Přejít k hlavnímu obsahu

Křehká kráska Marta Vančurová: Odmítla vstupenku do Hollywoodu. Osudový muž ji opustil během boje s rakovinou

Ve své době patřila k našim nejkrásnějším herečkám a není divu, že Marta Vančurová (75) očarovala také hollywoodské produkce. Bohužel se ale rozhodla zůstat v rodné zemi a před velkolepou nabídkou práskla dveřmi. Ve filmech zářila i nadále, ale osud ji připravil bolestivou zkoušku v podobě zrady milovaného muže.

Kdo by si nepamatoval okatou prodavačku z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje (1974), po které pálil Luděk Sobota (80) a neustále mu rozměňovala a proměňovala drobáky. Křehká krátkovláska měla talentu na rozdávání, ale bohužel nechtěla za žádnou cenu opustit naší republiku kvůli kariéře.

Marta Vančurová dala Hollywoodu košem

V jednom ze svých prvních snímků Milenci v roce jedna (1973) Marta excelovala a film byl i vyslán na americké Oscary. „Tenkrát jsem dostala takovou nabídku do budoucnosti do Hollywoodu, že by mě zastupovali. Měla jsem ale potřebu tady zůstat – s lidmi, kterých jsem si vážila, kteří ale bohužel přestávali být aktivní. Spíš jsem dávala přednost místním,“ svěřila herečka pro Český rozhlas. Skvěle ztvárnila i roli ve filmu Den pro mou lásku (1976), kde vzniklo celoživotní přátelství s Vlastimilem Harapesem (77). Martě se dařilo i v osobním životě. Potkala osudového muže, kameramana Jana Malíře (75) a partnerům se narodil syn Jan. Vše vypadlo idylicky. Pak ale přišla zákeřná nemoc a velká zrada od milovaného člověka. 

Boj s rakovinou nikdy nevzdala

V roce 2000 byla Vančurové diagnostikována rakovina prsu, s níž se Marta hodlala poprat jako lvice. „Během té doby jsem měla okamžiky, kdy jsem opravdu nevěděla, jestli se ráno probudím. A pak mě napadlo, že to jsem přece nevěděla nikdy. Velmi mě to osvobodilo a už jsem se tím úplně přestala zabývat,“ popsala herečka deníku Blesk své pocity. „Podstatné bylo vědomí, že chci bojovat, že to nevzdám,” dodala Marta, kterou v nejhorších chvílích života opustil partner! Kvůli mladší ženě…

Mohlo by se vám líbit

Jednoduchá snídaně, která podle odborníků předchází rakovině prsu

I mladé ženy mohou udělat něco pro snížení rizika rakoviny prsu. Podle nové studie se zdá, že vláknina v potravinách hraje zvláštní a nepostradatelnou roli. Zvolte si snídani, která prospěje nejen vašemu žaludku, ale i vašemu celkovému zdraví.
svetzeny.cz

Zrada během léčby rakoviny

Byli spolu přes 20 let, ale nikdy se nevzali, protože jim to nepřišlo důležité. Možná i tato skutečnost ulehčila Malíři odejít od těžce nemocné ženy. Mnozí jeho chování nepochopili a není se čemu divit. Marta se ale nesložila, naopak. „Paradoxně právě rakovina mi nakonec pomohla se s tím vším vyrovnat. Musela jsem se totiž rozhodnout, jestli budu žít, nebo ne,” svěřila upřímně herečka, jež dlouhých sedm let tajila nemoc před kolegy. Nechtěla žádný soucit a nemoc zvládla porazit.

Jedna rána za druhou

Marta statečně ustála i fakt, že bývalý partner si o dost mladší dokumentaristku Olgu Špátovou (39) vzal za manželku a má s ní dceru Olinku. Ani Olga není veřejnosti neznámá. Do povědomí lidí se dostala vztahem se zpěvačkou Anetou Langerovou! Aby toho nebylo na jednu ženu málo, herečka se musela podrobit operaci kyčle a čekal ji nedobrovolný odchod z Divadla na Vinohradech. ‚‚Život zvládám. Jako každý normální člověk. Chodím nakupovat, jezdím tramvají, vařím a uklízím. Po té operaci už také zvládám sama řídit, prostě si umím poradit,“ prozradila Marta Aha! pro ženy s tím, že velkou radost jí dělají vnoučata, která jí dodávají sílu a štěstí.

Podívejte se, jak vypadá Marta dnes

Marta byla pro svou křehkou krásu velmi obsazovanou herečkou
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku