Přejít k hlavnímu obsahu

Půvabná tanečnice Penny z Hříšného tance: Kam se poděla Cynthia Rhodes? Hollywood opustila kvůli dětem

Pro ty, kteří viděli Hříšný tanec víc než jednou, nebyla Jennifer Grey v roli Baby tou, jež ve snímku okouzlovala svými tanečními schopnostmi. Byla to profesionální tanečnice Penny. Tu si zahrála herečka Cynthia Rhodes. Jenže po Hříšném tanci jako by se po ní slehla zem. Co se s blonďatou kráskou stalo?

Cynthia Rhodes se narodila 21. listopadu 1956 v Nashville, kolébce hudebního stylu country. Bylo tedy jasné, že hudba a tanec jí dříve nebo později ovlivnily, což se také stalo, ačkoliv o country se úplně nejednalo. Když byla Cynthia malá holčička, jejím velkým vzorem byla v té době nejznámější dětská herečka Shirley Temple. Právě ona ji přivedla k tanci a touze poznat Hollywood na vlastní kůži.

Protančená puberta

Cynthia začala trénovat tanec ve velmi útlém věku, stejně jako její vzor Shirley. Za svým cílem si šla celé dětství, a jak sama zmínila v jednom z rozhovorů, její dospívání bylo bezproblémové, protože pubertou doslova protančila. Navzdory tomu, že vyrůstala v silně věřící rodině, kde byla vedena k náboženství a smyslu pro rodinu, ji rodiče v její zálibě podporovali. Mohla tak vystudovat tanec a zpěv na Glencliffově střední škole, kde také později nějakou dobu pracovala jako učitelka.

Její filmová kariéra odstartovala v roce 1983, kdy účinkovala hned ve dvou kultovních filmech. Zatímco ve Flashdance zazářila v roli Tiny Tech, ve volném pokračování Horečky sobotní noci nazvaném Zůstat naživu pod taktovkou Sylvestera Stalloneho mohla tančit po boku nejlepšího filmového tanečníka té doby, Johna Travolty.

Mohlo by se vám líbit

Herečka Jennifer Grey z legendární filmu Hříšný tanec je dnes k nepoznání. Nepovedená plastika nosu si vybírá svou daň

Kdo by si nepamatoval kudrnatou dívenku Frances alias Baby po boku Patricka Swayzeho v kultovním snímku Hříšný tanec? Objevila se v mnoha dalších filmech a seriálech, také se zúčastnila taneční soutěže, kterou nakonec vyhrála, dnes je herečce už 62 let. Připomeňme si její mladší já a ukážeme vám, jak herečka vypadá nyní.
svetzeny.cz

Nečekaný konec

Následovaly malé role ve filmech Let a Útěk robotů a v několika klipech, až přišel v roce 1987 zásadní zvrat a Cynthii se podařilo získat roli v dalším kultovním trháku. Ve snímku Hříšný tanec si zahrála krásnou Penny Johnson, která byla profesionální taneční partnerkou sexy frajera Johnnyho v podání Patricka Swayzeho. Role Penny navíc byla na tu dobu kontroverzní v tom, že otevřela otázku interrupce a nemanželského otěhotnění.

Zdálo by se, že po účinkování v Hříšném tanci, který dodnes patří mezi nejoblíbenější filmy svého žánru, bude Cynthiina herecká kariéra nabírat na obrátkách, bohužel se tak ale nestalo. Už při natáčení filmu Zůstat naživu totiž herečka potkala svoji životní lásku, muzikanta Richarda Marxe, kterého si dva roky po natáčení Hříšného tance vzala.

Po jeho boku sice rozvinula svůj pěvecký talent a natočila kritiky kladně přijaté album, tím ale její práce v showbyznysu nadobro skončila. Vzhledem ke své silně náboženské výchově odmítla také focení pro prestižní pánský časopis Playboy, protože dle jejích slov nechtěla, aby se za ni rodina musela stydět. Cynthia se totiž rozhodla, že je pro ni důležitý především rodinný život a výchova jejích tří synů, a tak odešla do hereckého důchodu a do showbyznysu se už nikdy nevrátila. Během této doby se věnovala své vášni pro fitness a stala se certifikovanou fitness instruktorkou, která pomáhá ostatním vést zdravější život.

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější svářečka filmové historie: Poznali byste dnes hlavní hrdinku snímku Flashdance?

Když na začátku osmdesátých letech vtrhl do kin film Flashdance, stala se z tehdy neznámé Jennifer Beals (60) hvězda první kategorie. Krásný příběh svářečky Alex, jež si jde za svým velkým snem, a to tancem, uchvátil téměř všechny. Scéna, kdy herečka tančí na talentových zkouškách před komisí, je dnes již legendární. Jennifer stále natáčí a i s šesti křížky na krku vypadá úchvatně.
svetzeny.cz

Rozvod a deprese

Ačkoliv její rodinný život vypadal pohádkově a Cynthia se stala oddanou a pečující matkou, pro kterou byli její tři synové a manžel naprostou prioritou, i tato pohádka musela jednou skončit. Cynthia strávila po boku Richarda Marxe dlouhých pětadvacet let, před deseti lety ale manželé oznámili rozchod.

Jak žije herečka v současnosti, není příliš známo. Cynthia si odjakživa hlídala své soukromí a časem se její posedlost být mimo dosah médií zvyšovala. Roky neposkytla žádné rozhovory, straní se veřejnosti a údajně téměř ani neopouští domov. Nechce potkávat žádné lidi a podle dostupných informací bojuje s depresemi. Radost jí tak přinášejí jen její tři synové.

Krásnou Cynthii Rhodes proslavila role Penny v Hříšném tanci
Mohlo by se vám líbit

Co dělá slečna Babcock z Chůvy k pohledání: Hereckou kariéru zabalila před dvaceti lety, dnes má jiné povolání

Jízlivou blondýnku ze sitcomu Chůva k pohledání je snadné si zapamatovat. Její peprné průpovídky patřily k tomu nejlepšímu, co show nabídla, a herečka Lauren Lane se v roli C.C. Babcock skvěle doplňovala jak s představitelkou chůvy Fran Fine, tak i se svým hereckým kolegou Danielem Davisem. Jenže po ukončení seriálu jako by se po ní slehla zem. Kam zmizela věčná provokatérka postaršího komorníka, s nímž nakonec skončila v posteli?
svetzeny.cz
Zdroj článku