Přejít k hlavnímu obsahu

Potvrzeno: Luxusní značka Balmain bude mít kolekci pro H&M

Ještě donedávna si většina z nás oblečení od Balmain prohlížela jedině v módních časopisech. Na podzim si budete moci koupit svůj vlastní kousek od této luxusní francouzské značky.

„Jsme nadšeni, že hostem návrhářské spolupráce s H&M je právě módní dům Balmain a že všem připravil skutečně strhující zážitek. Díky kombinaci módního ducha a streetwearového postoje oplývá Balmain jedinečným stylem, který je zároveň opulentní i přímý, smyslný i energický. Také je úzce napojen na svět šoubyznysu a hudby, což mu dodává další překvapivý prvek,“ říká kreativní poradkyně H&M Ann-Sofie Johansson.

Módní dům Balmain byl založen v roce 1945 a všichni jeho kreativní ředitelé vždy zůstali věrni myšlence a vizi této značky. Přesto každý z nich do svých kolekcí vložil kus svého já. Styl Oliviera Rousteinga, nynějšího kreativního ředitele značky, je velmi oblíbený v Hollywoodu. Mezi jeho největší fanynky patří reality star Kim Kardashian, modelky Jordan Dunn a Rosie Huntington-Whiteley a zpěvačka Rihanna.

„Chci promlouvat ke své generaci, je to můj hlavní designérský cíl. H&M mi nabízí jedinečnou možnost přizvat do světa, který Balmain stvořil, úplně všechny. Můžu si tak splnit část svého snu za pomoci globálního hnutí #HMBalmaination, které je prosycené sounáležitostí a jehož poznávacím znakem je hashtag. Tuto spolupráci jsem vnímal jako nesmírně přirozenou: H&M je značka, ke které se všichni rádi připojí. Přímo volá po jednotě a já jsem jejím jednoznačným příznivcem,“ svěřuje se Olivier Rousteing.

Kolekce bude k dispozici od 5. listopadu ve zhruba 250 obchodech po celém světě a na internetu a přinese dámské i pánské oděvy a doplňky.