Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto kousky oblečení v roce 2024 vyhoďte, do módy se jen tak nevrátí

Čas od času se stane, že otevřete svou skříň a zjistíte, že kousky, které jste kdysi tak moc milovali, zkrátka ztratily svůj šarm a kouzlo. Právě některým kouskům oblečení v roce 2024 nadobro odzvonilo, a tak je na čase je vyřadit ze svého šatníku. Kterým kouskům dát v roce 2024 sbohem?

To, že má móda cyklickou povahu, je všeobecně známo. To, co se nosilo před dvaceti lety, je dnes opět v kurzu. Zároveň jsou módní trendy velmi rychle proměnlivé a s každou další sezonou se tak nosí něco trochu jiného. To, co je momentálně v kurzu, vnímáme ze všech stran – vidíme reklamy v časopisech, na billboardech, v televizi. Proto čas od času přijde moment, kdy bychom měli některé kousky zahrabat hluboko do skříně a opět je vytáhnout až ve chvíli, kdy budou opět trendy. Rok 2024 není v tomto směru žádnou výjimkou, a tak je na čase dát některým kouskům (dočasné) sbohem.

Móda jaro 2024: Nejkrásnější kabáty nyní seženete i s 50 % slevou. Trenčkoty jsou stálice, prošívané bundy si zamilujete

Kabáty jsou nepochybně ideálním kouskem oblečení na jaro, kdy teploty začínají stoupat, ale počasí zůstává stále proměnlivé. Tyto stylové a praktické kusy oblečení nám poskytují optimální rovnováhu mezi pohodlím a elegancí. Ulovte ten nejkrásnější jarní kabát ve slevách, které jsou momentálně snad ve všech obchodních řetězcích.
svetzeny.cz

Upnutým džínám odzvonilo

Džíny, které jsou nepohodlné, stahují a nasoukat se do nich je mnohdy vyčerpávající proces, u kterého se zapotíme tak, jako bychom právě uběhli maraton – to jsou tzv. skinny džíny. Dobrá zpráva je, že tento trend je už dávno pasé. Naopak, džíny, které momentálně módním trendům naprosto vládnou, jsou ty volné. Nejen, že jsou pohodlnější, ale jsou také mnohem víc stylové a šik. Působí ležérně, uvolněně a sofistikovaně zároveň. V obchodních řetězcích najdete desítky volných střihů, a tak je velmi jednoduché si vybrat právě ty, které vám budou sedět nejvíce. Hledejte takové džíny, které na sobě mají označení bootcut, boyfriend, mom nebo baggy. Pozor si ale dejte na to, aby džíny nebyly naopak volné až moc. Zkrátka, abyste v nich nevypadala jako v pytli. Ideální je najít zlatou střední cestu.

Zbavte se oblečení s velkými logy

Nejnovější módní trendy se ve většině případů vydávají cestou tzv. “tichého luxusu” a minimalismu. Logicky tedy vyplývá, že velká loga v tomto směru nemají co dělat. I když často toužíme po tom ukázat značku oblečení, které na sobě zrovna máme, mějte na paměti, že nemusí být za každou cenu vidět na kilometr daleko. Nehledě na to, že velká loga na oblečení často působí až laciným dojmem. Pokud rádi nosíte značkové oblečení, sáhněte po takových kouscích, které mají logo značky umístěné decentně a elegantně. Značka zkrátka nemusí bít do očí za každou cenu.

Ženy nad 50: Kadeřník radí, čeho se v roce 2024 raději vyvarovat

Každá sezóna s sebou přináší nové trendy, a to od oblékání, přes líčení, až po styling vlasů. Držet krok s tím co je momentálně IN může být občas poněkud náročné. Člověk se v těch všech trendech jednoduše ztrácí. Jak na správný styling vlasů v roce 2024? To nám prozradil kadeřník Matěj Novák. Starší dámy by podle něj s klidem měly dát prostor svým přirozeným šedinám, pozor by si však měly dát na příliš světlé vlasy.
svetzeny.cz

Sbohem dejte i příliš vysokým podpatkům

Lodičky na vysokém podpatku jsou sice takovou nesmrtelnou elegantní záležitostí, která ještě k tomu dokáže opticky prodloužit nohy a vypadá skvěle za všech okolností. Letos módní trendy ovšem konečně také myslí na jednu věc, která se s botami na vysokém podpatku absolutně neslučuje, a tou je pohodlí. Lodičky na vysokém podpatku se hodí na speciální příležitosti jako jsou například plesy, večeře či divadelní představení. Nebudeme si ale nic nalhávat – pro denní nošení jsou tyto boty opravdu nevhodné. Pokud si ale ve svém stylu chce uchovat nádech elegance, sáhněte například po botách na mnohem nižším podpatku či platformě, a nebo po balerínách, které se v poslední době vrátily do módních trendů ve velkém.

Nošení džínových šortek si pečlivě promyslete

Džínové šortky patří odjakživa ke kouskům, ke kterým se velice rádi každoročně vracíme. Důležitou roli v tomto směru ale hraje především jejich střih. Rozloučit bychom se měli se střihy, které jsou upnuté, vykrojené tak, že z nich vykukuje to, co by vykukovat nejspíš nemělo a v neposlední řadě také se střihem ke kolenům. Tento střih šortek totiž ve většině případů působí tak, jako bychom je zdědili po svém dědečkovi a jen málokdo je umí se zbytkem outfitu sladit tak, aby byl výsledný dojem stylový. Pokud je vám střih ke kolenům pohodlný, doporučujeme sáhnout po tzv. bermudách, které je ideální volit v látkové verzi.

Kterým kouskům dát v roce 2024 sbohem a které naopak zařadit do šatníku?
Zdroj článku