Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější písečné pláže v Česku: Kde si užijete nejlepší koupání?

Česká republika je krásná země, která nabízí spoustu úžasných míst ke koupání. Dokonce zde najdeme i písčité pláže, které mají svoje kouzlo a budete si zde připadat jako na dovolené u moře. Zjistěte, které to jsou a vypravte se s rodinou na nezapomenutelný výlet.

Písečná pláž Horní Planá

Rozlehlou písečnou pláž Horní Planá naleznete v těsné blízkosti přívozu přes Lipno a kempu. Pohodové koupání si zde užije celá rodina. Součástí areálu jsou i tenisové kurty, půjčovna sportovního vybavení, hřiště pro děti a minigolf. Rovněž si zde můžete zapůjčit i šlapadla či loďku. Občerstvit se můžete v místní restauraci Na Pláži, nebo se vydat ještě o kousek dál do přístaviště Marina Lipno, kde se nachází cukrárny a restaurace. Pláž je pravidelně upravována a její výhodou je pozvolný vstup do vody, to ocení zejména maminky s malými dětmi. V případě, že by se zkazilo počasí, můžete se přesunout do Aquaworld Lipno a pokračovat v koupání v krytém bazénu. Děti si zase užijí místní Hopsárium, kde se mohou zabavit na velkých trampolínách a prolézačkách.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato tři znamení čeká nejlepší léto v životě. Patří sem to vaše?

Konečně léto, slunce a zábava – a pro tato znamení zvěrokruhu to v teplých letních měsících nemohlo dopadnout lépe. Čeká vás nejlepší léto vašeho života? To se dozvíte, když budete číst dál.
svetzeny.cz

Stříbrné jezero v Opavě

Stříbrnému jezeru místní také přezdívají „Sádrák“. Jezero totiž vzniklo na místě bývalého lomu, kde se kdysi hlubinným způsobem těžil sádrovec. Nachází se v části města Ostrava-Kateřinky. Je to oblíbené místo ke koupání na Opavsku. Jeho plocha činí 6,6 hektarů a na své si tu přijdou plavci i rybáři. Najdete zde travnaté i písčité pláže. Jezeru se říká stříbřité, jelikož voda v něm zůstává krásně čistá i v horkých letních dnech a také protože jsou na jeho dně vidět krásně se lesknoucí stříbrošedé krystalky sádrovce. Můžete tu strávit celý den, jelikož restaurace a toalety se nacházejí přímo u jezera.

Jezero Lhota

Jezero Lhota se nachází v okrese Praha-východ. Letní sezóna již zde byla zahájena a pro návštěvníky je letos připravena řada novinek. Můžete se těšit na nové stánky s občerstvením, nové převlékárny a zrekonstruovaný minigolf. Jezero má průzračnou čirou vodu a najdete zde travnaté i písečné pláže a borovicový les. Toto místo vám nenabídne jen koupání, ale také volejbalové hřiště a nově vybudované dětské hřiště s prolézačkami. Samozřejmostí je sociální zařízení přímo na pláži a možnost občerstvení ve stáncích.

Koupaliště a sluneční lázně Dachova

Koupaliště s jedinečnou stylovou atmosférou a dřevěnými kabinkami na převlékání naleznete v okrese Jičín, kousek od Hořic. Koupaliště má dlouhou tradici, vzniklo už v roce 1925. Bylo vytvořeno na místě bývalého dachovského rybníka dle projektu Ing. Karla Bachury. Na výběr budete mít z travnatých i písčitých pláží. Pobyt zde si užije celá rodina, areál vám nabídne spoustu aktivit – pétanque, hřiště na fotbal a volejbal, stolní tenis, tobogany, skokánek i ostrůvek uprostřed, kam se dá doplavat. K dispozici jsou zde samozřejmě i sociální zařízení, občerstvení, převlékárny a sprchy.

Info ikona
Dachova

Lom Jimlíkov

Kdysi se zde těžil kaolin, po zatopení lomu je to však místo vyhledávané plavci. Nachází se u Karlových Varů a místní si pochvalují hlavně jeho průzračnou čistou vodu. Lom si zamilovali natolik, že se zde našla skupina dobrovolníků, která místo pravidelně uklízí. Užijete si zde parádní koupání a rovnou si můžete dopřát i kaolinový zábal. Pokud rádi fotíte, vaši pozornost zcela jistě upoutá písečná duna, zde se dají pořídit krásné snímky.

Mohlo by se vám líbit

Šéfkuchaři radí, jak nepokazit domácí grilování: Těchto 6 základních chyb dělá většina lidí

Američtí šéfkuchaři, kteří se specializují na grilování a přípravu masa na ohni prozradili, kterých 6 chyb se lidé nejčastěji dopouštějí při domácím grilování. Zjistěte, které to jsou a připravte příště dokonalé grilované pokrmy pro sebe a své blízké.
svetzeny.cz