Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz z českého jazyka: Pravidla, výjimky a chytáky, které dostanou i ostřílené češtináře

Český jazyk patří beze sporu k nejtěžším jazykům světa. Od první třídy se trápíme diktáty, poučkami a výjimkami. Nyní je načase otestovat vaše znalosti. Zvládnete projít naším testem bez jediné chybičky?

Devět tříd základní školy je nenávratně za námi, ale co z vědomostí zůstalo v našich hlavách? To si můžete otestovat v našem kvízu, který by měl zvládnou každý, kdo prošel základní školou. Necháte se nachytat, nebo zvládnete všechny otázky levou zadní?

Český jazyk si drží prvenství ve světě

Český jazyk není sice jediným, který obsahuje Ř, ovšem co se týče úředně uznávaného jazyka, drží si své prvenství. České Ř se objevilo už ve 13. století a jeho vznik má několik možných vysvětlení.

Český jazyk ve světě

Počet mluvčích českého jazyka se odhaduje na 13 milionů, z nichž zhruba dva žijí mimo Českou republiku. Kde najdete nejvíce česky mluvících osob? Nejvíce Čechů za hranicemi žije v USA, na druhém místě je Argentina.

Mohlo by se vám líbit

Malý herec, velké charisma. Legendárnímu vtipálkovi Dannymu DeVito přibyly vrásky i kila

Kdo by neznal herce, který měří 147 cm a řadí se tak mezi nejmenší herce, ovšem známý je po celém světě a za sebou má řadu velkých rolí, díky kterým ho milují miliony fanoušků. O kom je řeč? Takto dnes vypadá slavný Danny DeVito.
svetzeny.cz

Zkuste si vyslovit…

Potřebujete se potrápit? Zkuste si vyslovit tato slova, která se řadí mezi nejobtížnější. Mezi nejdelšími českými slovy dominují superlativy přídavných jmen, jako nejneobhospodařovávatelnějšínejnevykrystalizovávatelnějšínejnerestrukturalizovávatelnějšínejnezpravděpodobnostňovávatelnější a nejnovější rekord nejzdevětadevadesáteronásobitelnější

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku