Přejít k hlavnímu obsahu

Jak hubne šéfkuchař Radek Kašpárek z pořadu MasterChef: Shodil už 15 kilo, děkuje i plastickému chirurgovi

Info ikona
Radek Kašpárek

Všichni ho znají jako kuchařského profesionála a sympatického porotce z televizních pořadů o vaření MasterChef nebo Souboj na talíři. Jenže i on se potýkal s problémy. Radek Kašpárek přinává, že má za sebou letitý boj s alkoholem, stresem i nadváhou. Jak se ale zdá, nad svými démony nyní vítězí a daří se mu. Jak to dokázal?

Kuchař Radek Kašpárek je jedním z oblíbených porotců kulinářského pořadu MasterChef. Vzhledem k jeho oboru asi nebude velkým překvapením, že čas od času bojuje s váhou, a tak tomu bylo i v uplynulých několika letech. Nyní se slavný šéfkuchař pochlubil na sociálních sítích o dost štíhlejší siluetou a ačkoliv přiznává, že na váze je v podstatě stále stejné číslo, je vidět, že jeho figura je pevnější a vysportovanější.

„Rok 2018 a rok 2024 stejná váha, ale teď mám dvakrát víc svalové hmoty. O moji váze v roce 2023 v poslední řadě MasterChef raději psát nebudu. Jedním slovem sud! Děkuji mému trenérovi Viktoru Šebákovi a taky Medicom Clinic,“ píše u příspěvku na Instagramu Kašpárek. Do jaké míry za jeho vylepšeným vzhledem stojí známá klinika plastické chirurgie a jaké zákroky si zde nechal udělat, šéfkuchař nezmiňuje. Změna postavy však u jeho fanoušků vyvolává nadšené ovace a mnozí mu gratulují v pochvalných komentech.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ďábel alkohol

K proměně ale pravděpodobně pozitivně přispěl i fakt, že se kuchař rozhodl skoncovat s alkoholem, s nímž měl podle jeho slov velké problémy, které se s ním táhly už od vojny. Vědělo se tam o mně, že Kašpárek je jediný, který dokáže vypít půl litru slivovice na ex. Začaly se u mě projevovat psychické problémy, a hlavně nekontrolovatelné výbuchy,“ přiznal se v pořadu DVTV a prozradil, že v kuchyni občas lítalo nádobí vzduchem. K touze po alkoholu přispěl i stres a strach z toho, že za střízliva nedokáže být před kamerami zábavný. Nakonec mu dala nůž na krk manželka Andrea, od které dostal ultimátum. Naštěstí zabralo, další varování však přišlo v roce 2022, když prodělal lehkou srdeční příhodu. „Ten kolaps mě donutil k tomu, že jsem se na chvíli zastavil a uvědomil si priority,“ dodal v rozhovoru.

Chodím cvičit pod dohledem profesionálního trenéra a už mám patnáct kilo dole. To cvičení je pro mě hnací motor, díky tomu jsem ustál tu 420, tak jak jsem ji ustál. Když už to bylo na mě moc, tak jsem si řekl: ‚Vzpomeň si na trénink, kdy už absolutně nemůžeš,‘“ zmínil se Kašpárek v interview pro pořad Život ve hvězdách.

Za 5 měsíců zhubla 14 kilo. Besky, vítězka Masterchefa 2021, popsala, jak úchvatné proměny dosáhla

Asi každá žena se někdy v životě setkala s tím, že ji trápily přebytečná kila. S tímto pocitem se setkala i vítězka soutěže Masterchef v roce 2021, Veronika Beskydiarová, neboli Besky. Živí se vařením, tudíž není divu, že dobré jídlo miluje. Kombinace stresu ze vztahu, kterým si v nedávné době prošla a neustálého ochutnávání v soutěži způsobila, že Besky přibrala celých 14 kilo. Nedávno se jí však podařilo dostat zpět na svou původní váhu. Jak to dokázala?
svetzeny.cz

Nové cíle Radka Kašpárka

Právě jeho nová restaurace, po které toužil dva roky, ho v současnosti plně zaměstnává. Je zde nejenom spolumajitelem, ale také šéfkuchařem a jak sám přiznal, cesta k otevření byla poměrně trnitá, nakonec se ale záměr vydařil. Název 420, nad kterým jeho fanoušci dlouho spekulovali, pak vysvětluje velmi jednoduše, jedná se totiž o telefonní předvolbu České republiky. Aby toho neměl málo, chystá Kašpárek také účast v pořadu Hell’s Kitchen, který vzniká podle předlohy americké verze se slavným šéfkuchařem Gordonem Ramseym. Kašpárek by měl nový pořad moderovat.

Radek Kašpárek se narodil 6. srpna 1981 v Ostravě a po maturitě se začal živit jako kuchař. Během své kulinářské kariéry vystřídal několik předních gastro podniků, působil v pětihvězdičkovém hotelu Savoy nebo jako šéfkuchař kulinářského ateliéru Ola Kala. Do povědomí televizních diváků se dostal prostřednictvím televize Barrandov, kde od roku 2010 do roku 2015 uváděl kuchařský pořad Co bude dnes k večeři, největší popularitu ale získal coby porotce známé televizní soutěže MasterChef a účinkováním v pořadu Souboj na talíři.

I díky tomu, že je neustále na očích široké veřejnosti alespoň prostřednictvím televizních obrazovek, se také skvěle daří jeho restauracím. Krom nově otevřené 420 je totiž od roku 2014 Kašpárek spolumajitelem také restaurace Field, pro kterou se mu v roce 2018 podařilo získat michelinskou hvězdu, a co víc, hned dvakrát ji obhájil.

Chcete vařit jako šéfkuchař? Víme, co potřebujete

Vaříte a pečete rádi a často? Pak určitě oceníte pomoc výkonného kuchyňského robota.
svetzeny.cz
Proměna Radka Kašpárka
Zdroj článku