Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější svářečka filmové historie: Poznali byste dnes hlavní hrdinku snímku Flashdance?

Když na začátku osmdesátých letech vtrhl do kin film Flashdance, stala se z tehdy neznámé Jennifer Beals (60) hvězda první kategorie. Krásný příběh svářečky Alex, jež si jde za svým velkým snem, a to tancem, uchvátil téměř všechny. Scéna, kdy herečka tančí na talentových zkouškách před komisí, je dnes již legendární. Jennifer stále natáčí a i s šesti křížky na krku vypadá úchvatně.

Svou životní roli získala herečka teprve jako sedmnáctiletá dívka. Prošla si velmi náročným konkurzem a i díky svému nevšednímu vzhledu byla rozhodně nezapomenutelná. Rozpustilé, vlnité vlasy, nevinný pohled, rošťácký úsměv a spousta energie. Přesně někoho takového produkce hledala pro roli svářečky Alex, která po večerech tančí v baru a touží po studiu na konzervatoři.

Křehká a zároveň rebelská Jennifer všechny okouzlila

Do nejužšího kola castingu pro hlavní roli se ale společně s Jennifer dostaly ještě dvě další dívky. Rozhodnutí nebylo jednoduché a podle pamětníků se do výběru zapojil i tehdejší prezident společnosti Paramount Pictures, pod jejíž hlavičkou se film natáčel. ‚‚Chci vědět, kterou z těchto tří mladých žen bys měl nejraději v posteli,” tázal se Michael Eisner všech přítomných mužů na place. Dnes by takový dotaz rozhodně neprošel a prezident by na hodinu letěl ze své funkce. Flashdance však měl konečně svou hlavní hrdinku a Jennifer se otevřela brána do velkého světa Hollywoodu.

Svářečka Alex měla na tanec tři dublérky

Hudební film si sice prošel celkem negativní kritikou lidí z oboru, ale u diváků bodoval na plné čáře. Kouzelný příběh svářečky, která si nakonec splní svůj největší sen, je plný skvělé hudby, tance, lásky a samozřejmě končí pořádným happyendem. Jennifer předvedla nejen herecký talent, ale také dokonalou postavu. Kdo by si však myslel, že dnes legendární scéna, kdy tančí před komisí, je zcela v režii krásné herečky, tak se hluboce mýlí. Beals neměla jednu, ale rovnou tři dublérky. Jedna předváděla klasický tanec, druhá dělala breakdance a třetí skákala ve vzduchu. Vše samozřejmě vypadá naprosto autenticky, ale Jennifer sama přiznává, že tančit vůbec neumí

Nejslavnější scéna z filmu Flashdance

Film Flashdance získal ocenění akademie

Kasovní trhák uspěl také v roce 1984 na Oscarech - píseň What a Feeling si odnesla zlatou sošku. Z mladičké herečky se stala obletovaná hvězda, ale k údivu všech se Jennifer rozhodla nejdříve dostudovat. S vyznamenáním nakonec odpromovala v oboru americká literatura na známé Yale University. Jak sama uvedla, nikdy si nemyslela, že by mohla mít kariéru v Hollywoodu a nepřesvědčily ji ani horentní sumy, které jí byly nabízeny za další role. ‚‚Když přišla nějaká nabídka, bylo to velmi příjemné, ale musela jsem odmítnout, protože jsem měla příliš mnoho zkoušek a nemohla jsem pracovat," uvedla herečka pro web Elsalvador.com s tím, že milovala univerzitu a učení. 

Beals slaví úspěch jako lesbička

Po dokončení studií se Jennifer k natáčení vrátila, ale takového úspěchu jako s postavou Alex už nedosáhla. Její filmografie je však celkem zajímavá a v současné době září v seriálu Láska je Láska (v originále The L World). Hraje zde lesbičku Bette a v úspěšném snímku excelovala také v prvních sériích, tedy před dvaceti lety. Sama Jennifer je velkou bojovnicí za práva homosexuálů a díky seriálů má nové a nové fanoušky, kteří herečce děkují za otevřenost a velkou podporu jejich komunity. Beals lidé zbožňují také pro její velmi přátelskou povahu a rozhodně si nehraje na nějakou nafoukanou hvězdu. 

Se šesti křížky na krku vypadá Jennifer neskutečně a vypadá to, že herečka snad vynalezla elixír mládí. Štíhlá brunetka se stále udržuje ve formě a aktivně se věnuje triatlonu. Ve společnosti je Jennifer vždy okouzlující a blesky fotoaparátu jí milují. Štěstí a pohodu našla u druhého manžela s nímž má také dceru. 

Jennifer Beals vypadá dnes snad ještě lépe, než v době své největší slávy
Zdroj článku