Přejít k hlavnímu obsahu

Zkrocení Jakuba Štáfka: Z namachrovaného floutka z Ulice se stal milující manžel a tatínek

Info ikona
Jakub Štráfek

Všichni si Jakuba Štáfka (33) pamatujeme coby mladého Jordána z nekonečného seriálu Ulice. Od té doby herec urazil velký kus cesty. Namachrovaný frajírek, kterého zajímaly jen holky a ze slávy mu narostlo až přehnaně velké sebevědomí hraničící s arogantností, se stal tatínek dvou holčiček a milující manžel krásné ženy.

Herectví přitom nebylo Jakuba první volbou, i když předpoklady k tomu měl už odmala. Rád se předváděl před celou třídou a bavil ostatní. Jak sám říká, když se k tomu přičte ještě jeho menší ADHD, tak tam někde vznikla vášeň pro film. 

Puberta ve znamení trávy a holek

V době, kdy byl Štáfek objeven pro seriál Ulice hrál celkem obstojně fotbal. Musel se ale rozhodnout jen pro jedno, protože skloubit nekonečné natáčení s tréninky a zápasy, bylo po čase nereálné. ‚‚Dal jsem přednost filmu. Ale byl to asi alibistický argument pro to, abych s fotbalem skončil, protože už se mi moc nechtělo. Nebavilo mě to, zajímaly mě jiné věci,“ prozradil Jakub v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, s tím, že do míče kopal deset let. S pubertou a známou tváří z televize ale přišly úplně jiné zájmy. „Začali jsme kouřit trávu a byly to holky,” přiznal Štáfek s úsměvem. 

Arogantní frajírek s pořádně prořízlou pusou

Divoké večírky, propařené noci a trocha arogance vytvořily zpočátku obrázek mladého floutka, kterému úplně nezáleží na tom, jak na něho okolí pohlíží. Mimo herectví Jakuba velmi lákala režie a dlouho natáčel reklamy. Se svou povahou ale nebyl úplně diplomat. ‚To mi nikdy úplně nešlo, jsem spíš typ, co na srdci, to na jazyku. Vím, že jsem si tím u pár klientů zavřel vrátka, ale měl jsem pak čistý stůl,” přiznal Jakub upřímně pro Idnes.cz. Herec se zkrátka s ničím moc nepáře, a když se mu něco nelíbí, dokáže to dát velmi hlasitě najevo.

Bohémský život Vladimíra Menšíka: Zfalšovaná občanka, propařené noci a strach ze spánku

Geniální vypravěč a excelentní herec. Takový byl Vladimír Menšík (†58), jenž bavil lidi na televizních obrazovkách a jeho humor všichni milovali. Osudným se mu stalo podlomené zdraví, které přiživoval alkoholem, nespavostí a dalšími neřestmi.
svetzeny.cz

V posteli měl o sedmnáct let starší ženu 

S věkem ale došlo ke zkrocení zlého muže a Štáfek je zodpovědnou hlavou rodinu. Samozřejmě, než našel tu pravou, prošel si mnoha letmými či trochu vážnějšími vztahy. V jednom z rozhovorů přiznal, že v době, kdy mu bylo třiadvacet let, jeho přítelkyní byla čtyřicetiletá žena. Vztah ztroskotal na tom, Jakub chtěl do budoucna děti a ona dáma už dvě měla. Šuškalo se také o jeho románku s Agátou Hanychovou, nikdy to ale ani jeden z nich nepotvrdil. 

Tři holky mu změnily život

Nakonec si drsňákovo srdce získala krásná Dominika, kterou Jakub poznal na natáčení seriálu Specialisté. Uhrančivá zrzka herce naprosto okouzlila a udělal z ní paní Štáfkovou. Manželé spolu mají dvě holčičky - Olivii a Jasmínku. Jakub je už dnes v pozici, kdy si role může vybírat. ‚‚Teď chci dělat hlavně to, co mě baví a co mi dává smysl. S covidem a příchodem dcerek jsem si tak nějak nastavil, že chci méně pracovat a vydělávat více,” uvedl Jakub, pro něhož jsou jeho tři holky středobodem vesmíru. Práce má dostatek, jak po herecké, tak režisérské stránce, čas na oblíbené bojové umění MMA také a nic mu už v životě nechybí.

Z pubertálního kluka z Ulice se stal charismatický muž
Zdroj článku