Přejít k hlavnímu obsahu

Neplýtvejte penězi: Znáte váleček na pleť nebo peelingové gely? Tohle je dalších 6 oblíbených kosmetických produktů, které nemají tak pozitivní účinky, jaké slibují

Info ikona
kosmetika

Mnoho žen používá různé kosmetické výrobky a pravidelně do svých sbírek přidává nové kousky. Populární produkty však nefungují vždy tak, jak slibují. Někdy nakonec nemají žádné výsledky kromě toho, že jste o pár stovek chudší. Podívejte se na osm populárních kosmetických produktů, které nemají tak pozitivní účinky, jaké slibují.

Info ikona
Jadeitový váleček

Jadeitový váleček

Jadeitový masážní váleček se používá k masírování obličeje a slibuje spousty léčivých vlastností. Údajně má očistit pokožku od toxinů, snížit otoky, vyhladit vrásky nebo stimulovat produkci kolagenu. Dermatologové však tvrdí, že jediným přínosem tohoto válečku je masáž, kterou lze ovšem provádět i jinou technikou bez použití válečku. Dále také musíte váleček důkladně čistit, jelikož se na něm hromadí částečky kůže a další látky z vaší pokožky. Pokud to neuděláte, můžete si naopak zanést póry a koledujete si o zkaženou pleť.

Peelingový gel

Také máte na rukou pocit, že když si nanesete peeling, gel odstraňuje odumřelé kožní buňky a další nečistoty z vaší pokožky? Ve skutečnosti se jedná o shluky celulózy, která je součástí výrobku. Peelingový gel kůži neloupe, ale pouze jemně drhne. Navíc byste měli být s jeho použitím opatrní a konzultovat jeho použití s odborníkem, pokud máte ekzém, akné, růžovku nebo jiné kožní onemocnění. 

Nejkrásnější módní trend: midi sukně bude hitem letošního podzimu

Ani na podzim se nechceme vzdát oblíbených midi sukní. Ukážeme vám ty nejkrásnější modely, které si můžete pořídit. Dobrá zpráva je, že trendy midi sukně zůstávají IN i tento podzim, takže se těchto kousků nemusíme zbavovat.
svetzeny.cz
Info ikona
Třpytivá maska

Třpytivé masky na obličej

Tato maska nejenže neprospívá vám ani životnímu prostředí, ale části třpytek mohou vaši pokožku naopak mechanicky poškodit. Lesklé částice způsobují podráždění zejména u osob s citlivou pokožkou.

Hlemýždí terapie

Mnoho korejských produktů pro péči o pleť obsahuje hlemýždí mucin, což je v podstatě hlen šneka. Údajně má skvělé hydratační vlastnosti, ve skutečnosti však nebyl proveden žádný výzkum, který by toto potvrdil.

Vůně, které mužům přijdou sexy: Průzkum zjistil, které aroma je podvědomě přitahuje. Máte takový parfém ve své sbírce?

Toto je deset vůní, které mužům dle průzkumu přijdou nejvíce sexy. Zjistěte, které aroma je velmi přitahuje. V momentě, kdy si takový parfém pořídíte, dodá vám to na atraktivitě. Možná už ho dokonce máte ve své sbírce. Toto jsou vůně, se kterými nešlápnete vedle.
svetzeny.cz
Info ikona
Slupovací maska

Slupovací masky

Když odstraňujete slupovací masku, lepidlo v ní obsažené může poškodit horní vrstvu vaší pokožky, což ve finále vede ke zhoršení kvality pleti. Toto poškození vede k oslabení přirozené bariéry pokožky, která chrání vaši pokožku před vnějšími vlivy, pomáhá udržovat pleť hydratovanou a pokud je poškozená, kůže je náchylnější k zánětům a podráždění. Ve skutečnosti existuje mnoho dalších způsobů, jak uvolnit póry a odstranit kožní maz.

Některé domácí obličejové masky

Na internetu je nespočet návodů na domácí obličejové masky, které si můžete vyrobit ze surovin, které máte běžně doma po ruce. Některé jsou užitečné, některé jsou k ničemu, ale některé jsou dokonce i nebezpečné. V maskách byste například rozhodně neměli používat peroxid vodíku, kokosový olej nebo lak na nehty, přestože se tyto přísady často v návodech nacházejí.

Péče o krk a dekolt: Jak předcházet stárnutí pokožky a zbavit se vrásek v této oblasti? Díky těmto 5 tipům omládnete!

Je pravdou, že krk a dekolt mnohdy prozradí skutečný věk dané osoby, nestačí se starat jen o obličej. Jak pečovat o tuto oblast, aby vypadala stále mladě? Máme pro vás 5 účinných tipů, které zatočí s vráskami v oblasti krku a dekoltu.
svetzeny.cz
Info ikona
Termální voda

Termální voda

Navzdory skutečnosti, že je termální voda velmi populární, její výhody nikdy nebyly prokázány a tento produkt lze nazvat prakticky zbytečným. Dermatologové se navíc domnívají, že nadměrné zvlhčování pokožky může paradoxně vést k jejímu vysušení.

Silver šampon

Silver šampon neboli fialový šampon používají blondýnky k udržení chladných odstínů jejich vlasů. Neutralizuje žluté odstíny a pomáhá tak udržovat platinové odstíny, jako by byly bezprostředně po barvení. Kromě šamponu existují i fialové masky či balzámy. Pokud však tyto produkty používáte denně, můžete si vlasy velmi poškodit, začnou se odlamovat a nakonec budou řídké a mastné.

Vypadávání vlasů trápí čím dál tím více lidí: Toto je 5 osvědčených způsobů, jak jej zastavit!

Vypadávání vlasů trápí čím dál více lidí. Na vině může být porucha štítné žlázy, nedostatek železa, stres i užívání některých léků. Jak tento proces zastavit? Máme pro vás 5 osvědčených způsobů, které fungují. Vyzkoušejte je i vy.
svetzeny.cz