Přejít k hlavnímu obsahu

Velký halloweenský mix: 26 tipů do domova i do kuchyně

Nejstrašidelnější svátek roku vyvrcholí už 31. října. Jste náležitě připraveny? Našli jsme tipy na nápadité dekorace i strašidelné chuťovky, které si můžete zkusit udělat teď přes víkend samy pro radost nebo třeba s dětmi. Ať už tak nebo tak, pravá halloweenská atmosféra váš domov rozhodně nemine.

Kdybyste slavili Halloween v Americe, večer byste se stali součástí trick-or-treating, zvyku, kdy děti ve strašidelných maskách obcházejí domácnosti, zpívají koledy a když si náhodou nic nevykoledují, mohou uplatnit své halloweenské právo provést sousedovi nějakou malou zlomyslnost. Navečer se pak schází rodina a za svitu svíček se vyprávějí hororové příběhy, nebo se všichni přidají k velkému průvodu v děsivých maskách duchů, čarodějnic, upírů nebo kostlivců. I u nás můžete vyrazit na některou z akcí. Každoročně se konají zombie noční běhy, strašidelné noci na hradech, hororové stezky nebo halloweenské programy v zoo. V každém případě vám ale nesmějí chybět strašidelné dekorace doma nebo na zahradách a balkonech.

Dýně, kam se podíváš

Nejznámější symbol Halloweenu jsou vydlabané dýně. Dříve sloužily spíše jako orientační „kontrolky“ pro koledníky, aby věděli, kudy se mají vydat, dnes patří za okno i klidně na stůl místo svíček. Do oken můžete rozvěsit dekorace pavouků, pavučin nebo duchů. A nezapomeňte ani na strašidelnou tabuli.

 

Zkuste si doma