Přejít k hlavnímu obsahu

Lucie Vondráčková: S postavou Soni v Ulici je to dobrodružství, někdy mě překvapí. Památné scény teprve přijdou

Lucie Vondráčková má za sebou bohatou hereckou i hudební kariéru a momentálně se již rok objevuje pravidelně na televizních obrazovkách v seriálu Ulice, kde hraje potvoru Soňu. Jak se do role vžila, s čím se ztotožňuje a jak zvládá každodenní natáčení? To vše prozradila v následujícím rozhovoru.

Co máte s postavou Soni v Ulici společného a v čem se s ní rozcházíte?

Já doufám, že téměř nic (smích). Je to soutěživá mrcha a jde si za svým hlava nehlava. Já soutěživá nejsem. Samozřejmě je fajn dostat za něco pochvalu nebo ocenění, ale je to pro mě spíš vedlejší efekt. Soňa je příliš autoritativní a nekompromisní.

Co je pro vás a roli Soni nejtěžší?

Hrát ji mě baví. Už vím, jak přemýšlí, a je na ní hned znát, že má něco za lubem. Pořád spekuluje a tím je vlastně zábavná, a žádná situace s ní není nudná.

Jak jste se na roli a vůbec působení v Ulici připravovala?

Jsem v Uličním procesu rok a vlastně se pořád učím texty. Což je pro herce paráda. Skvělý trénink paměti a mozkových závitů a navíc v mé oblíbené herecké profesi. Vždycky jsem se dlouhodobých seriále malinko bála, a teď vidím, jak jsem byla pitomá (smích).

Jak moc dopředu dostáváte v Ulici scénář a kolik času vám zabere se ho naučit?

Učím se hodně dopředu, abych měla dialogy pod kůží a soustředila se na ostatní a ne na sebe. Protože Sona má oči všude… Teď mám v tašce a učím se texty, které se budou točit cca za tři týdny.

Je při natáčení prostor pro improvizaci?

Myslela jsem, že v té rychlosti nebude, ale je. Což je krása.

Mohlo by se vám líbit

Zkrocení Jakuba Štáfka: Z namachrovaného floutka z Ulice se stal milující manžel a tatínek

Všichni si Jakuba Štáfka (33) pamatujeme coby mladého Jordána z nekonečného seriálu Ulice. Od té doby herec urazil velký kus cesty. Namachrovaný frajírek, kterého zajímaly jen holky a ze slávy mu narostlo až přehnaně velké sebevědomí hraničící s arogantností, se stal tatínek dvou holčiček a milující manžel krásné ženy.
svetzeny.cz

Jak moc můžete svoji postavu ovlivnit?

Základ je, že je skvěle napsaná, a pořád na ní díky scénáři něco objevuju. No a pak přidávám to, co už jako Sona cítím. Někdy ji trochu zjemním, a někdy naopak připepřím. Záleží, s kým zrovna mluví (smích).

Jak se vaše role v Ulici liší od vašich předchozích hereckých výzev, a co vás na této sérii nejvíce oslovilo?

Liší se ve všem. Víte, zpěvačky si většinou nemůžou dovolit zničit svou populární image tím, že budou hrát negativní roli. Ale právě proto jsem ji vzala. Vždycky jsem se totiž cítila víc svobodná v herectví.

Jaká byla vaše nejpamátnější scéna, kterou jste natáčela v Ulici, a proč?

No, památné scény snad ještě přijdou (smích). Ale vím, že diváky hodně baví duely Soni s Magdou, protože do sebe pořád šijou, a přestřelky Soni a jejího syna Erika. Ty jsou taky výživné.

Jaké jsou vaše osobní pocity ohledně vývoje postavy Soni od začátku až do současnosti?

Nechávám se ráda překvapovat. Ale to nejen Soňou, ale vším. Někdy mě překvapí, jak je zranitelná, jindy je na facku. Je to s ní dobrodružství.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda seriálu Ulice zhubla desítky kilo a výrazně omládla: Anežka Rusevová prozradila, jak to dokázala

Téměř všechny z nás občas trápí nějaké to kilo navíc. Ani divadelní, filmová a seriálová herečka Anežka Rusevová nebyla v tomto případě výjimkou. S kily navíc bojovala poměrně dlouhou dobu, ale téměř před rokem se jim rozhodla dát definitivní sbohem. Shodila celých 20 kilo a vypadá báječně! Jak takové proměny docílila?
svetzeny.cz

Co byste jí přála do budoucna?

Aby pořád tak diváky bavila a nenechala je v klidu.

Jakou dostáváte zpětnou vazbu na roli v Ulici od vašich fanoušků?

Chvilku si na mě jako na mrchu museli zvykat, ale tou hereckou branou vešli se mnou, a snad je to nenudí. Ty šťavnaté diskuze kolem Soni jsou na knihu a psychologicko-sociologický rozbor (smích).

Jste schopna skloubit hraní v Ulici, divadlo, hudební kariéru a péči o syny. Jak to děláte?

Hudba šla teď na chvíli do stínu všech těch rolí v divadle, protože jsem se k herectví vrátila naplno. A kluci už jsou velcí a mají své světy. Tak je to jednodušší.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte nekonečný seriál Ulice? Pojďte se otestovat

Jak dobře znáte nekončený seriál televize Nova Ulice? Patříte mezi věrné fanoušky, kteří si o sobě myslí, že je nic nezaskočí? Pojďte si spolu s námi otestovat své znalosti v našem kvízu a ukažte, jak zdatní v tomto seriálu jste. Užijte si zábavu s celou svou rodinou.
svetzeny.cz

Jste herečka i zpěvačka. Kdybyste si měla vybrat mezi herectvím a hudbou, co by zvítězilo?

Momentálně určitě herectví. Ale hudba mi tisíckrát pomohla v dnech, kdy jsem pomoc potřebovala, takže v ní pokračuju. Jen si teď chvilku dává šlofíka (smích).

Jste držitelkou platinových desek, TýTý i Slavíka. Co je pro vás největší výhra?

Že jsou moji kluci zdraví, a že se pořád dokážeme věcem společně smát.

A co chystáte v nejbližší době?

Premiéry divadelní i muzikálové a vypadá to, že budu dost tancovat. Tak doufám, že to neodnesou záda (smích).

 

Mohlo by se vám líbit

Oblíbená hvězda seriálu Ulice: Jaroslava Obermaierová se, i v téměř 80 letech, musí otáčet. Údajně živí svého syna

Hvězdná herečka, která se zapsala do srdcí diváků jako paní Nyklová v nekonečném seriálu Ulice, ale i díky dalším desítkám rolí. Jaroslava Obermaierová (77) téměř v 80 letech nepřestává pracovat a není žádným tajemstvím, že finančně si ani jako slavná herečka příliš neužívá. Jak s tím souvisí její syn Jaroslav?
svetzeny.cz
Lucie Vondráčková v akci v seriálu Ulice
Zdroj článku