Přejít k hlavnímu obsahu

Simona Stašová v rozhovoru prozradila, čeho si váží na své mamince, a jaký je recept na dlouhověkost: ‚‚Nebejt línej!’’

Info ikona
Simona Stašová

S krásnou a charismatickou herečkou Simonou Stašovou (67) jsme si povídali na křtu knihy o pečení. Exkluzivně pro Svět ženy prozradila, jaká je hospodyňka, čeho si váží na své mamince, Jiřině Bohdalové, a také, jaký je recept na její vitálnost.

Herečka Simona Stašová nerozdává rozhovory zrovna na potkání a své soukromí si velmi hlídá. Pro Svět ženy bylo velkým potěšením, že jsme si s ní mohli popovídat o jejím životě a snažili jsme se vypátrat, jak je možné, že má Simona neustále tolik energie, úsměv na tváří a rozdává nekonečně mnoho pozitivna kolem sebe. Připravte se na rozhovor plný smíchu a dobré nálady, který Simona vedla s redaktorkou Nicol Prosovou. 

Jsme na křtu knihy, která se jmenuje Sexy Dorty, tak se musím zeptat. Co nejvíc sexy jste kdy upekla?

(smích) Já to musím říct popravdě. Prostě u nás peče, vaří a smaží jenom maminka. Celej život to tak bylo. Vždycky se na mě podívala a řekla: ‚‚Pro pána krále, já to udělám rychlejc a líp!’’. 

To asi každá maminka. Určitě ale existuje něco, co uvařit umíte...

Já jsem se vlastně nikdy nenaučila vařit, kromě toho, když jsem měla malý děti. Já umím takový ty nemastný, neslaný blafíčky. Takže až budu mít vnoučata, tak umím perfektně uvařit to, co je zdravý, ale vůbec to nikomu nechutná kromě malých dětí.

Vzpomenete si, co nejhoršího jste kdy uvařila? Co byla opravdu katastrofa?

Katastrofa? No, všechno, co tak jako vařím, je napůl katastrofa. (smích) Takže knihu Sexy dorty dám mámě a věřím tomu, že ono z toho spoustu receptů udělá. Vaření a pečení je jedna z profesí, kterých si moc vážím, ale nemůžu v tom soutěžit.

Lída a Saša Rašilovovi: O věkovém rozdílu ve vztahu, ale i o "ženské" a "mužské" práci

svetzeny.cz

Vy i vaše maminka jste velmi vitální a vypadáte pořád skvěle. Prozradíte nám svůj recept?

Nepodělat se z ničeho. Mít radost z maličkostí. Radovat se z drobností, protože z těch drobností se skládá velká věc. Nečekat na to, že přijde někdy něco velikýho, protože to už třeba možná přišlo. Mít rád lidi. To je hrozně důležitý.

Vypíchla byste něco jako opravdu nejdůležitější?

Nebejt línej! To je jedna z nejdůležitějších věcí. Nebejt línej, i když mě něco bolí a nechce se mi. Mohla bych se třeba na něco vymluvit, ale důležité je prostě vstát a jít. To je to, co jsem si vzala od mámy do vínku. Ona není líná.

Jakých dalších vlastností si vážíte na své mamince, Jiřině Bohdalové?

Když něco slíbí, tak to splní. A ještě navíc propojuje lidi. Když se natáčel její Silvestr, byli tam všichni lidi z různýho spektra, politických názorů a všichni tam řvali smíchy. Všichni se objímali a vidíte? Jde to! Máma to umí propojit. Já jsem na tom Silvestru pochopila, že v takové společnosti bych chtěla žít. A tohle máma umí!

zdroj: autorský článek