Přejít k hlavnímu obsahu

Muži se svěřili, které oblečení na ženách nesnášejí: S těmito kousky pravděpodobně nezabodujete

Jak se říkalo už za našich babiček, někdo má rád holky, jiný vdolky… ale ani u těch holek nejde zevšeobecnit to, že muži mají rádi jen jeden jediný typ ženy. Totéž platí i o tom, jak se jejich partnerky, sestry, kamarádky, ale dokonce i mámy oblékají. Možná vás to překvapí, ale muži to sledují. A někdy až přímo bedlivě. Existují ale kousky, se kterými u mužů nezabodujete.

Myslíte si, že váš partner miluje vaši ledabylou eleganci? Anebo že naopak vás má rád jen jako ženskou, s křivkami, které okouzlí na ulici každého natolik, že se za vámi otočí? Či že vašeho muže zajímá, jestli se oblékáte podle poslední módy, anebo máte na sobě, co se do módy jen tak nevrátí?

Ne se vším u mužů zabodujete. Sledují nás

Na tyto otázky neexistuje jedinečná odpověď. Ale i přesto jde najít kousky oblečení, s nimiž u mužů obecně nezabodujete. Jaké to jsou? Poradíme vám, abyste se nedostala do situace, kdy se vám váš vyvolený vysměje anebo po první schůzce na další už nepřijde.

Nebudeme se ale tentokrát ptát experta na odívání, ale mužů samotných. Ve Světe ženy jsme vyzpovídali muže, abychom přímo od nich slyšeli, jaká móda se jim na ženách obecně nelíbí anebo je dokonce odrazuje.

Mohlo by se vám líbit

3 nadčasové módní sportovnější kousky, které by neměly chybět v šatníku ženám nad 50 let

Určitě znáte ten pocit, když ráno nevíte, co na sebe a sáhnete po kouscích, u kterých víte, že jdete na jistotu. A právě takové kousky by měly být nadčasové a univerzální, abyste je mohla vytáhnout při jakékoliv příležitosti a zároveň, aby vám vydržely i několik sezón. Dnes se společně podíváme na tři sportovnější módní kousky, které by rozhodně neměly chybět ve skříni žádné ženě nad 50 let.
svetzeny.cz

Podívejme se pravdě do očí

V módním světě se pořád něco děje a mění. A samozřejmě, že stejně jako vaše, i mužské preference mohou být a jsou velmi subjektivní. Přesto ale některé trendy vyvolávají u mužů názory, které jsou navíc až překvapivě jednotné.

Zde je přehled oděvů, stylů a kousků, o kterých se někteří muži svěřili, že je na ženách nepovažují za atraktivní, a to z různých důvodů. Zeptali jsme se hned pěti z nich.

Martin, 46 let, manažer velké mezinárodní společnosti

„Možná je to i trochu profesní deformace, protože sám musím chodit do firmy v obleku, ale opravdu nesnáším mužské obleky na ženách! Tedy kalhotové kostýmy na ženách. Chápu, že to může připadat někomu jinému atraktivní, ale já mám rád, když žena na první pohled vypadá jako žena, ne když chce muže zastrašit a ukázat mu na první pohled, že je stejně dobrá. To s tím nemá nic společného, proti emancipaci nic nemám, ale obleky na ženách podle mého názoru zasahují do tradičně mužského oblečení. Já dávám přednost výrazněji ženskému stylu a moje partnerka by mě v kalhotovém kostýmu sebelepší značky asi nesvedla.“

Michal, 57 let, IT manažer

„Nemám rád, když se ženy, zejména mé věkové kategorie, oblékají do až příliš ženského oblečení. Mám na mysli jako na molo. Modelky už by být většinou nemohly, ale já jsem zastáncem toho, že mezi elegantním a příliš upraveným oblečením existuje hranice, která by neměla být překročena. Přílišný půvab může někdy v našem věku působit nepřístupně nebo neprakticky. Naopak obyčejné šaty, letní, košilové i džínové ale na ženách miluju.“

Tomáš, 39 let, pekař

„já uznávám absolutní svobodu ženy, takže je mi jedno, co si moje partnerka obléká… Ale co se mi moc nelíbí, nebo to nemusím, je oblečení nadměrných velikostí. Prostě to, co je o několik velikostí na první pohled větší, často obří, mi připadá nelichotivé. Mám rád ženské tvary a rád se pěknou kočkou otočím i na ulici. A to se ženě v pytli nepovede.“

