Přejít k hlavnímu obsahu

Kosmetické produkty, které raději vyhoďte: Škodí vaší pleti i peněžence

Slibují zázraky a reklamy na ně jsou tak lákavé, že je těžké odolat a kosmetický produkt si hned neobjednat. Ve skutečnosti však některé kosmetické produkty vaší kráse spíše škodí, nebo jsou zkrátka zcela zbytečné a škodí tak i vašemu rozpočtu. Zjistěte, které produkty raději vyhodit do koše.

Vysoká cena se nemusí rovnat vysoké kvalitě krému

Hodně výrobců pleťové kosmetiky má tendenci svoji kosmetiku pojmenovávat lákavými názvy, ve kterých se v různých formách objevuje slovo „luxus“ nebo třeba „exkluzivní“. Jenže mnoho krémů s luxusními názvy jsou na stejné, mnohdy ještě na horší úrovni, než jsou ty nejlevnější krémy z drogerie. Při výběru krému se tedy dívejte i na recenze uživatelů a případné nezávislé testy. Samostatnou kapitolou jsou oční krémy, které slibují, že vás zbaví kruhů pod očima a vrásek. Mnohdy však bývá jejich složení takřka totožné, jako je u klasických pleťových krémů, pouze platíte mnoho peněz za málo krému. Leckdy tak stačí pořídit opravdu kvalitní hydratační krém, který lze použít i na oblast kolem očí.

Krémy na pevnější břicho a poprsí nefungují a navíc škodí vaší peněžence

Krémy, které slibují, že zhubnete v pase, nebo, že budou vaše prsa pevnější, ve skutečnosti nefungují, jelikož to ani není fyziologicky možné. Mohou maximálně hydratovat vaši pokožku a tím zlepšit její kvalitu a pružnost, ale rozhodně nemohou zpevnit svaly nebo redukovat tuk. Pokud si tedy takové krémy kupujete, jen škodíte vašemu rozpočtu. Ačkoliv by to bylo hezké, kdyby stačilo se jen namazat krémem a čekat na výsledek, raději investujte do dobře padnoucí podprsenky, která vám pomůže prsa vytvarovat, nebo si nechte vytvořit dietní plán na míru. Stejně neúčinné jsou pak i krémy proti celulitidě. Celulitida je totiž z velké části výsledkem genetiky a zbavit se jí je velmi obtížné.

Redakční testování: Tělová mléka, která ocení hlavně ženy po 40. Jenom hydratace už nestačí

Péče o pokožku těla je stejně důležitá jako péče o pleť obličeje. Jedině tak bude krásně hebká vláčná a zachová si dlouho mladistvý vzhled. Ve vašem kosmetickém repertoáru by roto neměla chybět kvalitní tělová mléka. Otestovaly jsme jich v redakci dost na to, abychom vám mohly doporučit ta nejlepší.
svetzeny.cz

Hrubý peeling poškozuje vaši pokožku

Jemný peeling může odstranit z pleti nečistoty, ale na denní použití postačí i čistící gel. Jenže hrubý peeling, který obsahuje větší části, poškozuje vnější vrstvu pokožky a její ochrannou bariéru. Suchá pokožka pak paradoxně produkuje více mazu, aby svoji suchost kompenzovala. Maz poté ucpává póry a na pleti se tvoří další pupínky. Pokud máte takový peeling doma, hoďte ho raději do koše. Pokud už se nějaký ten pupínek objeví, nepoužívejte agresivní kosmetiku, která vám slibuje, že vás akné zbaví během krátké chvilky. Většinou jde o produkty, které pleť vysuší a mohou pokožku ještě více poškodit. Místo toho pleť důkladně vyčistěte a použijte kvalitní hydratační krém.

Pleť žen nad 40 let: 3 nejlepší produkty z drogerie za pár korun

Naše pleť má po čtyřicítce jiné požadavky. S přibývajícím věkem ztrácí pružnost a pevnost, což může vést k tvorbě vrásek, má tendenci být sušší, protože se snižuje tvorba mazu, a může ztrácet pevnost, protože kolagen a elastin postupem času ubývá. Chmurné vyhlídky? Vůbec ne. Všechny známky stárnutí lze zmírnit – a to i s produkty z drogerie, které vyhovují každému rozpočtu. Tyto tři kosmetické produkty stačí k tomu, aby se vaše pleť po 40 (znovu) získala potřebnou jiskru.
svetzeny.cz

Ubrousky na obličej raději vyhoďte do koše

Některé ubrousky na obličej obsahují alkohol. Některé ženy dokonce na pleť používají alkoholové ubrousky určené k čištění např. rukou. Ačkoliv se na první pohled zdá, že tyto ubrousky mají skvělý zmatňující efekt, ve skutečnosti jen ničí tolik potřebnou ochrannou vrstvu pokožky, která ji chrání před vnějšími vlivy. Pokud chcete docílit matného efektu způsobem, který neničí vaši pokožku, použijte kvalitní hydratační krém a kvalitní transparentní pudr, který vaši pokožku zmatní.

Pozor na slupovací masky, mohou pleti škodit

Slupovací masky na obličej slibují odstranění černých teček. Někdy se prodávají jen jako proužky na nejvíce problematické partie, jako je nos, čelo nebo brada. Jenže tyto produkty odstraňují z pórů složky, které udržují zdravou rovnováhu mazu v pokožce a vaše póry pak mohou být vystaveny nečistotám a mastnotě. Raději si zkuste pleťovou masku vyrobit doma z přírodních surovin. 

Které kosmetické produkty raději vyhodit?
Zdroj článku