Přejít k hlavnímu obsahu

Nezapomenutelný Radoslav Brzobohatý: Bohdalové zlomil srdce, pobláznila ho o dost mladší žena

Info ikona
Radoslav Brzobohatý

Legendární herec mnoha rolí, který dokázal svým postavám vdechnout život. Takový byl Radoslav Brzobohatý (†79), na něhož ženy stály fronty. Charismatický muž s vysportovanou postavou byl idolem nejedné generace fanynek. Jeho kouzlu podlehla také Jiřina Bohdalová (92), které ale zlomil srdce, když ji opustil kvůli své osudové ženě.

Původně měl být Radoslav námořníkem, nebo tak si to alespoň přál jeho tatínek, který se dlouho nemohl smířit s tím, že se jeho syn dal na hereckou dráhu. Když ale Brzobohatého viděl v divadelní adaptaci Martin Eden, kde ztvárnil právě námořníka, vysekl mu poklonu a omluvil se.

První ženu si Brzobohatý pojistil

Charismatický herec byl v dospívání trochu rebel, a dokonce dostal vyhazov z gymnázia. Po vystoupení se svou kapelou vypili hudebníci trošku více slivovice a průšvih byl na světě. Nakonec se Radek vyučil mechanikem pletařských strojů, ale v té době už koketoval s ochotnickým souborem. Další kroky tak logicky vedly na DAMU, kde potkal svou první ženu, herečku Jarmila Kolářovou. Konala se svatba, ale manželé spolu moc dlouho nežili. Radek dostal angažmá v Olomouci a Jarmila v Jihlavě, což úplně nezapadlo do tehdejšího stylu vzorného manželství. ‚‚On si mě pojistil tím, že mě přivedl do jiného stavu,” prozradila herečka deníku Blesk.

Odloučení manželství nepřežilo

Narodila se dcera Radana a partneři spolu zkusili žít spořádaným rodinným životem. Bohužel idylka dlouho nevydržela. ‚‚Měl nastartováno do Prahy a zase jsme byli odloučení. Takže to tak nějak samo,“ řekla Jarmila důvod, proč podala žádost o rozvod. První manželství tak herci vydrželo deset let. ‚‚Milovala jsem ho a myslím, že i on mě,“ dodala Kolářová s tím, že na gentlemanského herce nemůže říci nic špatného. Brzobohatý to se ženami zkrátka uměl a mohl mít jakoukoliv, na kterou si ukázal. Během natáčení filmu Hvězda zvaná Pelyněk podlehla jeho kouzlu v tu dobu neméně slavná herečka. 

Románek Langmajera s Faltýnovou: Za pár týdnů měl herec šílené modelky plné zuby

Vždy patřil mezi lovce krásných žen a ani první manželství nebránilo Jiřímu Langmajerovi (57) v nezávazných románcích. Některé úlety se provalily, jiné ne, ale ani dobrodružství s modelkou Petrou Faltýnovou (45) nezůstalo pod pokličkou. Kdysi krásná brunetka se prý chovala jako šílená kudlanka a herec z vášnivého vzplanutí hodně rychle vycouval.
svetzeny.cz

Jiřina Bohdalová skončila se zlomeným srdcem

Jiskra vášně přeskočila u Bohdalové a do Brzobohatého se bláznivě zamilovala. Láska nabrala rychlý spád a herci se k sobě ihned nastěhovali. V tu dobu už měla naše legendární herečka dceru Simonu Stašovou, kterou jí pomáhal vychovávat. „Byl to čestnej chlap. Naučil mě číst dobré knížky a skvěle si rozuměl i s mým tátou,” prozradila Simona pro magazín MF Dnes s tím, že do jejich rodiny zapadl bez problémů. S druhou svatbu herec nespěchal a Jiřinu si odvedl k oltáři až po šesti letech. Ale ani toto manželství nebylo bez problémů. Temperamentní Bohdalová na herce chorobně žárlila a ‚‚Itálie” byla na denním pořádku. Není divu, že Brzobohatý nakonec herečce pláchnul. 

Ohnivá Slovenka Brzobohatého pobláznila

Konal se stejný scénář jako s Bohdalovou, ovšem s tím rozdílem, že tehdy ještě ženatý herec zahořel láskou k o dvacet let mladší, vdané krasavici. Ohnivá Slovenka Hana Gregorová (71) doslova Brzobohatého pobláznila. Také ona byla vdaná a na nějaké flirtování na place ji neužilo. ‚‚Tohle ale bylo něco jiného, bylo to šílené omámení. Když natáčení skončilo, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace,“ vzpomínala Gregorová pro Nový Čas, že to byl zkrátka osud, že Radka potkala. Ten za ní jezdil na otočku do Bratislavy, ale po čase touž bylo neudržitelné. Oba věděli, že spolu chtějí být a podali žádosti o rozvod.

Osudová láska Schneiderové se Švehlíkem: Jitka zasadila oblíbenému krasavci bolestivou ránu

Jako z červené knihovny vypadalo seznámení dvou oblíbených herců. David Švehlík (51) měl v plánu jít zcela jinou životní cestou. Když ale poznal Jitku Schneiderovou (50) bezhlavě se zamiloval a věřil, že to bude navždy. Do vztahu bohužel vstoupila nevěra a ohnivá zrzka zlomila fešnému herci srdce.
svetzeny.cz

Odpuštění po třiceti letech

Pro Jiřinu to byla obrovská rána, kterou nedokázala Brzobohatému odpustit. Po dvanácti letech ji opustil milovaný muž a ona se pak už nikdy nevdala. Čas ale vše vyléčil a Bohdalová svému bývalému partnerovi po dlouhých třiceti letech odpustila. Stalo se tak během natáčení filmu Vrásky z lásky, ke kterému se oba nechali přemluvit. Bohužel pět měsíců po poslední klapce Brzobohatý náhle zemřel. Herečka to nesla velmi těžce a přiznala, že Radek byl nejdůležitějším mužem jejího života.

Výborný milenec se spoustou žen

Po všech počátečních peripetiích se ukázalo, že Gregorová byla opravdu osudovou láskou. ‚‚I když to byl idol žen, žili jsme normální život tak jako každý jiný, nebylo to ozvláštněno tím, že byl slavný herec. On měl hodně milenek přede mnou. Za mě, myslím, že ne, ale nepátrala jsem po tom,” uvedla Hana s tím, že její manžel byl výborný milenec. Třetí žena porodila Radoslavovi syna Ondřeje, který je známým muzikantem, skladatelem či textařem. Do poslední chvíle stála Hana herci po boku a dělala ho šťastným. 

Radoslav Brzobohatý ztvárnil nespočet skvělých rolí
Zdroj článku