Přejít k hlavnímu obsahu

Proč hubnete pomalu? Nemusí za tím být jen špatné jídlo nebo pití

Chcete hubnout, ale stále vám to nejde nebo jde, ale na váš vkus moc pomalu? Jak hubnutí trochu popostrčit, aby bylo rychlejší? Možná budete překvapení, ale bude to chtít vyřadit jednu věc před spaním. A jídlo ani pití to není.

Snad každý chtěl minimálně jednou za svůj život zhubnout a také se mu to více či méně úspěšně povedlo. Alfou a omegou je upravit stravu, jíst vyvážená a zdravá jídla, zařadit pravidelný pohyb a celkově změnit svůj životní rytmus, aby tělo mohlo fungovat přesně tak, jak má. Jsou však věci, které mohou být nepřítelem hubnutí a pokud se jich dopouštíte, může se vám snižování kilogramů zpomalit nebo úplně zastavit. Jednou z těch věcí je například modré světlo.

Mohlo by se vám líbit

Orgánové hodiny: Naplánujte si jídlo ve chvíli, kdy je vaše tělo připraveno trávit, a kila půjdou samy dolů

Chcete jíst zdravě a vyváženě, ale nejde vám to? Nebo naopak, máte pocit, že zdravě jíte, ale váha ne a ne klesnout? Možná to chce revizi jídelníčku, ale především správné načasování. Tělo má svůj vlastní rytmus a když si dáte jídlo večer, bude to jiné, než když si ho dáte ráno po probuzení.
svetzeny.cz

Modré světlo jako nepřítel metabolismu

Modré světlo je dnes skoro přirozenou součástí našeho života. Máme mobilní telefony, televize, počítače, se kterými trávíme i celý den. Vidíte se v tomto scénáři? Večer si pustíte televizi, sednete na pohovku a projíždíte na mobilním telefonu e-maily, odepisujete na zprávy. K tomu zapínáte notebook, protože jste zapomněli poslat jednu smlouvu a když už je zapnutý, budete chvíli, u koukání na televizi, pracovat. Běžný scénář? Pak se není čemu divit, že hubnete pomalu nebo vůbec. Modré světlo totiž může narušit spánkové cykly, které mají vliv na naše zdraví a to včetně metabolismu a tím pádem i vaší hmotnosti.

Mobil ráno i večer

Je mobilní telefon to, po čem sáhnete jako první, když se probudíte a už brouzdáte sociálními sítěmi, zprávami nebo maily? Nebo jej naopak odkládáte jako poslední, těsně předtím, než usnete? Dlouhodobé vystavování modrému světlu v noci může mít vliv na metabolické změny v těle a ty časem mohou vést k nárůstu hmotnosti nebo k nemožnosti zhubnout, i když se snažíte sebevíc. A právě metabolismus je tím, co je potřeba si při hubnutí hýčkat. Jeho správné fungování vám zajišťuje, že je tělo v rovnováze, pracuje jak má, tím pádem i hubne.

 

Info ikona
žena
Mohlo by se vám líbit

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat konzumovat některé potraviny. Vybrali jsme ty nejhorší, jen sladkosti to nejsou

Tuk v břišní oblasti nechce snad nikdo. Je mnohdy složité s ním bojovat, protože na něj má vliv řada oblastí - od vyvážené stravy, pohybu, až přes genetiku. Jak zhubnout tuk na břiše? Zamyslete se nad tím, co jíte!
svetzeny.cz

Zaměřte se na zdravý spánek

Aby byl váš spánek kvalitní, metabolismus se nenarušil a vše fungovalo, doporučuje se vypnout všechny přístroje jako televize, počítač či mobilní telefon minimálně 2 hodiny před spaním. Tento jednoduchý zvyk vám může opět nastartovat hubnutí a spolu s jídelníčkem a pohybem můžete opět hubnout tak, jak chcete.

Jak na lepší spánek a co nedělat před spaním?

Spánek je důležitý pro regeneraci těla a jde ruku v ruce s náladou a hubnutím. Když se v noci pořádně nevyspíte, máte přes den větší hlad a více jíte. A především jídlo, kde jsou rychle zpracované cukry. Pořádáte noční “nájezdy” na lednici, kdy si z ní dáte vše, na čem vám spočine zrak. Raději si dopřejte kvalitní spánek, vyhněte se modrému světlu, choďte spát ve stejnou dobu, do vyvětrané místnosti, kde máte stažené topení. Tyto na první pohled drobnosti vám mohou pomoci udržovat celkovou pohodu a správně fungující metabolismus.

Zdroj článku