Přejít k hlavnímu obsahu

Lázně Les Bains Douches: Vyhlášený klub byl doupětem neřestí hollywoodské smetánky

Info ikona
V pařížském klubu docházelo i na koupání

Divoké party, kde alkohol tekl proudem. Nekonečná zábava pod vlivem rozličných drog a koupání v bazénu za zvuků té nejlepší hudby své doby. Tak by se daly popsat neřesti vyhlášeného pařížského klubu Les Bain Douches, který se stal útočištěm mnoha hollywoodských hvězd a jejich přátel. Svoboda, nezávislost a nezávazný sex byl vstupenkou do ráje.

Původně byla budova na známé pařížské adrese určena prominentům, kteří si tam v 19. století chodili dopřávat ty nejluxusnější lázeňské procedury. Nad sklenkou lahodného moku pak byl uzavřen nejeden výdělečný obchod. Tehdejší zákazníci by nevěřili svým očím, co se v jejich lázních dělo na začátku divokých osmdesátek.

Speciální místnosti pro neřesti všeho druhu

Majitelé nočního klubu zachovali původní ráz, a tak se mohli návštěvníci posilněni drogami cachtat v nejednom bazénku. Samozřejmostí byli různě upravené místnosti pro rozličné sexuální hrátky. Fungovala zde i luxusní restaurace, kde u stolů plných jídel posedával například Sylvester Stallone (77) s Woodie Harrelsonem (62). Během pařížského týdne módy si sem odskočily nejkrásnější modelky světa a módní dům Dior zde měl after-party. 

S hollywoodskou smetánkou na toaletě

Do klubu se mohli dostat i obyčejní smrtelníci, ale všichni drželi jazyk za zuby a byli vděčni za příležitost, že si můžou ‚‚přepudrovat nos” se svým idolem. Protože to, co se dělo za zdmi nočního klubu, by vydalo na hollywoodský trhák a mnoho celebrit se zde pořádně odvázalo. „Pamatuji si na nezapomenutelnou noc, kdy tam Prince hrál po koncertě, a také na nekonečnou noc se Seanem Pennem, Kate Moss a některými tanečníky z Les Folies Bergères,” prozradil Foc Kan, umělec, jenž měl v klubu dovoleno fotit, ale snímky samozřejmě prošly velkou cenzurou. ‚‚Poprvé jsem tam potkal Davida Bowieho. Měl na sobě červenou bundu. Obávám se, že zbytek je opravdu rozmazaný," dodal fotograf a naznačil tak, že drogy nosil číšník pomalu na stříbrném podnose.

Za zavřenými dveřmi newyorského klubu Studio 54: Neřízené orgie, drogy a nekončící hvězdné party

svetzeny.cz

Hvězdy módního nebe

Vzhledem k povaze klubu nesměla na žádném divokém večírku s kouzelným práškem chybět modelka Kate Moss (49). V té době randila s hvězdným Johnny Deppem (60) a jejich vztah byl pořádná jízda. Pařížský klub v mnohém připomínal slavnější Studio 54, které se nacházelo v New Yorku. Celebrity si zde také podávaly dveře, ale večírky byly v Americe o dost divočejší. V bývalých lázních si dávaly dostaveníčko ty největší hvězdy módního průmyslu. Vzácným hostem zde býval návrhář Karl Lagerfeld (85) a překvapivě si na nejednu party odskočila i ledová královna a šéfka americké módní bible Vogue Anna Wintour (74). O tom, co se dělo v klubu, by mohla vyprávět také Eva Herzigová (50). Česká topmodelka, která dobyla svět, okusila pařížský noční život a podle dochovaných snímků se skvěle bavila.

Nejen nevyléčitelná nemoc mohla za konec klubu

Jak už to ale bývá, vše se jednou přejí a na začátku devadesátých let začal klub uvadat, až došlo na jeho zavření. Nedosahoval už takové slávy a ne každý z návštěvníků dokázal propařit další a další noc. ‚‚Za slavnostní fasádou spojenou s těmi lety, dnes tak přitažlivou pro mladé, se skrývala jiná realita. Stačí se podívat na ten nazelenalý nádech, který jsme všichni měli, rozšířené zorničky od heroinu a žádný spánek,” přiznal upřímně Foc Kan s tím, že mnoho lidí si myslí, že za uzavírky podobných klubů mohla nemoc AIDS. Vzhledem k tomu, že na večírcích se neřešilo, kdo s kým, kde, a jestli je to muž nebo žena, nebylo se čemu divit, že se vir HIV začal rychle šířit, a to nejen kvůli nechráněnému sexu.

Párkrát se ještě majitelé pokoušeli o znovuzrození věhlasného klubu, ale nepovedlo se. Budova se nakonec kompletně předělala na hotel a nikdo by nepoznal, že stojí uvnitř bývalých luxusních lázní a doupěte neřesti. 

V exkluzivním klubu Les Bains Douches se to slavnými osobnostmi jen hemžilo
Zdroj článku