Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vypadaly známé osobnosti jako děti: Podívejte se na fotky lidí, kteří se zapsali do historie

Info ikona
Královna Alžběta II.

Nejen celebrity a populární hvězdičky, ale i historické a významné osobnosti či političtí velikáni byly jednou dětmi a mladými puberťáky. O tom není pochyb, ovšem přemýšleli jste někdy nad tím, jací tehdy byli a jak vypadali? Podívejte se na fotografie například Alberta Einsteina ve věku pěti let, maturanta Donalda Trumpa nebo osmnáctileté královny Alžběty II.

Nejslavnější tvůrce pohádek Walt Disney

Nejslavnější tvůrce těch nejmilovanějších pohádek Walter Elias Disney se narodil 5. prosince roku 1901. Jako malý kluk chodíval rád do kina na filmy s bezkonkurenčně nejlepším komikem té doby Charlie Chaplinem. Pravděpodobně díky němu vznikla postavička Mickey Mouse, jenž je považována za Waltovo alter-ego. Ve své době silně ovlivnil zábavní průmysl. Díky firmě Walt Disney Production, kterou založil se svým bratrem, se stal jedním z nejslavnějších filmových producentů. Kromě kouzelného světa nesmrtelných pohádek mu jsme také vděčni za zábavné parky. Už jako mladík byl nefalšovaný elegán.

Jak by dnes vypadaly celebrity, které jsou po smrti: Fotograf vytvořil jejich podoby pomocí umělé inteligence

svetzeny.cz

Bývalý amrický prezident Donald Trump

Bývalá televizní osobnost, bývalý republikánský prezident USA a především boháč – tak by se dal označit muž, který se na své maturitní fotografii ve vojenské uniformě spokojeně usmívá, a zatím ani netuší, jak úspěšný život si pro něj osud nachystal. Malý Donald se narodil 14. června 1946 v New Yorku, kde začal studovat, ovšem kvůli studijním problémům ho rodiče poslali ve třinácti letech na vojenskou školu. Po vystudování bakalářského studia začal pracovat v otcově firmě. Ačkoliv se zdá, že se stal úspěšným podnikatelem, za svou kariéru šestkrát zbankrotoval a jeho otec mu půjčil nebo dal celkem 413 milionů dolarů. Za ženu si vzal v roce 1977 českou modelku Ivanku Zelníčkovou. 

Královna Alžběta II. se učila na vojenského mechanika

Alžběta II. se narodila 21. dubna 1926 jako prvorozená dcera vévody a vévodkyně z Yorku. Odmalička se učila poznávat běžnou realitu a sama prý toužila být dámou žijící na venkově se spoustou koní a psů. Původně z ní žádná královna být neměla, ale jelikož se její strýc zřekl z lásky k Američance trůnu, stala se tak po svém otci jeho následnicí. Na trůn usedla už ve věku 25 let a jako panovnice to vůbec neměla lehké. Vždy si ale dokázala zachovat chladnou hlavu a pokaždé dostála svých povinností. Velké sympatie měla díky lásce ke svému manželovi princi Philipovi. Poprvé se s ním setkala, když jí bylo 13 let a prý to už tehdy byla láska na první pohled. Vzali se roku 1947 a rok na to se jim narodil současný král Karel III., princ Charles. Alžběta už jako mladá ukázala, že není žádná palácová rozmazlená panička. To dokazuje i fotografie, na které je jako 18letá princezna, která řídila a opravovala zásobovací vozy během druhé světové války. Královna zemřela 8. září 2022. 

Galerie: Jak dnes vypadá legendární Herkules? Svaly jsou pryč a herec je na černé listině Hollywoodu

svetzeny.cz

Marilyn Monroe předtím, než se stala celosvětovou ikonou

Marilyn Monroe je bezpochyby největším sex symbolem všech dob. Tato americká herečka však neměla snadné dětství a vlastně ani život. Svého otce nikdy nepoznala a vyrůstala jen s psychicky labilní matkou, s pěstouny nebo v sirotčinci. Nejprve pracovala v továrně na padáky, ale netrvalo dlouho a proslavila se jako modelka. V roce 1946 podepsala první smlouvu s filmovým studiem. Navždy však byla zaškatulkovaná pro role naivních a hloupých krásek, kterým jde jen o bohatého ženicha. Dokazuje to i její pravděpodobně nejslavnější role Sugar ve filmu Někdo to rád horké. Celý život se o ni zajímal bulvár kvůli jejímu divokému životu a milostným avantýrám. Byla milenkou i samotného amerického prezidenta J. F. Kennedyho. Na počátku 60. let začala užívat velké množství alkoholu a prášků. Zemřela ve svém domě v srpnu roku 1962 za velice podivných a dodnes nevyjasněných okolností. 

Geniální fyzik Albert Einstein

Jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob Albert Einstein se narodil 14. března 1879 v Německu. Je spolu s Isaacem Newtonem považován za největšího fyzika v historii. Byl teoretický fyzik a nejznámější je jeho obecná teorie relativity. Není běžné, aby se vědci stali celosvětově slavnými, nicméně Albertovi se to podařilo a dodnes je běžně spojován s inteligencí a genialitou. Nejdůležitějším momentem v jeho životě prý byla chvíle, kdy mu otec dal v jeho pěti letech (tedy ne o moc později, než byla pořízena tato fotografie) kapesní kompas a on poznal, že něco v prázdném prostoru musí působit na střelku. Ve škole byl považován za pomalejšího žáka, zřejmě kvůli jeho dyslexii. Říká se, že v matematice ve škole propadal, to ale není pravda.

Autor: Dominika Číčelová 

Podívejte se, jak vypadaly známé osobnosti jako děti
Zdroj článku