Mirek, 43 let, řidič z povolání

„Mám rád, když se moje partnerka obléká hezky. Prostě hezky žensky. Nesnáším takové to roztrhané nebo zničené, rádoby moderní oblečení, kde vám koukají kolena anebo dokonce i zadek… Záměrně ošuntělý vzhled je možná módní, ale mě to fakt odpuzuje. Je to pro mě špinavé, nečisté, neupravené. V tomhle teda styl nevidím.“

Josef, 50 let, recepční

„Díky mé profesi recepčního ve velkém luxusním hotelu se setkávám s ledasčím. Ale kvůli mé profesi to nemohu ani nechci hodnotit. Když už se ale ptáte, nejvíc mě dostávají ženy, které si mohou dovolit téměř cokoli a dávají to na odiv. Nemám rád nadměrné doplňky, obrovské šperky, kterých je tolik, že to zakrývá i tělo… Prostě hromadění podle mě vede k někdy až směšnému vzhledu, jako od kolotoče. Přirozená krása a elegance je to, co u mě boduje.“

Mohlo by se vám líbit

Podívejte se na módní trendy, které vládly době socialismu: Na které bychom nejraději zapomněli?

Každé období s sebou nese typické módní trendy, na které se později často díváme tak trochu skrz prsty. Ani doba socialismu a normalizace u nás nebyla výjimkou. Móda se sice vrací, ale některé trendy této doby bychom raději měli nechat minulostí. Pojďme si je společně nostalgicky připomenout a přesvědčit se o tom, že toto už opravdu ne.
svetzeny.cz

Buďte své, ale…!

Jak nám naši muži ukázali, móda je sice oblast našeho osobního a osobitého vyjádření, ale pokud jde o výběr dámského oblečení, existují určité styly, které muži obecně považují za méně přitažlivé.

Móda byla a je vždy způsobem, jak ukázat svou osobnost a styl. Hodnocení módy však může být značně subjektivní, zejména pokud jde o opačné pohlaví. Zatímco ženy se mohou oblékat, aby udělaly dojem na sebe nebo na jiné ženy, je pro ně nesmírně důležité (tedy většinou) i to, co si o nich myslí muži.

Kdybychom tedy měli výše zmíněné trendy zobecnit a přidat i další, pak pravděpodobně nezabodujete, když:

1. Se zahalíte do příliš komplikovaného oblečení

Muži dávají u ženského oblečení přednost jednoduchosti. Oblečení, které je příliš složité, s příliš mnoha doplňky nebo vrstvami, mohou považovat za méně atraktivní. A to bez ohledu na to, zda ho z vás chtějí strhnout, či ne. Takže dámy, volte spíše jednoduché a nekomplikované oblečení.

2. Příliš vysoké podpatky

Přestože jsou vysoké podpatky často spojovány s ženskostí a elegancí, pro mnoho mužů mohou být odrazující. Zejména pro ty malé… ehm, ale to je pak o něčem jiném. Obecně ale muži vnímají extra vysoké podpatky jako nepraktické a nepohodlné. Dávají přednost jen středním podpatkům nebo lodičkám, které vypadají pohodlněji a přirozeněji. Existuje navíc celá řada triků, díky nimž budete i po padesátce vypadat krásná a štíhlá.

3. Silné líčení a přílišné zdobení

Možná si myslíte, že to s oblečením nesouvisí, ale jste na omylu. Muži obecně většinou nemají rádi strojenost, vyumělkovanost a těžké líčení. S tím souvisí i příliš mnoho doplňků. Obecně oceňují přirozenější vzhled a silné líčení považují za odpuzující, protože často působí uměle.

4. Extrémně upnuté oblečení

Přestože přiléhavé oblečení může být přitažlivé a sexy, extrémně těsné oblečení může být mužům někdy nepříjemné. Mohou takové oblečení vnímat jako nepraktické nebo nevhodné pro určité prostředí. Kdo by chtěl, aby se za jeho vyvolenou otočila celá ulice? Muži mají raději, když oblečení jejich partnerky balancuje někde mezi přiléhavým a pohodlným.

5. Nadměrně velké a pytlovité oblečení

Jak jsme již řekli, tedy jak muži řekli, i příliš pytlovité oblečení může být nepřitažlivé. Muži si jej často spojují s nedostatkem snahy nebo nedbalostí. Muži mají raději, když ženy nosí oblečení, které vkusně zvýrazňuje jejich postavu.

Čtěte také: Jak se oblékat podle elegantních Francouzek: Zapomeňte na tmavé barvy, dejte prostor denimu

Paříž se rozhodně řadí mezi města, která udávají módní styl. Elegantní Francouzky přesně ví jak se obléct tak, aby vždy vypadaly skvěle a šik. Každá dospělá žena svůj styl pravděpodobně už našla. Není ale na škodu se inspirovat právě ve Francii a svůj šatník trochu vylepšit právě podle tamních žen.

6. Příliš mnoho zvířecích potisků

Pokud chcete být za zebru nebo gazelu, anebo dokonce za panterku, pak pozor! Zvířecí potisky mohou být sice trefou do černého a jen malý náznak leopardího nebo zebřího vzoru může být elegantní, příliš mnoho může být naopak vnímáno jako nevkus a muže tak neulovíte…Není pro ně tak přitažlivé, jak si možná myslíte.

7. Průsvitné a průhledné látky:

Pokud si myslíte, že jako éterická víla a oblečená/neoblečená muže ulovíte, pak jste na omylu. Oblečení z průsvitných nebo průhledných látek může být dvousečnou zbraní. Možná je svůdné, ale také může působit příliš odhalujícím dojmem. Nechte si ho proto raději na doma, protože muži obecně dávají přednost skromnosti v kombinaci s náznakem půvabu.

8. Příliš ležérní oblečení ve formálním prostředí

Vhodnost outfitu pro danou příležitost je zásadní. Muži obecně neschvalují příliš ležérní oblečení ve formálním prostředí. Podle průzkumu časopisu Esquire se mnoho mužů domnívá, že oblečení vhodné pro danou příležitost je klíčovým aspektem atraktivity (nejen) jejich doprovodu.

9. Nelichotivé barvy

Divily byste se, ale některé barvy mohou být pro muže nepřitažlivé. I když jsou preference barev subjektivní, někteří muži považují neonové nebo příliš jasné barvy za příliš křiklavé.

10. Boyfriend džínami boyfrienda nezískáte, ale kalhotami s vysokým pasem často také ne

Muži většinou nesnášejí harémky a jakékoli kalhoty se spadlým sedem, ale stejně tak se jim nezavděčíte ani boyfriend džínami. Je to podobné jako u mužských obleků na ženách. Se spadlým sedem tedy asi neoslníte. Stejně tak si někteří muži myslí, že kalhoty s vysokým pasem narušují až příliš přirozené tělesné proporce.

Mohlo by se vám líbit

Jediné džíny, které letos potřebujete: Široké nohavice schovají nedokonalosti postavy

Úzké džíny prozrazující každý nedostatek vaší postavy můžete pro letošek zastrčit hluboko do šatníku. Nevyhazujte je, protože jejich čas určitě opět přijde, tento rok ale dejte přednost pohodlnějším baggy jeans, které dokážou nedokonalosti schovat. Široké nohavice jsou ke kilům navíc shovívavé, důležité ale je umět denimové kalhoty správně kombinovat.
svetzeny.cz

Takže dámy, pamatujete, že móda je sice subjektivní, ale ne všechny kousky muže dostanou. Přestože je pro nás, ženy, důležité oblékat se tak, abychom se cítily sebevědomě a krásně, pochopení toho, co muži obecně nepreferují, může být návodné.

Jednoduché, praktické a střídmě stylizované oblečení se často setkává s větším uznáním. Nakonec je klíčové najít rovnováhu, která odpovídá osobnímu stylu a pohodlí a zároveň zohledňuje preference ostatních.

A protože každý člověk má jedinečný vkus a móda je jeho osobním projevem, takže to, co se jednomu nelíbí, může jiný zbožňovat. Klíčové je nosit to, v čem se cítíte dobře a co odráží váš styl a sebevědomí.

GALERIE: Jaké oblečení muži na ženách nesnášejí
Zdroj článku