčí mysl. Začala jsem se oblékat s radostí, chodit mezi lidi a přestala se schovávat před světem. Najednou jsem si připadala viděná a otevřená novým možnostem. To byl okamžik, kdy se začaly dít nečekané věci, které změnily můj pohled na lásku i sebe v běžném každodenním životě dnes.

žena, pohovka, mobil
“Partner mě podvedl na Valentýna. Prý musí pracovat, ale ve skutečnosti šel na večeři s jinou,” píše Katka. S nevěrníkem se rozešla

Okouzlil mě svým klidem

Seznámila jsem se s mužem, který mě okouzlil svou klidnou povahou a upřímným zájmem. Nepřišla jsem si vedle něj méněcenná ani pod tlakem, že musím něco dokazovat. Přijal mě takovou, jaká jsem byla, se všemi zkušenostmi i chybami. Láska přišla přirozeně a bez her. Byla jsem připravená ji přijmout, protože jsem konečně měla ráda samu sebe. To byl rozdíl, který změnil úplně všechno. Najednou jsem pochopila, že vztah má být místem klidu a podpory. Ne bojištěm, kde se člověk ztrácí a pochybuje o své hodnotě. Poprvé jsem se cítila opravdu svobodná v partnerství i sama v sobě bez strachu žít.

První měsíce byly plné rozporů. Alena se bála, že ji rodina nepochopí. Přemýšlela, co řeknou děti, známí, sousedé. Ale nakonec zvítězil pocit, že poprvé v životě žije doopravdy.
"V padesáti jsem se zamilovala do ženy. Můj život má konečně správný smysl," píše paní Alena

Věk je jen číslo

Dnes je mi jednapadesát let a vím, že změna nezačíná číslem na občance. Začíná rozhodnutím, že si zasloužíme být šťastní. Zhubnutí mi dalo nové tělo, ale sebeláska mi dala nový život. Pokud bych měla něco vzkázat ostatním ženám, pak to, aby se nebály začít. „Láska může přijít v jakémkoli věku, stejně jako radost a lehkost s ní spojená. Věk je číslo, které by vás v žádné fázi vašeho života nemělo omezovat. Stačí udělat první krok a dovolit si věřit, že štěstí máte na dosah. Je jedno, zda jde o tělo a rozměry, vztahy nebo vlastní sny, změna je možná v jakémkoliv věku. Každý den je novou příležitostí začít znovu bez ohledu na minulost a obavy, které nás dřív brzdily v životě,“ uvedla Dr. Sarah Hensley, koučka mezilidských vztahů. Vztahy nejsou složité, to si je my jen složitými děláme. Na jedno bychom však zapomínat neměli, lásku můžeme potkat v jakémkoliv věku a máme na ni vždy nárok.

„Moje matka tvrdí, že má právo na vnoučata, ale trápí je stejně jako kdysi mě. To nedovolím,“ je rozhodnutá Sabina

Dostávala jsem dřevákem na zadek: Herečka Zuzana Zlatohlávková otevřeně nejen o svém divokém temperamentu a tenisové kariéře

příběh Dopis hubnutí žena muž

Nejčtenější články

Tohle jsou největší módní chyby během letních veder. Dělá je většina zralých žen

Seboreu ve vlasech si často pleteme s lupy. Trápí muže víc než ženy. Jak ji konečně porazit, radí vlasová odbornice

Kousky do tisícovky, které ženy 50+ musí toto léto rozhodně mít. Oblékneme vás od hlavy až k patě pro krásné křivky

Doporučujeme

Načíst další