Přejít k hlavnímu obsahu

Módní hříchy, které dělají ženy nad 50: Vyhněte se velkým potiskům, bokovkám a zapomeňte na minisukně

Neustále posloucháte, že věk je jen číslo. To je sice pravda, ale v módě toto heslo neplatí. Nechcete přece vypadat lacině a být k smíchu, když vyrazíte do ulic s obřím nápisem na tričku, zastrčeným do kratičké sukně a korunu celému outfitu nasadíte botami na platformě.

Módní trend: Tohle je jediný druh kalhot, který vám výrazně prodlouží nohy

Tam, kde nebyla štědrá příroda, zasáhne síla módního průmyslu. Kalhoty se svislými pruhy mohou z fleku složit zkoušky z optického iluzionizmu na jedničku s hvězdičkou. Uberou na objemu, vytáhnou na výšce...
svetzeny.cz

Trendy jsou jedna věc, ale za každou cenu držet krok s módou může mít opačný efekt. Některé kousky oblečení byste zkrátka měla po padesátce ze šatníku vyřadit a přenechat mladším. Které to jsou?

Nepřehlédnutelná loga a obrázky na tričku  

Značkové oblečení má ráda každá z nás, ale dá se nosit vkusně a ne dávat okolí najevo, že vy na to máte. Obrovský nápis na prsou Gucci nebo J'adore působí na okolí hodně lacině. Vyberte si raději malé logo, kdy jen zasvěcení poznají, že se jedná o luxusní kousek. Velkým přešlapem je pak Mickey Mouse nebo jeho kamarádka Minnie přes celé tričko. Infantilní postavičky opravdu přenechte mladším generacím.

Bokovky jsou zakázané

Kalhoty s nízkým pasem tzv. bokovky si může dovolit málokdo a i některé dvacetileté slečny v nich vypadají jako ‚‚jitrnice”. Nejen, že vám z nich může vykouknout břicho, ale když si sednete, občas kalhoty nezůstanou na místě a okolí má v lepším případě dokonalý přehled o tom, jaké nosíte spodní prádlo. Zainvestujte raději do skvěle padnoucích džínů s vysokým pasem. Nejen, že zakryjí všechny nedostatky, ale ještě vám prodlouží nohy až do nebes. 

Džíny, které sluší ženám nad 50 let: 5 jednoduchých tipů, jak je vybrat

Do šatníku džíny patří a ne jedny. Rozhodně se jich překročením padesátky nemusíte vzdávat. Naopak! Máme pro vás jednoduché tipy a zaručujeme, že se za vámi na ulici otočí i o polovinu mladší zajíčci.
svetzeny.cz

Krátké topy bez ramínek

Odhalený pupík se vrátil do módy a na ulicích potkáváme jednu slečnu za druhou, kdy jejich top vypadá spíše jako součást spodního prádla. To ale není nic pro vás, i kdybyste měla vyrýsované břicho. Topy si žádají absenci podprsenky a co si budeme povídat, gravitace od určitého věku nemilosrdně funguje. 

Minisukně a krátké šortky

Pokud jste milovnicí sukní, zaměřte se na délku ke kolenům. Minisukním ve vašem věku už odzvonilo. Jestliže přece jen chcete kratší kousek, pořiďte si vzdušné, rozevláté šaty, které udělají stejnou službu, jako sukně pod zadek. Ze svého šatníku také vyřaďte kratičké šortky. Odhalené půlky zadku nechte náctiletým. Samozřejmě pokud vyrazíte na túru, sportovní šortky nejsou problém a to samé platí na dovolené, kde se nebudete pařit zahalená od hlavy až k patě. Do městských ulic a do práce se ale nehodí.
 

Některé módní trendy přenechte mladším a pozměňte svůj šatník.
Zdroj článku