Přejít k hlavnímu obsahu

Musíte vidět: Filmy, které vás roztančí

Hledáte inspiraci, co si pustit během šedivých podzimních dní? Vybrali jsme pro vás filmy, díky kterým nevydržíte sedět na židli a po závěrečných titulkách se přihlásíte na kurz tance!

Hříšný tanec

„Baby nebude sedět v koutě!“ Kdo by neznal tenhle legendární film plný tance a lásky? Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí s tanečním instruktorem Johnnym Castlem (Patrik Swayze). A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je těhotná, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku...

Pomáda

Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích a jeho děj snad ani nemusíme připomínat. „Letní lásku“ v něm prožila dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly všech mladých. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Jaký ale bude jejich příběh ve škole mezi kamarády?

Smím prosit?

Přepracovaný chicagský účetní (Richard Gere) je unavený každodenní rutinou, a když jednoho dne však spatří v okně krásnou učitelku tance (Jennifer Lopez), rozhodne se, že začne chodit na její hodiny tance, aby ji lépe poznal. Radost z tance, kterou začne pociťovat, může být i klíčem k záchraně jeho problémového manželství. Své taneční pokroky nakonec uplatní v taneční soutěži na Chicago Crystal Ball Dance Competition. Myslíte, že vyhraje? A co na to jeho manželka?

Let's Dance

Tyler Gage (Channing Tatum) je rebel, který sní o tom, že se jednou dostane ze špatné strany Baltimoru. Nora je pro změnu prvotřídní tanečnice, která navštěvuje prestižní taneční školu a v cestě za zářnou kariérou jí stojí jen to, že nemá tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do stejné školy na veřejně prospěšné práce, považuje ho Nora drzého outsidera. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co jejich vztah?

Černá labuť

Psychologický thriller z prostředí newyorské baletní scény ukazuje fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Nina (Natalie Portman) se uchází o roli, kde by baletka měla zahrát, jak bílou labuť, tak černou. Do souboru ale přichází nová tanečnice Lily (Mila Kunis), která se pro Ninu okamžitě stává velkou konkurencí. Nina je ideální představitelka bílé labutě, Lily zase černé. Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa...

 

Varieté

Tess je majitelkou The Burlesque Lounge, který má ale největší slávu za sebou a vypadá to, že bude muset divadlo prodat. V tu chvíli jí do života vstoupí Ali, dívka z malého města, kterou Tess najme jako servírku. Ali se rychle zamiluje do umění varieté a stává se hlavní hvězdou.

Bez kalhot 

Channing Tatum to jako tanečník prostě umí. Snímek je inspirován jeho zkušenostmi z dob, kdy pracoval jako striptér a o své herecké kariéře pouze snil. Tatum však ve snímku nehraje sám sebe, ale svého staršího rádce Mika. Jeho postavu ztvárnil Alex Pettyfer. Ve filmu si zahrál i Matthew McConaughey vysloužilého striptéra a současného majitele klubu, v němž Mike se svým žákem vystupují.